neprihlásený Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána
Pre iPhone vývojové nástroje aj prvá Hello World aplikácia

DSL.sk, 20.7.2007


Spoločnosti Apple sa nepodarilo udržať svoj nový mobilný telefón iPhone uzavretý voči natívnym aplikáciám tretích strán ani mesiac, keď aktuálne skupina stojaca za stránkami iPhone Dev Wiki oznámila spustenie prvej vlastnej natívnej aplikácie.

Skupina oznámila prispôsobenie štandardných linuxových a Mac OS X vývojových nástrojov, kompilátora a linkera, pre kompilovanie softvéru a vytváranie binárnych súborov spustiteľných na iPhone.

Nástroje v súčasnosti už umožňujú kompilovať jednoduchý softvér s textovým výstupom, pracuje sa na kompletnej verzii, ktorá umožní kompilovať ľubovoľný softvér využívajúci rozličné dostupné, napríklad GUI knižnice.

Vyvíjať sa dá zatiaľ len na Mac OS X, ktorý beží tiež na iPhone.

Skupina za stránkami iPhone Dev Wiki oznámila prvý väčší úspech v snahe otvoriť iPhone pre siete iných operátorov a softvér tretích strán pred viac ako týždňom, keď sa jej podarilo umožniť zapisovanie na súborový systém iPhonu.

Skôr tento týždeň oznámila čiastočné odblokovanie iPhonu, ktoré ho umožňuje využívať s ľubovoľnými SIM kartami a tak aj programami operátora AT & T. Predávaný iPhone je blokovaný na špeciálnu sériu SIM kariet AT & T a využívať je ho tak oficiálne možné iba s programami určenými špeciálne pre iPhone.

iPhone má mimoriadne zaujímavé hardvérové prevedenie a hoci aj softvérové vybavenie bolo prijaté mimoriadne pozitívne, za najväčší nedostatok v porovnaní so smartphonmi platforiem Symbian, Windows Mobile a Linux sa považuje nemožnosť rozširovať iPhone plnohodnotnými natívnymi aplikáciami tretích strán.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste


Diskusia:
                               
 

omg, iDSL.sk resp. dslPhone.sk
Odpovedať Hodnotiť:
 

vy ste pekni kkti, sa pozrite na http://www.engadget.com, tam je kazdu chvilu o iphone clanok a nikto nepinduje. Chodte tam ked sa vam nepaci a mozte im tam veselo pisat o tom ako strasne zle si robia svoju pracu. S prehladom vas poslu do () a budu si v klude pisat dalej.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pocuj lolo, ked ma sused velke auto, chces ho mat aj ty, a ked dakde v riti pisu o dacom, budes o tom pisat aj ty.
Odpovedať Hodnotiť:
 

napriklad mne uplne usla pointa s tym autom. To akoze zavidis susedovi, ze ma X5-ku a vy mate len fabiu? mal sa tvoj tatko lepsie ucit...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

alebo viac kradnut
Odpovedať Hodnotiť:
 

alebo sa ucit horsie.ti co sa ucili najlepsie,nemaju ani na fabiu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

jj :D
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

v BA su X5ky priamoumerne tupym hlavam... dobre znamky sa vyvyzaju vo volvach
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pocuj lolo, ked ma sused velke auto, chces ho mat aj ty, a ked dakde v riti pisu o dacom, budes o tom pisat aj ty.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dakde v riti? no vidim, ze v peknej riti si ty ked toto tvrdis.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale citat kazdy den RSS o tom, ze iPhone sa zvacsil o 1mm ci iPhone si uz dokaze aj prdnut je o nervy. 50% noviniek na tejto stranke su uplne zbytocne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

podpisujem sa
Odpovedať Hodnotiť:
 

* engadget.com je americká stránka
* ajFoun sa predáva v USA a Canade
* engadget.com je stránka o vecičkách
* počas reklamnej kampane na ajFoun boli na stránke engadget.com uverejné tisícky testov, fotiek, článkov, komentárov... o stovkách iných vecičiek
* počet komentárov k článkom o ajFoune je max. 2-3 stovky (v USA), pri súťaži o 8GB ajFoun stúpol na 25 445
* na každej stránke engadget.com je umiestnená hlavná reklama ajFounu

* články o slovPhone na engadget.com žiadne ;)
články o slovenských softoch žiadne
článkov o celej EU je menej, než článkov o ajFoune na dsl.sk
* od predaja ajFounu u nás nás delí Atlantik a rok
* dsl.sk je (vraj) digitálny svet pod lupou
* všetkým ostatným vecičkám dohromady bola venovaná menšia plocha než ajFounu
žiadna slovenská ani česká stránka nevenovala porovnateľný priestor ajFounu
* ak je ajFoun kampaň platená, treba priznať farbu
ak nie, tak povedať - volám sa PeHa, dsl.sk je moja stránka, iPhone je moja srdcovka, zvyknite si!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Treba suhlasit, iPhone je prd oproti inym PDA ci PocketPC. Venuju tomu daleko viac priestoru ako by bolo ziaduce.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To, že sa venujeme iPhonu má svoje objektívne opodstatnenie, aspoň podľa nás, vysvetlené nižšie. iPhone nie je moja "srdcovka", som spokojným užívateľom Series S30 3rd a iPhone v súčasnej podobe nemá ani zďaleka funkcie, ktoré od smartphonu potrebujem. Samozrejme písanie o iPhone nie je platené, takéto veci sme nerobili, nerobíme a robiť nebudeme. Správy o iPhone sú objektívne podľa nášho najlepšieho vedomia a svedomia a práveže väčšina správ poukazuje na stránky iPhonu, ktoré napr. spoločnosť Apple nevidí rada a naopak zaujímajú technickejšie podkutých ľudí.

iPhone v Európe bude a to zrejme čoskoro. iPhonu sa venujeme preto, že má potenciál odštartovať "revolúciu" v mobilnom prístupe k Internetu, to znamená, že to bude major platforma. Iné smartphony sú tu už roky a doteraz sa im to nepodarilo, pre masy sú extrémne nepohodlné. Ak sa to podarí iPhone, samozrejme nie samému, bude to najväčšia zmena na Internete, ktorá sa udiala od jeho masovej popularizácie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

... S60 ... :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

stačilo napísať - je to moja srdcovka;)
(pochopiteľne som tým nemyslel používanie na Slovensku;))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslim ze ste trafil riadne vedla, tie argumenty su typu: HURRA postavili novy barak podme z neho vsetci skocit!
Odpovedať Hodnotiť:
 

k tomu to len jedno chlapci nic vam nebrani stat sa autormi dsl clankov a pisat clanky o inych vecickach, takto je tu aspom nieco. Mozno ze jedneho z autorov sa iphone a este k tomu zije v US a preto to preklada do slovenciny. A este jedna vec iphon je zaujimavy produkt lebo vysiel od vyrobcu ktory ma vcelku zaujimavy pristup k technologiam nepodlieha davu ide svojov cestou. Napr: vseci robia neblokovane tel s kopu funkciami, Apple urobi tel ktory nema hento a tamto a este k tomu je blokovany, cize vsade sa o nom pise a to je reklama ako hovado.
Odpovedať Hodnotiť:
 

rano jak si vkladal perinu do postele privrel si si tam aj logiku... ale vecer ked pojdes spat ta to prejde
Odpovedať Hodnotiť:
 

vies co? to som predtim pisal ja tak PDP :D

BTW: DSLphone.sk
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mna by zaujimalo, ci Apple dostane pokutuod EK) za to, ze neposkytuje dokumentaciu k operacnemu systemu iPhone tretim stranam. A hlavne preto, ze nedovoluje tretim stranam vyvijat plnohodnotny softver.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A povies mi kde sa v EU da iPhone kupit? Lebo ja o takom nicom neviem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak si zle cital v pribehu tohoto roku by sa mal iPhone dostat aj do europy. Takze prepac ak som explicitne nepovedal, ze som hovoril o skorej buducnosti.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

u mna doma je kabel co ide zo steny... a ked bude mat microsoft a t-com dobru nalado tak sa pripojis na ebay atd...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked bude mat monopol, tak ano. pokial nie, tak nemusi
Odpovedať Hodnotiť:
 

Napr ja si o iPhone rad precitam. Aj ked viacej ma to bavi ked su nejake pekne obrazky toho fonu a nie len text. Aj videa potesia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pekné obrázky ajFónu? Fuj, veď ten telefón je škardší ako cesta do roboty. :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co mas proti designu ? Ved je uplne dokonaly...
Odpovedať Hodnotiť:
 

TyRúra tam ich máš 24 000!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dost mi to pripomina Homebrew bitku pri PSP:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hello! Iam searching boyfriend (likely USA) My photo and more about me look here
http://nastyasearch.pisem.net
Thanks

Odpovedať Hodnotiť:
 

Keby si nebola taka skareda,fuuj:-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nejakja opica americka :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

We offer you the fast and easy way to make money with forex trading.
we will provide you with all you need to start making lots of money with forex trading
http://www.goldenchartsfx.com
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

iPhone je zariadenie typicke pre ameriku je atraktivne ale fukcne podla mna zaostava za standartom ktory vyzaduje europa, ja by som si ho urcite nekupil a uz vobec nie za taku cenu je to zdieranie. Ale aj tak firma Apple ma u mna dobry image.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

iPhone není dokonalý: 68 chyb
http://www.mobilmania.cz/Titulni-strana/
iPhone-neni-dokonaly-68-chyb/sc-21-sr-1-a-1116121/
default.aspx

link si spojte
Odpovedať Hodnotiť:
 

nikto nie je dokonalý
Odpovedať Hodnotiť:
 

to ja nemam chibi
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si kokot, ale ja som frajer!!!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

A nie si nahodou frajersky kokot?
Alebo kokotsky frajer?
Odpovedať Hodnotiť:
 

K tomuto clanku sa hodí tento clánok http://enet.sk/184
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja si myslim, ze kazda strana co je zastancom ci oponentom iPhonu ma pravdu. Avsak kazdy kto ma rad nieco ako je PDA,MDA ci Smartphone si vie zratat ci danu vec chce na hranie, ci na pracu. iPhon je tak dobry akurat do auta, na dlhe cesty a pre deti ... ako pracovny nastroj by som ho nechcel ani zadara, bo viac by ma vytocil ako pomohol.

a este k tym autickarom ... Ak si niekto mysli, ze X5 je len pre blbcov tak sa fatalne moc myli a mal by vyhladat odbornu a kvalifikovanu pomoc. Staci si pozriet najnovsie testy a porovnat ich s inymi autami a zistime, ze X5 je teraz na spici ...

(p.s. X5 je dobra, ale viac sexi mi pride AMG55, len ta spotreba :) )
Odpovedať Hodnotiť:
 

www.itprojekty.sk - freelancer IT job portal pre programatorov, grafikov a webmasterov. Potrebujete vlastny program alebo web? Zadajte svoju zakazku a vyberajte si z ponuk programatorov...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár