neprihlásený Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána
AMD so stratou 600 miliónov dolárov

DSL.sk, 23.7.2007


Už v druhom štvrťroku po sebe oznámila AMD, dvojka na trhu x86 procesorov, významnú finančnú stratu.

V druhom štvrťroku 2007 sa síce medziročne zvýšili výnosy spoločnosti o 13% na 1.37 miliardy, spoločnosť ale dosiahla stratu 600 miliónov dolárov. Rovnakú stratu dosiahla aj v prvom štvrťroku 2007.

Za zvýšenými výnosmi je najmä akvizícia spoločnosti ATI.

Pozícia AMD sa začala oslabovať po uvedení nových procesorov Intelu postavených na jadre Core v júli 2006 a finančne sa po cenovej vojne prejavila prvýkrát výraznejšie v prvom štvrťroku 2007.

Intel naopak napriek cenovej vojne dosiahol vynikajúce finančné výsledky, v druhom štvrťroku to boli výnosy 8.7 miliardy dolárov a zisk 1.3 miliardy dolárov.

Situáciu by mohli zmeniť na konci roka uvádzané nové generácie procesorov, v prípade Intelu prvé 45-nm procesory a najmä v prípade AMD procesory postavené na novom jadre K10.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

K10 = posledna nadej AMD vratit sa na poziciu ktoru si vybudovala uvedenim rady Athlon 64. Inak tato strata pojde k miliardam :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

Práve dnes vyšla správa, že AMD sa podarilo zastaviť pokles na podiele predaných procesorov a jeho pozícia sa zasa zlepšuje:

AMD zastavilo propad podílu na procesorovém trhu:
http://www.svethardware.cz/
art_doc-9375C03952E9D3AAC125732100240CBB.html
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dokáž to!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dokaz ze nie si blbec
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak to urcite nedokaze:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Žeby za to mohli tie objavené chyby v Intel Core?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty si pan matematik mastermind, 600 jeden stvrtrok 600 druhy stvrtrok - oh uz sme 1.2 miliardy...
Odpovedať Hodnotiť:
 

vysledky sa zverejnuju za kvartál to znamena mnou spominane miliardove straty sa tykali štvrtroku, pán deer dance mastermind
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne tak jedine K10 ich moze zachranit.hoci dnesne ceny Dvojjadrovych X2 su priam super napr X2 6000+ za 5400SK?smiesna cena pre taky vykonny procak.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to ano a o chvilu tu mame Athlon64 X2 6400+ (3,2 GHz). Co uz je naozaj konkurencieschopne voci Core 2 Duo, alebo je to len snaha zo strany AMD, Core 2 Duo je uz viac menej nieco ako iPod, moze byt vykonovo slabsi ako napr. 6000+ ale proste je to Core 2 Duo - inovativny procesor !
Odpovedať Hodnotiť:
 

zial 6000+ nieje konkurencieschopne ani za 5400sk (koncova predajna cena je niekde okolo 5800-5900sk vr. DPH) kedze za rovnaku cenu kupim radsej c2d e6320, ktore je po nataktovani vykonovo uplne niekde inde. A ti co nepotrebuju/nechcu taktovat, tak tym staci aj sempron3000 za 800 korun.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja si teiz myslim ze intel je lepsi. Aj ked procaki AMD maju vyssiu L1 cache a preto su take vykonne a nepotrebuju az taku frekvenciu ako Intel aj tak sa mi frekvencia zda byt dolezitejsia. Ja mam este staru hrkalku sempron 2300+ s frekvenciou 1,6 GHz a neda sa s tym nic robit (taktovat). A ked si zozeniem novu hru tak grafika GeForce 6200 256MB to zvlada, ramka 512+256MB 400MHz to tiez zvlada ale ten procak ide roztrhat a hlavne ta frekvencia. Hra nepozera na to aka je velka cache a aky ma vykon ale na frekvenciu a v dnesnej dobe je 1,6GHz dost bieda.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne to nevadi sice Intel bude o chvilku monopol a bude urcovat ceny procesorou ale ja tak fandim intelu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

prave preto aby si intel neurcoval ceny kadejako by bolo dobre aby sa amd zasa rozbehlo. ale osobne som tez za intel
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty by si nebodaj chcel platit za procák desaťnásobok ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

a keby ich amd netlacil tak c2d ani nevidis...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Intel sux
AMD rox
Odpovedať Hodnotiť:
 

nope
Odpovedať Hodnotiť:
 

Fuck AMD... nech idú, silnejšie berie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

blbce asi mas desat a pol roka.. ked netusis co to je monopol
Odpovedať Hodnotiť:
 

su to blbci ..deti zasrate nemaju ponatia ake nasledky to bude mat..budu si stat stale za tym ze intel je the best a rozumny clovek je taky ktory stoji za nazorom ze vo vsetkom musi byt rovnovaha ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked bude intel jediny vyrobca procakov stane sa monopolom. bude urcovat sam ceny lebo nebude konkurencia. ceny pojdu hore o viac hore. ja osobne preferujem procesory AMD
Odpovedať Hodnotiť:
 

Súhlas. Pamätám si PII 333 za 32000,- bez DPH :)
Ďakujem AMD za tlak ktorý vyvíja, aj keď to tu pár detí neocení.
Odpovedať Hodnotiť:
 

no lenze od tej rovnovahy to ma fakt daleko, tj. mozme kludne fandit AMD aj ked su horsi...a aj keby boli lepsi, aj tak im mozme fandit, lebo kym si naberu 50% podiel na trhu, tak to si este pockame
Odpovedať Hodnotiť:
 

silnejsie berie...Nie kazdy je ochotny platit o 60% viac za nieco o 20% silnejsie. A ked nebude AMD, tak vsetci sa mozte tesit co ste drzali intelu ze vyhral - a tolko vyhrate aj vy ked budete platit 2x tolko za procesory ktore pojdu dopredu 3x pomalsie ako doteraz.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj keby som bol neviem aky fanaticky fanusik intelu, kazdy zdravy rozum sa teraz modli za AMD, uz len koli intelu samotnemu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak tak, to si vystihol
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja si myslim ze aj keby AMD skrachovala tak to nebude dlho odkupi ju niekto kto ma dost prachov, investuje ich a Intel az potom uvidi tie procaki. Taka osoba moze byt napr. Bill Gates
Odpovedať Hodnotiť:
 

náhodou by to nebolo až tak zlé :D, ak by sa vyvíjali 3x pomalšie tak tvoj síce len o 60% drahší CPU, by bol výkonovo postačujúci 3x dlhšie, teda si priplatíš 60%, za 200% času naviac :D, tak čo je lepšie? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

som mimo :D kurňa... mal by som piť menej kávy, ospravedlňujem sa, zle čítam :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale aj pri 2x takej cene je to stále úspora :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neviem mňe by osobne nevadilo keby technlogia pribrzdil resp. nebavý ma maniť procák každý rok... Monopol mi nevadí... ! Ak na to nemáš nekúpiš si to... :) Každy by chcel BMW ale každý má Škodofku :)....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dokáž to!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Práve dnes vyšla správa, že AMD sa podarilo zastaviť pokles na podiele predaných procesorov a jeho pozícia sa zasa zlepšuje:

AMD zastavilo propad podílu na procesorovém trhu
http://www.svethardware.cz/
art_doc-9375C03952E9D3AAC125732100240CBB.html
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dokáž to!
Odpovedať Hodnotiť:
 

keby to bolo moc zle spravime zbierku :D na podporu AMD ....
Odpovedať Hodnotiť:
 

prispejem ..mohlo by sa ujat ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dokáž to!
Odpovedať Hodnotiť:
 

trapas
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD sice klesa podiel ale nie na dlho aj intel bol na kolenach a potom bol znova prvy potom zas AMD. Su to vecne boje a je to dobre keby nieje konkurencia by som bol zvedavy za ake ceny by ste kupovali CPU.Osobne keby mam ist kupovat procak do 5000 SK urcite by som bral X2 6000+ je lacnejsi a skoro sa vyrovna intelu core.

Odpovedať Hodnotiť:
 

No keby nebolo AMD, tak dnes ficime na P4 2GHz vsetci za 10.000,-Sk. Ti menej bohati by ficali na P3.
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne tak mas pravdu!!!

Odpovedať Hodnotiť:
 

intel bol na kolenach? pokial ja viem, tak amd takmer dotiahlo naskok intelu (co sa tyka podielu na trhu) a vtedy im zacal klesat, taze amd sa len na chvilku vyhrabali z problemov a uz ich maju zase...chudaci...ale monopol uz zacina byt teraz, sak keby amd prislo s technologickou novinkou a intel by bol nuteny tak znizovat ceny jak amd teraz, hned by boli polovicne ceny a dvojnasobne rychlejsi vyvoj...
Odpovedať Hodnotiť:
 

pekne sracky pisete, za 6.000,- x2 6000 ? To clovek radsej kupi za 8000 4 jadrovy quadcore od intelu. amd rip.
Odpovedať Hodnotiť:
 

urcite tie 4 jadra vyuzijes
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ty by si tie 4 jadra asi tazko vyuzil, ked nevies vyuzit ani svoj mozog...asi ze 4 jadra vyuzijes v buducnosti a nemusis tak skoro kupovat novy procesor, nie?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak si tu sracku od intelu kup a nech ti doma zhorí aj s doskou a celou izbou.
tss rip
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak toto je zlé :/ dúfam že sa AMD zotaví lebo pre nás ako spotrebiteľov by to nebola dobrá správa...

Odpovedať Hodnotiť:
 

Nech svetlo sprevadza amd ....
Odpovedať Hodnotiť:
 

nebyt AMD stale sme pri P3, nebyť Intelu sme pri Durone, nebyť oboch sme pri VIA kalkulacke...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nebyť teba sme v jaskyni
Odpovedať Hodnotiť:
 

nebyt teba, nemame spam ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to možné ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

www.itprojekty.sk - freelancer IT job portal pre programatorov, grafikov a webmasterov. Potrebujete vlastny program alebo web? Zadajte svoju zakazku a vyberajte si z ponuk programatorov...
Odpovedať Hodnotiť:
 

sa AMD spoji s IBM a bude .......
Odpovedať Hodnotiť:
 

nevime co maju proti amd, ved aj tak najvyhodnejsi procesor v pomere cena vykon je stale athlon X2 3600+
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dokáž to !
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár