neprihlásený Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána
Nové rýchlejšie DDR2 pamäte fungujú len s AMD

DSL.sk, 25.7.2007


Zaujímavé nové pamäte Titanium XTC predstavila spoločnosť OCZ.

Titanium XTC sú určené a pracujú len na platforme AMD a spolupracujú len s radičom DDR2 pamäti integrovaným v procesoroch určených pre socket AM2. S bežnými radičmi pamäti v čipsetoch pre platformu Intel nepracujú.

Titanium XTC využívajú špecifickú vlastnosť pamäťových radičov pre AM2, čo im umožňuje dosahovať väčší výkon ako porovnateľným pamätiam na Intel platforme.

Pamäte umožňujú AM2 radiču používať ním podporovanú 11-bitovú adresu pre stĺpce oproti bežne používanej 10-bitovej. Jedna stránka tak má u nových pamätí 2 048 položiek o celkovej veľkosti 16 kilobitov oproti zvyčajnej polovičnej veľkosti.

To umožňuje pamätiam priemerne zostať dvakrát dĺhšie v rovnakej stránke a ušetriť čas na viacerých prepnutiach stránky. Spoločnosť ale neuvádza, k akému efektívnemu zrýchleniu by vďaka použitiu tejto optimalizácie malo prísť.

Pamäte sú certifikované ako 667 MHz s časovaním 5-5-5-15, dostupné sú ako 8 GB kit so 4 x 2 GB modulmi a 4 GB kit s 2 x 2 GB modulmi. Bližšie informácie je možné nájsť na stránke produktu u výrobcu.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste


Diskusia:
                               
 

zeby skryta kartelova dohoda na zvysenie predajnosti AMD?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zeby konecne niekto ukazal intelu, ze su k***ti?
Odpovedať Hodnotiť:
 

intel rulez, vyzera to na kartelovu dohodu. sak aby ddr2kove pamate fungovali len pre amd, ked ddr2 je standard, je to jasne...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sa zobuď, akáže kartelová dohoda, kde máš nejaký kartel???!
OCZ jednoducho vyrobila pamäte, ktoré spolpracujú iba s procesormi od AMD s radičom pre DDR2.
Tá tvoja teória s "kartelovou dohodou" je niečo podobné, ako keby si nadával na Intel, že si dovolil vyrobiť čipovú sadu, ktorá nespolupracuje s procesormi od AMD!
Odpovedať Hodnotiť:
 

no len ako spomínal, DDR2 je štandard a má pracovať všade rovnako ... je to akoby PCIe karta fungovala len na AMD alebo USB kľúč fungoval len na AMD a podobne ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

tebe zrejme otazka kartelovej dohody jasna nie je. Intel robi cipove sady pre seba, nie pre konkurenciu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo sa tu deje?
Nové? Rýchlejšie?
Nových a (rádovo) rýchlejších pamätí sú celé mrte!
Obmedzené pamäte fungujúce len s AMD!
Spoločnosť neuvádza, k akému efektívnemu zrýchleniu by vďaka použitiu tejto optimalizácie malo prísť, ale kupujte ich!
Nikdy sa ich nezbavíte!
Samé výhody!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

to bol co za prispevok... nie si nahodou z Noveho Casu? Tam su tiez take pripady ako ty.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak si myslel článok, vyjadril som sa vyššie.
Ak si myslel môj príspevok, a nie si "autorom" článku, prečítaj si článok a môj príspevok a vyjadri sa k veci.
Ak si "autorom" článku a/alebo čitateľom Nového Času, akýkoľvek komentár je irelevantný.

Nie som čitateľom Nového Času, takže neviem posúdiť, či sú tam tiež také prípady ako ty.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chlapec, si suci k psychiatrovi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

chlapec k veci
Odpovedať Hodnotiť:
 

lolko ficis, ne?
Odpovedať Hodnotiť:
 

maly zablesk... este poriadny CPU a mozu konkurovat
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://bux.to/?r=Peptalkin

zaregistrujte sa a klikanim zarabajte.
Nie su to ziadne horibilne sumy, ale aspon je tato sluzba seriozna.
Zaregistrujte sa prosim vyuzitim mojho referalu, nic tym nestracate.

http://bux.to/?r=Peptalkin
Odpovedať Hodnotiť:
 

loosri jedni machnuti chodte si spamovat inde a nie na take fora blueee... chceme prihlasovanieeee
Odpovedať Hodnotiť:
 

tomuto sa hovori click fraud a je to odrbavanie inzerentov,cize obycajna kradez.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty si moj priatel
Odpovedať Hodnotiť:
 

hmmmm, uz tu chyba len daky pupus z bitefightu a je to tu jak v modrej ustrici
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak nevim ci podaktori tu neviete citat, ale je tam napisane ze vyuzivaju specificku vlastnost AMD procesorov, to znamena ze to asi na Inteloch ficat nebude, nie?
Odpovedať Hodnotiť:
 

s bežnými radičmi nespracuju, to mi pripomina ,že ariel je tiež lepší ako bežný prací prostriedok.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ze by to bolo tym ze AMD ma memory controller prijamo v CPU.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár