| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
diskutuj.com
Od: diskutuj.com
|
Pridané:
24.7.2007 10:11
potesi aj to
|
| |
A.N.
Od: A.N.
|
Pridané:
24.7.2007 10:38
haha, pokus omyl no nekupto :)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
25.7.2007 0:24
No co, metoda Monte Carlo
|
| |
jajco
Od: jajco
|
Pridané:
24.7.2007 10:44
no pekne aj ja mam skodu 120 a zere mi 8litrov asi si pojdem kupit ziguli
|
| |
hehe
Od: hehe
|
Pridané:
24.7.2007 10:52
8 litrov oleja? to by som pochopil...
|
| |
cZecho
Od: cZecho
|
Pridané:
24.7.2007 22:29
velmi duchaplne. asi ako vlhka sviecka
|
| |
lolko
Od: lolko
|
Pridané:
26.7.2007 13:33
No ked tu sviecku vytiahnes z "musle", tak preco nie? Idealna na take to domace zuvanie.
|
| |
maciak
Od: maciak
|
Pridané:
24.7.2007 11:00
8Litrov oleja na 1Liter benzinu....
ale tato infoska je nahodou dolezita znamenalo by to znacne urychlenie celeho procesu vyvyjania novych diskou lebo bude menej omylou
|
| |
robert pičo
Od: robert pičo
|
Pridané:
24.7.2007 11:40
lol, omyl v slove omyl
|
| |
Peto_MiG
Od: Peto_MiG
|
Pridané:
24.7.2007 11:38
Veru, keď si pozriete záznam SMART, tak v položke "Hardware ECC recovered" nájdete bez problémov až stámilióny chýb. Človek sa až čuduje, že to vôbec nakoniec ešte vypľuje nejaké zmysluplné dáta.
Zaujímalo by ma, aké veľké je riziko chyby, ktorú ECC kontrola neodhalí.
|
| |
MiG24
Od: MiG24
|
Pridané:
24.7.2007 13:15
To čo máš za disky?
Z piatich diskov jeden ešte nepozná záznam ECC, z ostatných štyroch najhorší má ECC raz za dve hodiny, čiže tisícky.
Rizikovosť neopravenej chyby je vraj 10^14 bit, nad tým je ešte CRC.
|
| |
Peto_MiG
Od: Peto_MiG
|
Pridané:
25.7.2007 7:38
Seagate 80GB SATA z Q3 2006. Hovorím o atribúte 195.
Ale musím povedať, že všetky ich atribúty idú dáko veľmi z kopca. Na to, že majú najazdené cca 1500 hodín je to veľmi zlé. Takých mám asi 6 a žiadne výnimky medzi nimi nie sú, všetky rovnako upadajú. Pracujú medzi 30 a 37 stupňami a veľké rozdiely tam nevidím.
Žeby to bolo tým, že Seagate kúpil Maxtor? Žeby malé disky boli už Maxtor?
Mám tu aj staré IDE disky:
Seagate 160GB, 8500 hodín, vykazuje 10x lepšie ECC aj ostatné parametre, pritom ten disk nemá čas oddychovať..
Seagate 120GB, 28000 hodín, okolo 200 miliónov ECC.
Iný s 18000 hodinami podobne.
Ďalší Seagate 120GB má 18000 hodín a ECC 6 (slovom 6)!
To boli zlaté disky.
Tam už je trochu vidieť aj závislosť od teploty. Najlepší pracuje pri 28 stupňoch, najhorší pri 42. A vidíš ten rozdiel.
|
| |
MiG24
Od: MiG24
|
Pridané:
25.7.2007 13:09
Teplota s tým namá veľa spoločné.
Moje disky bežne chodia nad 40C a majú úplne iné hodnoty.
A to sú 3 Maxtory a dva WD.
Aký program používaš?
Ja SpeedFan 4.32, tam po prekliknutí máš hĺbkovú online analýzu HDD.
Tam ma síce upozornia, že "vďaka" hodnotám Start/Stop Count, Power On Hours Count a Power Cycle Count je starý (viem, majú pravdu), ale že The overall fitness for this drive is 97% a The overall performance for this drive is 92%.
Vždy záleží na konkrétnom kuse. Mám dva Maxtory, ktoré jedna mater mala - boli naraz kupované. Jeden PATA, druhý SATA - fyzicky totožné, iná elektronika. SATA bol oveľa hlučnejší (pri seekovaní) a hrial o 6C viac. Po low-level formatovaní hlučnosť klesla o 2/3 a teplota o 4C.
...
|
| |
Peto_MiG
Od: Peto_MiG
|
Pridané:
26.7.2007 11:24
Omyl, teplota s tým má spoločného veľa. WD dokonca publikoval tabuľku o tom, ako klesá MTBF podľa trvalej prevádzkovej teploty. Vychádza to približne tak, že uvádzaná hodnota MTBF platí, ak sa nemýlim, pre teplotu 23 stupňov. Každé ďalšie zvýšenie o 3 stupne znížilo MTBF o 20 percent. Približne tak nejak to bolo. Skús trochu googliť, určite nájdeš veľa zaujímavého.
Program -je to utilita smartmontools v Linuxe.
Čo sa týka Tvojej skúsenosti, neviem si predstaviť, ako môže nízkoúrovňový formát ovplyvniť teplotu a hlučnosť. Teplotu možno, ak sa zlepší čítanie a nie je natoľko zaťažovaná opravná elektronika, hoci o 6 stupňov sa mi zdá veľa. Ale hlučnosť, tomu neverím. Možno si diskom (alebo niečím iným) hýbal a narušil si šírenie rezonancie v skrini. Potom by mohla klesnúť aj hlučnosť.
|
| |
MiG24
Od: MiG24
|
Pridané:
26.7.2007 16:22
http://www.dsl.sk/article.php?article=3413
jeden z mála prínosných článkov na idsl.sk píše o skúsenostiach Google (majú zopár harddiskov;)
a poznatky o vplyve tepla sú pomerne zarážajúce (v článku klikni na odkaz a stiahni si .pdf, ja som si ho vytlačil a občas ho použijem ako argument).
MTBF a firmy - papier znesie všetko.
ajFoun má prevádzkovú teplotu 0 až 35°C.
Takže, keď si ho použil na Floride alebo na Aljaške, pri prípadnej reklamácii máš smolu;)
LowLevelFormat som urobil na radu kamaráta, ktorý sa diskami dlhé roky profesionálne zaoberá. Teplota klesla o 4°C a hlučné seekovanie zmizlo...
|
| |
meff
Od: meff
|
Pridané:
24.7.2007 18:28
radsej by mohli vedci a firmy zamerat usilie na vylepsenie solid state diskov. zbavme sa rotujucich veci v PC, pokial sa da.
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
24.7.2007 19:18
Na to bude flash
|
| |
disk
Od: disk
|
Pridané:
28.7.2007 14:40
bez rotujucich diskov to v PC tak skoro nepojde, smola - musime este chvilku pockat
|
| |
Od:
|
Pridané:
24.7.2007 19:54
fakt by to bolo dobré :D ale aby to nedopadlo ako s CVT (prevodovka) (v niektorých modeloch)-nevydávali nepotrebné zvuky, len preto, že užívateľom chýba správny feeling :)
|
| |
hhh
Od: hhh
|
Pridané:
24.7.2007 22:35
JAKY STE VSETCI MUDRi.. az trapny mnoo.. ale prispevok so spotrebou paliva u boleslavy bol fun :-))
|
| |
666
Od: 666
|
Pridané:
25.7.2007 11:29
http://bux.to/?r=Peptalkin
zaregistrujte sa a klikanim zarabajte.
Nie su to ziadne horibilne sumy, ale aspon je tato sluzba seriozna.
Zaregistrujte sa prosim vyuzitim mojho referalu, nic tym nestracate.
http://bux.to/?r=Peptalkin
|
| |
pinkytt
Od: pinkytt
|
Pridané:
26.7.2007 12:03
ty sa zaregistruj u doktora pinella, ked tu prezentujes taketo stranky
|
| |
jjhhh
Od: jjhhh
|
Pridané:
30.7.2007 13:21
www.itprojekty.sk
|