| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
darien_fawk
Od: darien_fawk
|
Pridané:
19.7.2007 8:39
Pekne! Tak aspon viem naco je EÚ.
|
| |
piXus
Od: piXus
|
Pridané:
20.7.2007 11:28
lepsie by bolo, keby nesmeli a nie iba nemuseli... ale lepsie jak dratom do oka
|
| |
fafo
Od: fafo
|
Pridané:
19.7.2007 8:50
mno keby mal kazdy kto ma doma nelegalnu hudbu zaplatit zanu dake prachy, tak by musel platit kazdy =D
|
| |
Peto_MiG
Od: Peto_MiG
|
Pridané:
19.7.2007 9:50
Keby radšej vydavatelia poriadne zaplatili umelcom. Umelci dostávajú úplne smiešne percentá zo ZÁKLADNEJ ceny médií. Keď si kúpite CD za 600 Sk, tak umelec z toho dostal možno až 10 korún.
|
| |
Aqw3R
Od: Aqw3R
|
Pridané:
19.7.2007 10:24
Keby umelec predaval svoje dielo cez web, najlepsie z vlastnej stranky za par drobakov, tak by presne vedel, kolko predal, kolko zarobil a mohol by to priamo ovplyvnit...
|
| |
Xwing
Od: Xwing
|
Pridané:
19.7.2007 10:38
lenže by nemal prístup k reklamnej mašinérii hudobného giganta a ako vieme, reklama predáva... na nete som už našiel ozaj dobré skladby aj zadarmo (a tým nemyslím kradnuté) len málokto o nich vie
|
| |
heheheee
Od: heheheee
|
Pridané:
19.7.2007 10:58
a to je problem vytvorit si vlastnu reklamnu kampan....dat nejake ukazky na utube napriklad...... alebo na nejaku inu stranku?
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
19.7.2007 11:10
To si pis ze je to problem!
|
| |
quix
Od: quix
|
Pridané:
19.7.2007 11:38
uplny suhlas, cely hudobny priemysel ako ho dnes pozname je len obycajne prizivnictvo na umelcoch a "umelcoch".
zacinam mat pocit, ze nie kopirovanie zabija hudbu :)
|
| |
kalambur
Od: kalambur
|
Pridané:
19.7.2007 14:03
Dokáž to!
|
| |
misho_maniac
Od: misho_maniac
|
Pridané:
19.7.2007 14:55
:D ty si typek
|
| |
muzikant
Od: muzikant
|
Pridané:
19.7.2007 12:33
ak mas pevne nervy a silny zaludok, precitaj si
http://www.glam-studios.sk/soza/index.htm
|
| |
metase
Od: metase
|
Pridané:
20.7.2007 3:33
ved aj platime za kady MB na hdd, cd, dvd, flash, ...
|
| |
Jan Kunder
Od: Jan Kunder
|
Pridané:
19.7.2007 11:50
> mno keby mal kazdy kto ma doma nelegalnu hudbu zaplatit zanu dake prachy, tak by musel platit kazdy =D
Ja si myslim, ze ak by (nemozne) vynasli ne-hack-nutelnu, ne-crack-nutelnu ochranu, kt. sa aplikuje u VSETKYCH aj nePC HW aj SW zariadeni na prehravanie hudby ^ 1*MP3 by stala min. $1, tak vysledok by bol:
* vyrazne nizsi nakup hudby
* vyrazne nizsi traffic INETu
* sialny prepad ziskov tych nenazrancov
* koniec samotnej RIAA, MPAA ...
* sialene by stratili vplyv (a tym padom aj zisky) v krajinach ZSSR, CIna, India a vobec EMEA az snad na zap. EU. Takze radsej usly zisk z nelegalneho kopirovania.
* RIAA, MPAA, SOZA ... vsetci ti darmozraci by boli zbytocni ... a tym padom si to dobre rozmyslia ...
|
| |
Jan Kunder
Od: Jan Kunder
|
Pridané:
19.7.2007 11:50
Proste musia plut, nadavat, plakat, vyhrazat sa a chrlit ohen ... dosahovat nejake uspechy, pouzivat statistiku a pekne grafy, ale ...
Obdobne s inymi cenami by to bolo u filmov.
BTW:
A) Ak by tu ochranu ozaj vynasli - urcite by ju neaplikovali, alebo po par mesiacoch zrusili/vypli ... proste (sice v mensom, ale predsa) VYRAZNE ako PROMO/DEMO/marketing ... cierny trh a kopirovanie hudby potrebuju.
|
| |
lordiceman
Od: lordiceman
|
Pridané:
19.7.2007 12:16
toto je neriesitelna vec, chyba je vo vychove a v chapani samotneho cloveka... stiahnutim hudby vyslovene neposkodi niekoho, neukradne mu nieco co fyzicky ma a uz nebude mat, nieco ako ked si odfotite umelecke dielo, stavbu, sochu... nikomu tym priamo neuskodite, nic nevezmete, ale ak zverejnite tu fotku tak sa moze stat ze clovec co tam chcel ist si to pozret, uz nepojde lebo mu staci ta 200fokova fotodokumentacia od vas a ma to zadara, ziadne vstupne, ziadne dopravne... zaujmave, takou fotkou mozete dokonca poskodit aj dopravne podniky :D
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
19.7.2007 13:05
denne sa mi stane ze si chcem pocuvnut tuto a tuto pesnicku. to by som potreboval aspon 500,- Sk na kazdy len pre hudbu aby som si kazdy den mohol kupit kazdu pesnicku preboha. a to pesnicka stoji cca. 40,- Sk na T-station napriklad. Myslim ze menej zaplatim aj ked skocim do kaviarne niekde a tam si ju stiahnem na USBcko.
|
| |
darien_fawk
Od: darien_fawk
|
Pridané:
19.7.2007 21:12
Ano na t-station. Ked si ale pozres solidny obchod s hudbou. Nejaky rusky napr tak zistis ze jedna mp3 ta moze vyjst aj na nejakych smiesnych 0,10 dollarov. Pripade som videl aj obchod v ktorom si zvolis kvalitu (bitrate) pozadovanej pesnicky format (mp3, wma a sa mi zda ze aj ogg) a zaplatis za stiahnute MB, nie fixna cena = 1 song / album
|
| |
rusky obchod s hudbou
Od: rusky obchod s hudbou
|
Pridané:
21.7.2007 11:43
Myslim, ze niekde sa spominalo, ze prave najvacsi rusky obchod s hudbou ju predaval bez licencie :)
Mozes si o tom precitat napr. tu: http://tinyurl.com/2f76l7
Sice Teba to vyslo 0,10 USD, ale mal si ju v podstate nelegalne - autor nic nezarobil.
Z druhej strany, keby za Tebou pride RIAA tak by si povedal, ze si si to kupil a dali by Ti pokoj.
Zakon porusil ten shop a nie Ty(je to na posudenie).
|
| |
tono
Od: tono
|
Pridané:
20.7.2007 8:04
tak veru do certa s takymi spolocnostami a to im nevadi ze mam dvesto pasiek co som nahraval pesnicky z magnetofonu a co ak aj ked ich niekomu poziciam alebo skopirujem stale je tam spam fun radio a tak isto je to u mp3 ktore sa stahuju v rozsirenych vlastnostiach zvykne byt hlavny zdroj no tak nech vypnu radio stanice ked uz chcu bojovat proti nelegalnemu vlastneniu hudby
|