
neprihlásený
|
Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána |
|
|
ThinkPady oslávili 15 rokov
DSL.sk, 20.7.2007
|
|
Podľa Lenova, súčasného majiteľa značky a výrobcu notebookov ThinkPad, oslávili tieto najmä v IT sektore obľúbené notebooky 15 rokov od svojho uvedenia práve včera, vo štvrtok 19. júla.
Prvým produktom, ktorý niesol značku ThinkPad, bol v júli 1992 spoločnosťou IBM do predaja uvedený model IBM 2521, alebo tiež ThinkPad 700T.
700T bol, čo sa týka typu použitých technológií, vynikajúco technologicky vybavený aj na dnešné pomery. Išlo totiž o tablet s operačným systémom PenPoint, klasický pevný disk nahrádzal solid-state disk, obdoba dnešných flashových pevných diskov.
Prvými ThinkPad klasickými notebookmi boli v októbri 1992 uvedené ThinkPad 700, 700C a 300. Modelový rad 700 používal 25 MHz Intel 486 procesor, 80 alebo 120 MB pevný disk, od 4 MB do 16 MB operačnej pamäte. Displej s uhlopriečkou 9.5" bol u modelu 700 monochromatický, u 700C bol 10.4" farebný displej. Rozlíšenie oboch displejov bolo 640 x 480.
Notebooky vážili 3 kg a 3.5 kg v prípade 700C, najlacnejší z nich stál viac ako 2 700 dolárov, pričom dolár bol v tom čase výrazne silnejší ako v súčasnosti.
ThinkPadov existovalo v jeho 15-ročnej histórii niekoľko desiatok modelov. V súčasnosti sú v ponuke modely celosvetovo z troch sérií, R, T a X a v Japonsku aj trieda S subnotebookov.
IBM značku ThinkPad spolu s celou divíziou výroby PC predala v roku 2005 čínskej spoločnosti Lenovo. V súčasnosti po dvoch rokoch od uskutočnenia predaja sa na nových modeloch ThinkPadu prestáva objavovať značka IBM.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
20.7.2007 9:50
IBM značku ThinkPad spolu S celou divíziou..
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
20.7.2007 12:12
Aj redakcia dsl.sk ma jeden thinkpad ;) Tusim je to T51
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
20.7.2007 12:17
Mohli ste do clanku dat aj obrazok toho prveho thinkpadu. Kto chce, nech si ho pozrie tu http://www.thinkwiki.org/wiki/Category:700T Vyzera to trochu inak na dnesny vzhlad nb. ;)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
23.7.2007 1:38
Dakujeme ti pornopediotka.
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
20.7.2007 12:27
A nie, T41 to je.
|
| |
OMFG
Od: OMFG
|
Pridané:
20.7.2007 13:26
ja som oslavil 20 :)
|
| |
vajaj
Od: vajaj
|
Pridané:
20.7.2007 17:24
btw a co tak seria Z???? ta neexistuje?
|
| |
jss
Od: jss
|
Pridané:
21.7.2007 1:03
veru veru. ja uz par mesiacov mam Z61m , nestazujem sa vera (len tie prachy :))
|
| |
developer
Od: developer
|
Pridané:
21.7.2007 13:00
www.blogujem.sk www.blogujem.sk www.blogujem.sk
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
21.7.2007 13:36
Kolko si uz zarobil ?
|
Pridať komentár
|
|
|
|