
neprihlásený
|
Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána |
|
|
Ďalší ethernet bude 40 Gbps aj 100 Gbps
DSL.sk, 24.7.2007
|
|
Prvýkrát v histórii bude nová verzia ethernetu podporovať dve rýchlosti, keď IEEE 802.3 Higher Speed Study Group rozhodla o príprave nového štandardu ethernetu podporujúceho 40 Gbps aj 100 Gbps rýchlosti.
Prišlo tak k zmene oproti koncu roka 2006, keď sa pôvodne rozhodlo o vývoji iba 100 Gbps ethernetu.
Ethernet doteraz zvyšoval svoju rýchlosť po desaťnásobkoch, existujúce štandardy majú rýchlosť 10 Mb/s, 100 Mb/s, 1 Gb/s a 10 Gb/s. Gigabitový ethernet sa v súčasnosti začína viac presadzovať v domácnostiach, 10 Gb/s pre prepojenie serverov v dátových centrách.
Vývoj štandardu podporujúceho dve rýchlosti vyplynul z potrieb dvoch skupín hlavných prvých nasadení. Telekomunikační operátori a prevádzkovatelia internetových uzlov a kostry Internetu žiadajú čo najrýchlejší štandard, prevádzkovatelia dátových centier a serverov čo najrýchlejšie rýchlosti s kompromisom s ohľadom na spotrebu a cenu.
Ako uvádzajú dokumenty na stránke pracovnej skupiny, u 40 Gbps budú do minimálne desať metrov podporované medené káble a do minimálne sto metrov multi-mode optické vlákna, finálny štandard môže vyžadovať aj väčšie vzdialenosti.
U 100 Gbps ethernetu budú navyše podporované single-mode optické vlákna až do vzdialenosti minimálne 40 km.
Na zmenu oproti pôvodnému plánu upozornil server Computerworld.
Nový 40 Gbps a 100 Gbps štandard by mal byť schválený do konca desaťročia, prvé zariadenia by sa mali objaviť na trhu v roku 2009 alebo 2010.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Tomas
Od: Tomas
|
Pridané:
24.7.2007 16:02
Kua nech prestanu s tyma gigabitofkama sak nech zrychlia uz konecne HDD (datovy tok)
|
| |
OmeGa
Od: OmeGa
|
Pridané:
24.7.2007 16:18
tu nejde o rychlost ethernetu doma, ale medzi servermi. kedze nieje ziadny standard ako ich prepojit rychlejsie ako 10Gb/s, tak chcu viac, lebo sa na nich pripaja coraz viac pomalych diskov. vies moj zlaty? a to co stiahnes z netu, ti ide najskor do ramky, takze neviem co streckujes. hadam nechces zapisovat 20 filmov za 10 sekund cely den....
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
24.7.2007 16:34
Zaujimavá vec , na poriadnom lan game serveri by sa mohlo hrať i nad 100 hráčov...to by sa hodilo na BF , na CS by bola tlačenica =)
|
| |
M15k0
Od: M15k0
|
Pridané:
24.7.2007 17:10
Jednemu trochu nechapem: "u 40 Gbps budú do minimálne desať metrov podporované medené káble" a co ked budem chcet napojit ""iba"" 3 metre??
Podla vsetkeho to je nejaky preklep od DSL.sk.
Ale dufam ze to bude do minimalne buduceho roka opravene.
SKOR NIE!!! :-))))
|
| |
Marki
Od: Marki
|
Pridané:
24.7.2007 17:30
Chceli povedat ze medene kable budu podporovane minimalne do 10 metrov - t.j. 10 metrov bude fungovat urcite, ale viac asi nie. Resp. ze mozno sa ta podporovana vzdialenost vo finalnej verzii este zvysi. Ono nie je problem je zvysit v specifikacii, ide skor o to, aby take zariadenia potom niekto aj vyrobil :) Ale ta dalsia veta je fakt divna...
|
| |
Klix
Od: Klix
|
Pridané:
24.7.2007 17:31
Nie je to preklep len ty trochu brzdis. To znamena, ze do desat metrov mozes pouzit medene kable - rozumej 10m a menej. Ak budes chciet prepojit zariadenia na viac ako 10m, budes musiet pouzit opticke kable. Kapisto?
|
| |
KocuR
Od: KocuR
|
Pridané:
24.7.2007 19:27
NIE.
Znamená to že do 10m máš prenos zaručený, ale pôjde cez medený kábel aj na väčšiu vzdialenosť. Preto to "minimálne" :-)
|
| |
M15k0
Od: M15k0
|
Pridané:
24.7.2007 23:31
Nepochopili ste to co som tym myslel. Ten sposob ako to bolo napisane! Dalo sa to napisat aj takto: do 10 metrov med, ale na vacsie vzdialenosti su straty povolene :-))))
A ta posledna veta bola cista IRONIA.
|
| |
tedJonaSkanda
Od: tedJonaSkanda
|
Pridané:
25.7.2007 5:51
<b><a href=http://www.katelyn-model.com>Cute preteen models galleries</a> - Only the best in child & preteen girls pics. The newest collection of photos on the web! Absolutely amazing and unforgettable collection of pictures is waiting for you!</b>
No nude young preteen models lolita photo child model preteens girls bbs
|
| |
nastyasearch
Od: nastyasearch
|
Pridané:
25.7.2007 7:14
Hello! Iam searching boyfriend (likely USA) My photo and more about me look here
http://nastyasearch.pisem.net
Thanks
|
| |
666
Od: 666
|
Pridané:
25.7.2007 11:28
http://bux.to/?r=Peptalkin
zaregistrujte sa a klikanim zarabajte.
Nie su to ziadne horibilne sumy, ale aspon je tato sluzba seriozna.
Zaregistrujte sa prosim vyuzitim mojho referalu, nic tym nestracate.
http://bux.to/?r=Peptalkin
|
Pridať komentár
|
|
|
|