neprihlásený Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána
Nová verzia Windows sa plánuje na 2010 s kódovým označením Windows 7

DSL.sk, 23.7.2007


Spoločnosť Microsoft plánuje uvedenie ďalšej klientskej verzie Windows na rok 2010, štyri roky po uvedení Windows Vista.

Informoval o tom blog Todda Bishopa na základe prezentácie na internej akcii Microsoftu pre zamestnancov spoločnosti z oblasti predaja.

Na rozdiel od Windows Vista, ktorej uvedenie bolo viackrát posunuté, má byť pri novej verzii kladený väčší dôraz na dodržanie harmonogramu a plánovaného dátumu uvedenia.

K dispozícii majú byť stále 64 aj 32-bitová verzia. Zvažuje sa klasický licenčný model predaja aj prenajímanie za mesačný poplatok. Microsoft si tiež skôr tento mesiac podal žiadosť na patent na operačný systém spoplatnený zobrazovanou reklamou.

Kódovým označením novej verzie je Windows 7, potvrdili sa tak informácie už z januára o zmene kódového označenia z Windows Vienna na Windows 7. Kódové označenie vychádza z interného čísla verzie, ktoré bolo u Windows 2000 5.0, u XP 5.1, u Visty 6.0.

Aké technológie by sa mali vo Windows 7 objaviť zatiaľ nie je známe, vážnymi kandidátmi sú ale zahrnutie virtualizačného hypervisora pre priamu podporu virtualizácie a spúšťania viacerých VM, prepracované užívateľské rozhranie na štýl Ribbon z Office 2007 a nový súborový systém WinFS (Windows Future Storage), ktorý sa mal pôvodne objaviť už vo Windows Vista.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste


Diskusia:
                               
 

pomerne zaujimava zmena, kedze povodne sa planovala uz len x64 verzia ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

je to pochopitelne, lebo Vista nema asi 50% toho co mala mat. nedosiahli predajnost Visty ako chceli, nedosiahli zvysenie predaja PC a NB ako chceli (ekonomika.sme.sk/c/3406056/), tak sa billy-goat zas snazi natlacit nam kaleraby do hlavy, ze novy Win bude super-extra bomba. je to z ich strany reklamstina - odzubavaju.
Odpovedať Hodnotiť:
 

co je to windows?
Odpovedať Hodnotiť:
 

to su okna. ale v tomto kontexte take porozbijane a velmi cez ne fuci. cize su na dve veci.
Odpovedať Hodnotiť:
 

rofl lol ;-DDDD tha si im dal :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dokáž to!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale no....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale zase ked dom na ktorom su umiestnis do vakua tak funguju perfektne. :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

sme sa nasmiali :-@
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to skoda, ale ked sa objavila ta sprava, ze vyvojari zacali utekat na Linux, lebo nevedia programovat pre 64-bit, tak asi urobili kompromis. Tak to vyzera, ze 64-bit aplikacii sa dockame len od skusenych vyvojarov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a to je podla teba zle? :) radsej mat 100 aplikacii ktore su spolahlive a prepracovane ako milion zle naprogramovanych programov, ktore sa nedokazu ani spolahlivo odinstalovat :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak potom vyplýva že 64 bit Linuxi sú naj lebo ich programujú veľmi skúsený programátori :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nevsimol som si ze pre "64-bit" aplikacie treba inak programovat, skor uz mali dost winAPI :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

Niesom si istý , ale programuje sa na oboch platformách(64bit 32bit) rovnako. Myslim že program stačí skonvertovať na príslušný systém o.O napr myslim že zo source sa builduje program prave pre prislušnu platformu
Odpovedať Hodnotiť:
 

TheTOM.sk

kde si prisiel na vec ze nevedia programovat pre 64bit? :) Nie je to skor preto, pretoze si uvedomuju ze era windows je jednou nohou v smetiach zatial co linux je na vzostupe? :) ber to tak, vista je fiasko, ludia preferuju stale XP dokonca niektori robia downgrade na XP co sa este za ery MS nestalo; a daktori migruju na ine platformi :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

no OS s reklamou na kazdom kroku by som to veru nechcel, tento krat by sa viac mohli orientovat na vykon OS ako na dizajn GUI.

Doprogramovania
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale da sa to vyskusat legalne (teda za predpokladu, ze ten OS bude zadarmo) a urcite sa bude dat upgradeovat bez reinstalacie - a mozno ze sa to bude dat aj bez kupovania cohokolvek z m$ :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

to isto...snivaj dalej
Odpovedať Hodnotiť:
 

ano s reklamou moze byt sireny legalne zadarmo. Windows zadarmo by bolo skvele, ale reklamu zadarmo nemusim :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nefetuj toľko.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dokáž to!
Odpovedať Hodnotiť:
 

haloooo preber sa... uz je rano.. vstavame... wokna zadara :-D to nehrozi... z coho by potom bill zil?? ani ked tham bude reklama thak to nebude zadara... a urcite sa najde niekto kto tu reklamu nejako odstrani thakze to zadara nebude
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty hlupak kto by sa s tym jebkal a odstranoval reklamu ked uz teraz mas kopec crackov...
Odpovedať Hodnotiť:
 

dokaz to!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

uz si viem predstavit okenu a vsade budu reklamy.. tak ako napriklad v oficialnom ICQ klientovi a inych freeware programoch.. zbytocne to bude zatazovat system.. taky windows nech si niekam strcia
Odpovedať Hodnotiť:
 

to nemozes teraz vediet, ale hlavne, nikto ta nenuti to pouzivat. ja som to pochopil tak, ze budu aj normalne verzie, ktore sa budu kupovat bud na licencie, alebo ako prenajom
Odpovedať Hodnotiť:
 

Musis rozlisovat freeware a adware, t.j. freeware sponzorovane reklamami ako je ICQ. ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nemudrujte more! je mi jasne ze tam ta reklama byt nemusi ale uz len to ze nad tym mrkvosoft zacal rozmyslat o tom mi robi dost nervy
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nikto ta nenuti pouzivat Win s reklamami, mozes si ho kupit, tych 3-4 tisic nie je az tak vela za kvalitny OS. ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

no za kvalitny to nie je vela...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som to vedel ze vista nema buducnost a konecne si to uvedomil aj microsoft .... winXP je naj,,,, najlepsie a nastabilnekjsie s najhorsiehp a najnestabilnejsieho
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty sa radsej nauc pisat
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dokáž to !
Odpovedať Hodnotiť:
 

ze vraj windows future storage, to akoze sa mi tam budu objavovat subory z buducnosti?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Asi MRKVOSROT zacal spolupracovat s 3 stranou a budu ma t pristup k suborom buducnosti.

Odpovedať Hodnotiť:
 

tak toto ma dostalo:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dokáž to!
Odpovedať Hodnotiť:
 

To sa bude pozerat naruto ze? Nove casti skor ako v TV.
Odpovedať Hodnotiť:
 

akonahle mi vybehne nejaka reklama v OS, tak OS leti prec ci uz je to linux alebo windows. toto by fakt nastvalo. novy filesystem? zase sa bude skumat roky, kym sa bude dat pouzivat z linuxu. zdrojove kody asi nepustia von. ach jaj mame sa na co tesit :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

navrhoval by som nazov Windows 3,14ča (Win π ča) :))
Odpovedať Hodnotiť:
 

tuším niekto niekde tvrdil,že VISTA bude posledný kompletný OS...to zas len kecal čo?
Odpovedať Hodnotiť:
 

no vidis... tolko toho naslubuju a nakoniec nic z toho :((
Odpovedať Hodnotiť:
 

My na USS Enterprise mame Windows 20.1 SP3 .....:-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

My v múzeu máme DOS
Odpovedať Hodnotiť:
 

my v kostole mame radsej pc bez os jak pc s jehovista. mame tak relativny pocit vyssieho vykonu
Odpovedať Hodnotiť:
 

akoze "prenajimanie za mesacny poplatok !!!!" Imho rofl sak toto uz nema odbodu, za xvilu bude treba vrhnut atomovku na Mrkvosoft ... sak im uz nacisto hrabe, nie zeby nemali miliardy z povodne z pred 20-tich rokov UKRADNUTEHO a stale PRERABANEHO !!! systemu (v XP boli objavene konfiguracne subory kde sa vyskytoval retazec "Windows 3.11 config" !!!)
Odpovedať Hodnotiť:
 

