neprihlásený Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána
Via pripravuje 64-bitový procesor

DSL.sk, 26.7.2007


Taiwanská spoločnosť Via Technologies, známa najmä svojimi úspornými procesormi a čipsetmi, na prvý štvrťrok 2008 pripravuje uvedenie procesora, ktorý má byť výrazne výkonnejší ako súčasné procesory spoločnosti.

Procesor nesie kódové označenie Isaiah a má byť 64-bitový, informuje taiwanský server Digitimes.

Procesor bude vyrábaný 65-nm procesom oproti 90-nm u súčasných Via procesorov.

Frekvencia zbernice V4 má byť zvýšená z 800 MHz na 1 333 MHz, pridaná má byť podpora ECC pamäti a podpora hardvérovej akcelerácie virtualizácie, obdoba technológií IVT a AMD Pacifica.

O vyšší výkon sa má postarať aj 1 MB L2 cache pamäte namiesto 128 KB.

Celkovo podľa zdrojov servera má mať procesor 2-krát vyšší výkon ako súčasný Via C7 procesor a 4-krát vyšší výkon vo výpočtoch s reálnymi číslami. Narásť má ale aj spotreba.

Socket, pre ktorý bude procesor určený, nie je zatiaľ známy. Procesor Via C7 je určený pre socket 479.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste


Diskusia:
                               
 

zeby dalsia konkurencia ? minimalne v oblasti prenosu streamovaneho videa a endkodovaniu videa v realnom case su tieto procesory vynikajuce
Odpovedať Hodnotiť:
 

jak vies?

Odpovedať Hodnotiť:
 

prosim ta, nedokaz to!
Odpovedať Hodnotiť:
 

uvidime, ako to bude so spotrebou. v tom bola ich jedina sila.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nemuseli zvyšovať fsb aj tak to procesor nevyužije, radšej mohli urobiť dvojjadro.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja osobne fandim hlavne intelu ale via je taky tajny hrac na trhu a fandim jej tiez. podla mna via je super do mobilnych nizkospotrebnych zariadeni :) pasivne chladenie sa mi na tom tiez paci :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

mal som pred par rokmi laptop s procesorom od via.mal dvd citacku ale nedokazal prehrat dvd film bez trhania lebo procik to nezvladal.naco tam dali ten dvd rom dodnes nechapem.pricom rovnaky model s cd-rom bol o osem tisic lacnejsi.takze som zaplatil za nieco,co som nemohol vyuzit.Takze pre mna via nikdy via c.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mal som davnejsie desktopovi procesor VIA C3. Hroza. Ten DVD ani neprehral. jedina výhoda nízka spotreba. Neviem ako je to teraz, ale uz by som v ziadnom pripade nekupil nijaky VIA procesor.
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://bux.to/?r=Peptalkin

zaregistrujte sa a klikanim zarabajte.
Nie su to ziadne horibilne sumy, ale aspon je tato sluzba seriozna.
Zaregistrujte sa prosim vyuzitim mojho referalu, nic tym nestracate a ja tym ziskam nejake drobne
PO registracii mozte poziadat zase inych aby sa zaregistrovali cez Vas referal.

http://bux.to/?r=Peptalkin
Odpovedať Hodnotiť:
 

VIA CPU = super do embedded zariadení, ideálne s linuxom ;o)



LuCKy
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár