| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
19.7.2007 9:34
12 MB L2 cache, páni to je paráda :) Ale skor by som privital integrovany memory controller, tym padom by odpadla nutnosť mat co najvacsiu cache. Inak je to dalsi krok vpred, hoci to nie je nativny quad core :(
|
| |
ehe
Od: ehe
|
Pridané:
19.7.2007 9:39
ajtak tie 4jadra velmi nevyuzijeme.. (zatial).. vsetko caka na plnu podporu 64bit systemov, ked sa 32bit prestanu pomaly objavovat..
|
| |
Miki
Od: Miki
|
Pridané:
19.7.2007 10:01
Na tom nezmeni nic ani 64bit system.
Momentalne obycajny uzivatel nevyuzije ani 2 jadra. Ani sa to rychlo nezmeni... lebo ich nieje na co vyuzit. Jedine pri hrach a to si treba tiez este pockat...
|
| |
Aqw3R
Od: Aqw3R
|
Pridané:
19.7.2007 10:35
Co rozumies pod pojmom "obycajny uzivatel"?? Sekretarku, ktora cely den len pise vo textovom editore?
|
| |
Stork
Od: Stork
|
Pridané:
19.7.2007 11:30
v obovskom kancli?
|
| |
Bozzna
Od: Bozzna
|
Pridané:
19.7.2007 12:42
Dokáž to!
|
| |
einstein
Od: einstein
|
Pridané:
19.7.2007 11:46
rozumie napr.mna.neviem si predstavit na co by boli co len dve jadra.odhliadnuc od nejakych grafickych dizajnerov filmovych studii alebo naruzivych gamerov,kto potrebuje viac nez jedno jadro?netvrdim,ze viacjadrove procaky nemaju svoje opodstatnenie,ale snazit sa ich presadzovat celoplosne do vsetkych strojov je uchylne.maju miesto akurat v specializovanych strojoch robenych pre nejaky konkretny ucel,to ano.ale takych strojov je statisticky bezvyznamny pocet.
|
| |
juro
Od: juro
|
Pridané:
19.7.2007 11:50
mam dve jadra a je to fantazia neviem preco by si to nema vyuizit je pravda ked hras tk ti slape len jedno jadro predstav si ze chces ist do win a normalne tam hned rychlo a efektivne pracujes a znova sa prepnes do hry
|
| |
morpheus--sk
Od: morpheus--sk
|
Pridané:
19.7.2007 12:22
dobre no este thak dve beriem lebo ked ludia xcu nieco robit vo wine.. napr pocuvat hudbu, napalovat a este zapnut nejaky ten prehliadac.. ale viacej je uz fakt nanic beznym ludom...
|
| |
darien_fawk
Od: darien_fawk
|
Pridané:
19.7.2007 14:44
Ja aj napalujem ocuvam hudbu a surfujem. A necitim nejake to spomalenie surfu alebo peesnicky. Jedine co je znatelne je to ze napalovanie trva o hodne dlhsie. Napr DVD napalim za cca 4 - 6 minut. ale ked pocuvam tak to pri rovnakej rychlosti palenia trva asi 18 minut - ale asi to znizi rychlost same a pali to na nejakych 2x
|
| |
quix
Od: quix
|
Pridané:
20.7.2007 8:15
lol
|
| |
hahahaaaaaaaa
Od: hahahaaaaaaaa
|
Pridané:
22.7.2007 13:08
rofl
|
| |
lordiceman
Od: lordiceman
|
Pridané:
19.7.2007 12:21
neviem co furt ludia vymyslaju ze to nevyuziju... raz si sadnu za pocitac s viac jadrami a uz nebudu chciet iny, zrazu mozu mat spusteny film a pritom mat este pustene nejake to browsovanie po nete a ziadne trhanie, ziadne spomalenie, to nie ako na jednojadrovom systeme, kde zrazu to browsovanie ide ako keby ho z chlpatej deky tahali, pekne plynule, jak keby bol spusteny len browser a nic ine... bezny clovek ani nemusi vediet ze ako velmi vyuziva jadra, staci ked mu to ide pekne
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
19.7.2007 12:25
Ked to hovori taka kapacita ako ty...
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
19.7.2007 12:46
predstava hrať hru a popritom napalovať je vo väčšine prípadov mýtus :) Kedže brzdou v tomto pripade je prenosova rýchlosť pevného disku, cca 60MB/s sposobí to že jedna aplikácia "zahltí" nároky druhej a začne swapovat na disk, vtedy darmo mate dual alebo quad core :( Preto skor sa tešim novym technologiam v oblasti HDD ako v CPU, ktorych vykon je už teraz privysoky v porovnani s ostatnymi komponentami (graficke karty nech mi prepačia :D )
|
| |
Soul
Od: Soul
|
Pridané:
19.7.2007 14:31
hmm ...mam 4GB pamate a nemam problem robit aj to aj to dokonca palil som v dvoch napalovackach pri spustenej hre a ide to :P (pod Vistou)
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
19.7.2007 14:48
toto som chcel presne dopisat: Jedine ak by ste mali 4 GB a viac RAM.
Ale priznajme si, tolko pamate ako ty ma malokto doma na desktope :(
|
| |
Mýtus
Od: Mýtus
|
Pridané:
19.7.2007 18:31
njn možno máš trocha pravdu aj Ty, ale ja mám jednojadrový procák konkrétne Athlon 64 a súčasne som mal spustené dve hry (NFS MW a CS) a popritom som napaloval DVD a všetko bežalo v pohode. A mám 1GB RAM keď ide o to...
|
| |
<insert stupid name>
Od: <insert stupid name>
|
Pridané:
19.7.2007 19:24
NFS a CS naraz??? ty si uz inak hardcore!
|
| |
............
Od: ............
|
Pridané:
20.7.2007 8:01
tak ty si dobre v piči.. na jednojadraku nerozbehas tolko aktivnych aplikacii kedze NFS MW vyuziva 80% vykonu procesoru, napalovanie DVD niekedy 100% a CS (podla toho ktory 20%-40%).. pokial viem na taketo nieco by stacil mozno tak dualcore ale nie Athlon64.. mam ho tiez a to konkretne 3800+ a nieje to ziadna vyhra.. to ako keby som povedal ze na 486-tke ripujem DVD, hram Colin McRae DIRT, renderujem grafiku a to vsetko naraz.. OMG..........
|
| |
Mýtus
Od: Mýtus
|
Pridané:
20.7.2007 15:48
ja to myslím vážne kámo že tie hry som mal spustené naraz aj s napalovaním DVD. Samozrejme musíš mať ale aj rýchly HDD. A ten tvoj 3800+ je asi dobre na p*ču keby si hento všetko naraz nespustil keď ja som to spustil na jednojadrovom:D...
|
| |
Mýtus
Od: Mýtus
|
Pridané:
20.7.2007 15:50
a to Tvoje trapné prirovnanie s 486-kou to je už riadna demencia, lol
|
| |
tnt
Od: tnt
|
Pridané:
19.7.2007 20:59
presne tak treba vyvijat HDD a nie vymyslat 50000000 jadrove procesory.. je to sice pekny vykon ale ak nemate 8000000GB pamate ram alebo hdd HIGH tech technologie tak si mozte na tych ostatnych 49999999 jadrach prazit omeletku :D a po HDD su na rade vo vyvoji graficke karty ...
|
| |
nikto
Od: nikto
|
Pridané:
19.7.2007 12:54
ocividne sa nerozumies, dve jadra (a viac jadier) je vzdy +
|
| |
niekto
Od: niekto
|
Pridané:
19.7.2007 19:25
ibaze by to bolo -
|
| |
pistiacik
Od: pistiacik
|
Pridané:
19.7.2007 12:57
kazdy vyuzije(a uz vyziva) ten kdo ma hlistu mu nic ine nezostava 1 jadro system a druhe aplikacie 512 ram system 512 aplikacie ci sa ti to nezda?
|
| |
Slavius
Od: Slavius
|
Pridané:
19.7.2007 15:24
Ja by som tie jadra vyuzil: make -j5
|
| |
mišo
Od: mišo
|
Pridané:
20.7.2007 13:05
ja využijem každédaľšie jadro pre rendrovanie
už dvoj jadrový procesor je rýchlejší raz tak ako jednojadrový.- pre hry to moc neplatí, tie sa nehrám našťastie.
|
| |
cvm
Od: cvm
|
Pridané:
21.7.2007 11:37
Dvojadrove procesory nie su vzdy dvojnasobne rychlejsie ako jednojadrove.
|
| |
robur van holmes
Od: robur van holmes
|
Pridané:
19.7.2007 10:35
kde je jadro problemu ?
|
| |
robur pan sveta
Od: robur pan sveta
|
Pridané:
19.7.2007 12:06
otazka znie - v ktorom jadre je jadro problemu?
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
19.7.2007 12:21
Ňadrá mám rád :-P
|
| |
robur pan sveta
Od: robur pan sveta
|
Pridané:
19.7.2007 12:38
aj ja, na take to domace zuvanie ;)
|
| |
Bossna
Od: Bossna
|
Pridané:
19.7.2007 12:42
Dokáž to!
|
| |
Jou Jou
Od: Jou Jou
|
Pridané:
19.7.2007 12:21
www.google.com
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
19.7.2007 12:58
čo je na tej stránke ?
|
| |
Stork
Od: Stork
|
Pridané:
19.7.2007 13:16
šecko, aj ty!
|
| |
Bóz
Od: Bóz
|
Pridané:
19.7.2007 13:43
Dokáž to!
|
| |
grco
Od: grco
|
Pridané:
19.7.2007 12:33
ludia co hovorite, ze viac jadier je zbytocnych...
urcite ste pred niekolkymi rokmi hovorili, ze aj multitasking je nanic, vsak? "nik to nevyuzije" :)
|
| |
Soul
Od: Soul
|
Pridané:
19.7.2007 14:33
jo aj štefko brana z widózy kecal nieco o 64kB pamate
|
| |
qwerty
Od: qwerty
|
Pridané:
19.7.2007 14:59
"Procesor bude z modelového radu Core 2 Extreme, uvedený bude vo štvrtom štvrťroku pre 1 333 MHz FSB, bude taktovaný na 3.33 GHz a mať až 12 MB L2 cache pamäte." heh 3x bude..trosku by sa to dalo aj zmenit :)
|
| |
cinan
Od: cinan
|
Pridané:
19.7.2007 15:27
cim vice pasiku , tim vice adidas
|
| |
Honolulcan
Od: Honolulcan
|
Pridané:
19.7.2007 16:50
cim viac FAJEK dostanes a spravis tym viac NIKE
|
| |
groulsoms
Od: groulsoms
|
Pridané:
19.7.2007 17:51
Âńĺě ďđčâĺň
Íŕäî áű ňŕęîé ćĺ ôîđóě ńĺáĺ çŕáŕöŕňü!
Ýňî ńčëüíî ńëîćíî?&&
|
| |
cocotino
Od: cocotino
|
Pridané:
19.7.2007 19:20
Dokáž to!
|
| |
vlad_pony
Od: vlad_pony
|
Pridané:
19.7.2007 18:35
aj ten najobycajnejsi gamer si urcite rad zahra taky suprimkomader uz len kvoli tomu ze je to najlepsia gejmska da sa povedat vsetkych cias(sry civ.)pri vsetkych dx10 aplikaciach vyuzijete co najbrutalnejsi vykon a 45 sa ocakavali uz na zaciatok roku 07 ak si dobre pamatam:)
|
| |
masaker
Od: masaker
|
Pridané:
19.7.2007 19:20
v dedine vam zaviedli internet?
|
| |
lobogo
Od: lobogo
|
Pridané:
19.7.2007 20:31
Nie dostal novy PMD-85
|
| |
tono
Od: tono
|
Pridané:
20.7.2007 7:58
no ked ja pouzivam c2d vyuzivaju sa obe jadra a sucasne ci uz som len v os alebo aj inych emulacnych softveroch a tak isto to bude so styroma jadrami robota sa deli a prave tym je to rychlejsie
|
| |
cvm
Od: cvm
|
Pridané:
21.7.2007 11:35
V skutocnosti to tak nie je...
|
| |
tono
Od: tono
|
Pridané:
21.7.2007 20:21
a ako to potom podla teba je pretoze si myslim ze trepes dve na tri
|
| |
:-D
Od: :-D
|
Pridané:
20.7.2007 19:46
par rockov dozadu som bol borec s AMD athlonom 2400+ - 32bit :D
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
21.7.2007 11:39
par rockov ? dpč ja ho mam stale :D (som borec veterán)
|
| |
:-D
Od: :-D
|
Pridané:
21.7.2007 12:13
aj ja ho mam este stale :D ale uz nie som v tej spicke :D nevadiiiii
|