trepes dve-na tri. Windows-y a MS-produkty su svetova technologicka spicka. Nic kvalitnejsie nenajdes.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nic kvalitnejsie nenajdes leno nic ine neexistuje. A ak zacne niekto sem tahat linux... Tak potom je to ako keby porovnavas jablka a husky. AK by bol Linux na ktorom spustim vsetko to co aj na WinDOuS (vratanie appz a hier)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ani nevieš ako to bude a už nadávaš, možno budeš chcieť win len otestovať tak zaplatíš za mesiac, a potom si kúpiš licenciu, alebo to bude riešené ako lízing, budeš mesačne splácať a ak budeš splácať dosť dlho dostaneš neobmedzenú verziu, nevidím dôvod prečo by to tak byť nemalo, predsa keď ideš vlakom tak si kôli 10 km nebudeš kupovať kartu na km 400, alebo mesačník, alebo čokoľvek, ak sa ti to neoplatí...

nech už MS robí čokoľvek, vždy sa nájde niekto komu sa to nepáči už len z princípu, asi preto lebo majú peniaze a ešte k tomu sú tak drzí, že sa ich neboja pýtať, to je fakt neslýchané a zaslúžia si za to prinajmenšom šibenicu. A pritom tieto kroky, ako alternatívne financovať windows s ohľadom na zákazníka sú, podľa mňa, vcelku pozitívna správa, ak sa vám to nepáči a nechcete mať os zadarmo s dákou tou reklamou choďte k alternatívam, teraz kým tam nie sú reklamy je krádež z finančných dôvodov pochopiteľná...
Odpovedať Hodnotiť:
 

podla mna Windows s reklamou je vynikajuci napad, budeme mat konecne vsetci legal OS, nahodime tam daky banner killer ako na icq a bude;D
Odpovedať Hodnotiť:
 

reklamovy win s banner killerom je to iste ako nereklamovy s crackom
Odpovedať Hodnotiť:
 

No konecne snad bude Windows 7 vyzerat tak, ako si to v MS vymysleli v roku 2003 s Longhornmi: http://youtube.com/watch?v=b9ifQvQCO7Y
Pri Vistach si niekdy pripadam ako v roku 1994, ked som na 386-ske spustal Win 3.11 a tie dve minuty nefunkcnosti pri starte mi pripadali na dany HW normalne. Skoda, ze to plati aj v roku 2007 s HW 200-nasobne vykonejsim. ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

KUP SI LEPSI PC TY CVRKO!
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ty si daj vyoperovat tu zvysnu osminku mozgu co ti ostala po najazdoch mozgozrutov :) tie vyjazdy maju na teba evidentne negativny vplyv ;p
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mam notebook s T7200 (2GHz CORE2DUO) + 2GB RAM + go7600 512MB + 7600mAh bateria = vsetko pre mobilnu/multimedialnu pracu. Myslis, ze by som mal uz upgradovat? Kvoly pribrzdenemu systemu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

..tiez mam podobnu zostawu, len horsiu grafiku, kt. je aj tak wyuzita na 15% :) ale je to fakt strela, ze notas trha 5nasobne moj desktop :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslim ze je to minimalna konfiguracia na vistu, ak chces aby ti slapala fakt nadherne, upgraduj
Odpovedať Hodnotiť:
 

cvm
Odpovedať Hodnotiť:
 

www.itprojekty.sk - freelancer IT job portal pre programatorov, grafikov a webmasterov. Potrebujete vlastny program alebo web? Zadajte svoju zakazku a vyberajte si z ponuk programatorov...
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak to si pockam, dovtedy vydrzia moje xp.
Odpovedať Hodnotiť:
 

WinFS? Pre časom išla informácia, že vývoj bol zastavený.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ten format bude potrebny ako sol, urobit imidz z 200 GB blue-ray disku nebude s NTFS sranda.
Odpovedať Hodnotiť:
 

zastavili lebo to slubili do vist a teraz uz robia novy tak zrazu vyvoj pokracuje.spinave handry cely mrkvasoft
Odpovedať Hodnotiť:
 

A zase MS kompletne cele okna odkopiruje od Linuxu alebo od Ubuntu...ako vzdy. Keby malo Ubuntu vacsiu podporu v hrach a programoch tak momentalne na to prechadzam a nech sa cely MS zakope tam v Amerike...Gates vie vsetko len okopirovat...este na nic vlastne neprisiel
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár