neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
AMD prezentovala 3.0 GHz štvorjadro K10

DSL.sk, 27.7.2007


Spoločnosť AMD ukončila vo štvrtok dohady o potenciálnych problémoch jej nového jadra K10 na vyšších frekvenciách a prezentovala na konferencii v Sunnyvale v Kalifornii štvorjadrový procesor Phenom FX bežiaci na 3.0 GHz.

Procesor bol chladený vzduchom, spotrebu ale AMD nezverejnila.

Pochybnosti sa vyskytli najmä po tom, ako oproti pôvodným uniknutým plánom spoločnosť znížila maximálnu pracovnú frekvenciu nových procesorov Opteron postavených na jadre K10, ktoré majú byť uvedené v auguste.

Pôvodne malo byť maximom taktu v auguste predstavených procesorov 2.6 GHz, podľa posledných informácií bude maximálne frekvencia ale len 2.0 GHz.

Prezentovaná frekvencia 3.0 GHz štvorjadrového procesora naopak poukazuje na pravdepodobne veľmi dobrú doladenosť jadra.

Intel napríklad po uvedení prvých procesorov postavených na architektúre jadra Core v júli minulého roka uviedol vôbec prvý štvorjadrový procesor QX6700 v decembri s taktom 2.66 GHz, prvý 3.0 GHz štvorjadrový procesor až minulý týždeň takmer rok od uvedenia nového jadra.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste


Diskusia:
                               
 

AMD citi, ze mu dochadza dych a mysli si, ze preskoci rocne vyvojove obdobie Intelu (a dobehne Intel). Che. Ja by som jeho aktivity prirovnal ku kopaniu zdochynajucej kobyly.
Odpovedať Hodnotiť:
 

si fakt truhlik...
Odpovedať Hodnotiť:
 

to co chysta amd s prichodom soket AM3 sa intelu nesniva....

BTW: intel sam chce uviest svoju verziu hypertransportu(core zbernica nestiha) :)

precitajte si o tom VIACEJ.....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jááááj, ty si mantinelko a keď prišlo AMD z K8 potom s Hypertranspor, tak davalo 2-3 roky nafrak Intelu, dokým technológie viac či menej nenapodobnili. Ale nevadí, utri si mliečko z brady, zober odbornú alebo mienkotvornú literatúru do rúk, bulvárny shit hoď do koša a o 2-3 mesiace sem začni písať. To bude čítanie na vyššej úrovni ....
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty tlcik, hovorime o sucasnom stave a nie o stave pred 2-3 rokmi. neviem o akej literature hovoris, ale o "kvalite" AMD hovoria aj ich hospodarske vysledky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

proste si noob
Odpovedať Hodnotiť:
 

hovoris o svojej babke?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ake trapne nadavat na rodinu...trosku sa kludni
Odpovedať Hodnotiť:
 

radim ti precitaj si toto, http://www.xzsite.net/news.php?extend.50

fakt ta to vystihuje, aj toho druheho
Odpovedať Hodnotiť:
 

nj, uplne si ma vystihol :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

co ty tu porovnavas minulost? bavime sa o sucastnosti
Odpovedať Hodnotiť:
 

ako sa hovori po vojne je kazdy general :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

To nema mliecko niekto sa mu na tu bradu vysemenil...
Odpovedať Hodnotiť:
 

drahy fanusik Intelu truhlik, ked nebude AMD tak ceny tvojich intelov pojdu pekne hore :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

v tom ale musim s tebou iba suhlasit
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mňa z teba raz jebne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mam rad AMD, moj posledny pocitac bol AMD, ale teraz presedlavam na Intel. Hold - pomer cena/vykon nepusti. Ked neratam lowend, tak AMD sa vykonovo na Intel vobec nechyta a ceny su porovnatelne...
Odpovedať Hodnotiť:
 

pri lowende je so spotrebou na tom AMD lepsie - co sa prejavi v milionoch kancelarskych pocitach na celom svete..
avsak kto chce vykon, vacsinu casu bude vyzadovat max. vykon, pre toho je intel good choice
Odpovedať Hodnotiť:
 

V milionoch kancelariach, kde pouzivaju iba Word a Excel, im postaci aj 486ka s T602kou.

Ale oni potrebuju vykonny Intel s totalnou spotrebou... ale nainstalovany tam je iba Office :) Tomu sa hovori byt ekonomicky, ekologicky a inteligentny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to by si sa divil, ale napr. u nas trebalo pre firmu kupit server za 300 000 SK a teoreticky podla predchadzajucich skusenosti by mal vydrzat take tie 4-6 rokov kym bude treba novy...obchod s potravinami, obycajny kancelarsky servrik...tak isto aj v ostatnych kancelarskych pc sa pracuje s neueritelne velkymi databazami, na to ti word a excel urcite stacit nebude...
Odpovedať Hodnotiť:
 

dost draha masina na dany ucel. asi niekto pekne zarobil
Odpovedať Hodnotiť:
 

hlavne ze ty sa chytas ;]
Odpovedať Hodnotiť:
 

Len pozor na chyby Core architektury. Aby z toho vykonu nebolo len rychlejsie restartovanie ;-)

Konkurencia je dobra. Keby nebolo AMD, tak by sme tu mali este stale PIII 1GHz za 15000 Sk.
Odpovedať Hodnotiť:
 

K tym chybam C2D suhlas...
A k tym cenam skutocne by asi stali 15k ale frekvencie by museli ist hore, lebo by M$ nemohol predavat svoj "novy" OS a zachvilu by zahltil trh.
Odpovedať Hodnotiť:
 

samozrejme ze mohol. len by vyvoj trval dajme tomu o rok dlhsie a rozbehol by si dany OS aj o dva roky starsom PC ako je dane minimum a mozno este viac.
Odpovedať Hodnotiť:
 

fasa...taketo bezduche urazky ci uz na jeden alebo druhy tabor su najlepsie...ziadna vypovedna hodnota...ja by som skor povedal ze ty citis ze AMD sa konecne dotiahlo na Intel a tebe sa to nepaci
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jaj ludia si uvedomte jednu vec nech je tu aj 5 ci len jedna spolocnost ktora vyraba procaky vyvoj pojde vzdy do predu tak tu netrepne o PIII 1GHz za 15litrov kto tu ma citat take p*cov*ny
Priklad: NASA je najvacsia spolocnost zaoberajuca sa vyzkumom vesmiru preto nevyvija nove technologie???
Odpovedať Hodnotiť:
 

Az na to ,ze to robi sama pre seba a nesnazi sa to predavat rusom ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale aj nasa uz nema tolko cashov ako kedysi. vsetko sa teraz musia snazit robit lacno
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne tak, nasa bude vyvyjat pocitace pre nas a preto pojde trh dopredu :D:D asi...
Odpovedať Hodnotiť:
 

simplex et minus astutus
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD ma integrovany pamatovay radic a to mu dava obrovsku prevahu v porovnani s intelom, ked sa jedna o priepustnost. Ceny AMD su na dost nizkej urovni, takze neviem o com tu vravel niekto, ze pomer cena/vykon sa vyrovnavaju??? To si asi trosku vedla. Chyby v c2d by som tiez neradil medzi bezproblemove. Server: amd, desktop: amd, notebook: asi intel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

len ked si pozru nejake tie testy cpu, tak X26000 nezaostava moc za c2d a ak je good vga (pamet), tak celkovy vykon je porovnatelny so zostavou s c2d. Takze moj osobny nazor je ze este stale sa oplati ist do AMD
Odpovedať Hodnotiť:
 

sry X2 6000+
a testy vid na svethardware.cz
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja vzdy pojdem do AMD. Lepsie ist do AMD a zaistit to, ze tu nezostane len Intel. Keb tu bol iba Intel, tak si uz vobec nic nekupim.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A este doporucujem precitat si

http://www.svethardware.cz/ akt.jsp?aktuality_start =0#DCF87037404E0AD5C12573250031B461

najdete tam vela odpovedi... aj na to preco je AMD uz 3x po sebe v starte atd atd...

za ".cz\"medzera a za "START"medzera
Odpovedať Hodnotiť:
 

tiez zaujimave

http://games.tiscali.cz/ news/news.asp?id=23315&r=top
Odpovedať Hodnotiť:
 

server amd? skaredy vtip :)))))) amd je dobre na domace pc na multimedia, ale server, kancelaria ci notebook jednoznacne len a len intel
Odpovedať Hodnotiť:
 

a aky intel by si tam ty supol ? a za kolko ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

keby si trochu sledoval dianie vo svete tak by si zistil ze to nie je skaredy vtip ale realita....a konkurencieschopna...pokial si samozrejme tento fakt neodignoroval ako je pekne znazornene v clanku primitivove v internetove diskusi, ktory sem trefne hodil ooo
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD dobry na taketo to domace zuvanie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ACH TY ZEBRAK SKORUMPOVANY.......TERAZ BEZI SUPER CENA 939 OPTERONY ---TEN VYKON NEMA CHYBU OKAMZITY START APLIKACII, NACITAVANIE,..................

FAKT SUPER.



AKE SERVEROVO -DESKTOPOVE TI PONUKNE INTEL ??-IBA SRACKU
Odpovedať Hodnotiť:
 

klidek setci si myslite ze ked sa xvilu amd nedarilo tak je vpc. ale pred nejakym rokom mozno 2 boli amd 939 3000+ najlepse cpu pomer cena vykon na hry a pod. samo vyrabane 90nm tech.Myslim ze amd este pekne prekvapi ;0
Odpovedať Hodnotiť:
 

pokial intel nebude mat radic pamete v procaku bude dost zaostavat za amd... toto je hlavna vyhoda AMD...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vydelejte si na premium ucet u Rapidshare za par dni

O co jde? O legalni zpusob, jak si obstarat ucet na rapidu.
Jak? Registrace u BUX, ADBUX, NEWBUX, MNMBUX -> klikani na reklamy -> prevod vydelanych penez na Paypal, odkud jimi pak muzete zaplatit ucet na rapid. Tradicne tu funguje i system referralu, tzn. lidi zaregistrovanych pres vas/diky vam, za jejichz aktivitu dostavate dalsi provize a muzete tak svou cestu za accountem znacne zkratit. Pokud vyvinete aspon minimalni usili, mate na ucet vydelano za nekolik dni. Ctete dale.

Postup:
0. Zalozeni uctu u Paypalu (pokud jeste nemate)
Na http://www.paypal.com/ si zalozte Personal account, ktery je zdarma. Pokud budete pouzivat ucet jen na placeni firme rapidshare, budou vam stacit nizke limity pro neoverene uzivatele (tzn. nebudete potrebovat platebni kartu k overeni vasi totoznosti) a tim je pro vas zakladani uctu na paypalu hotovo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

1. Registrace u spolecnosti BUX, ADBUX, NEWBUX, MNMBUX

http://bux.to/?r=Peptalkin

http://adbux.org/?r=Sircam

http://newbux.com/?r=peptalkin

http://www.topbux.org/?r=Peptalkin

Pozn: Timto linkem budete zaregistrovani pode mnou. Predem vam dekuji za to, ze muj nick nechate v poli "Referrer (if any)". Vas to vubec nic nestoji a mi to pomuze. Pokud je to pro nekoho neprekonatelny problem, vezte, ze u teto firmy si uzivatele mohou nove prichozi pod sebe zaregistrovat za poplatek, takze mate solidni sanci, ze stejne pod nekym jako referral nakonec
skoncite. Znovu opakuji, ze byt referral pro uzivatele neznamena vubec zadnou ujmu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

2. Pracovni faze klikani na reklamy + pripadne shaneni novych uzivatelu, kteri se zaregistruji pod vas...
Denne mate na vyber cca 10 reklam (webove stranky), na kterych musite stravit 30sec. aby se vam zapocetla provize. Pri deseti lidmi pod vami, kteri (a vy samozrejme taky) denne navstivi deset reklam mate na mesicni rapidshare account dost penez za 9 (slovy: devet!) dni. Pri peti lidech + vy to bude dni 16, pri trech lidech + vy to bude 24 dni a pokud na to budete sami, tak se s tim budete drbat 3 mesice. Takze zalezi jen na vas. Sezente par lidi (5-10 snad neni tak moc...) a za par dni mate account doma. Vice o sazbach primo na strankach (viz linky uvedeny vyse)...
Odpovedať Hodnotiť:
 


3. Faze vyplaty
Penize lze prevadet pri zustatku 10 dolaru a vic, mesicni ucet na rapidu vyjde aktualne na cca 9,75 USD. Cili tech deset dolaru pro vyplatu je idealni hranice.
Dulezite: Do registracniho policka "PayPal E-mail Address For Payments:" v registracnim formulari je treba uvest email, ktery jste si zaregistrovali u PayPalu.

4. Zaver
Toto je navod, jak si legalne bez penez obstarat ucet na rapidshare, bez omezeni stahovat a nemuset uz skemrat o reup souboru na jiny hosting nebo premyslet co stahnout driv a co az za hodinu a pul apod.
Je to legalni postup, je zcela realny a samozrejme vyzaduje trochu casu a vule, jelikoz nic neni zadarmo. Pokud se vam nechce venovat par minut denne kliknuti na reklamu, pripadne sehnat dalsi tri, pet nebo vice lidi nebo pokud si myslite, ze to, co tu popisuju je uplne na hovno a nefunguje to, mate jen dve moznosti - ucet si zaplatit nebo dal stahovat jak otrok s hodinovyma prestavkama. Je to jen na vas.
Odpovedať Hodnotiť:
 

dost ubobe... takychto navodov je milion.. naco spamujes kamo??? a myslim ze zaplatit account je tiez uplne v poho... 200 sk mesacne si najdem vzdy...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nechapem preco sa pri kazdom prispevku o procakoch hadate kto je lepsi ... Teraz je lepsi Intel neskor mozno bude lepsie AMD ... Ja mam sice Intel E6600 ktoru som kupil presne 1 tyzden dozadu ale to neznamena ze AMD neje dobre ked ho nemam ... Uvedomte sa ... je jedno kto bude lepsi a kto horsi ... tu ide o to ze je tu konkurnecny boj o zakaznika ... a pre nas koncovych uzivatelov to znamena zrychleny vyvoj ---> NOVE TECHNOLOGIE + konkurencia ---> nizsia cena za kvalitne produkty = PERFEKTNE PROCESORY ZA SKVELE CENY ... a je jedno ci AMD alebo Intel .. raz si hore raz si dole ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lenže tie chuje sa trocha rychlo predbiehaju potom je väčščia pravdepodobnosť že padne nejaka chyba napr teraz priklad c2d
Odpovedať Hodnotiť:
 

no tj tiez ... ale to zas nezanamena ze to bude cele dojebabrane ... a na to c2d uz vysla zaplata a nove modely su uz vyrabane bez chyby ;) co wis mozno aj na K10 sa najde casom nejaka chyba ...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár