
neprihlásený
|
Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána |
|
|
CPU s 1 333 MHz FSB u Asusu aj s čipsetmi bez podpory 1 333 MHz
DSL.sk, 18.7.2007
|
|
Spoločnosť Asus, najväčší výrobca základných dosiek, oznámila podporu nových procesorov od Intelu s 1 333 MHz FSB aj u niektorých dosiek so staršími Intel čipsetmi, ktoré oficiálne 1 333 MHz nepodporujú.
Potrebná je samozrejme aktualizácia BIOSu.
Nové CPU s 1 333 MHz FSB podporuje Asus u viacerých dosiek s P965 a dokonca 975X čipsetom z roku 2005, ktoré oficiálne podľa špecifikácie Intelu podporujú maximálne 1 066 MHz FSB.
Doskami s týmito čipsetmi a podporou 1 333 MHz sú P5B, P5B-E, P5B-E Plus, P5B-Plus, P5B Deluxe, P5B Premium/WiFi-AP, COMMANDO a P5W DH Deluxe, P5W64 WS Professional a P5WDG2 WS Professional. Podľa oznámenia Asus by mali pribudnúť v blízkej budúcnosti aj ďalšie.
Nové procesory s efektívnou frekvenciou FSB 1 333 MHz vydal Intel v pondelok, celkom ide o štyri nové procesory.
Tri Core 2 Duo E6850, E6750 a E5500 poskytujú pri vyššom výkone výrazne nižšiu cenu ako porovnateľné predchádzajúce CPU z modelového radu E6x00.
Štvrtým je štvrojadrový Core 2 Extreme QX6850 v cene 999 dolárov taktovaný na 3 GHz.
Potrebné verzie firmvéru pre dosky so staršími čipsetmi ale tiež s čipsetmi P35 a Nvida čipsetmi oficiálne podporujúcimi 1 333 MHz je možné nájsť na tejto stránke Asusu.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
18.7.2007 9:17
chybaju mi tu nejake obrazky, ale ako poznam Asus je sa na čo tešit, ich dosky su naj :) samozrejme aj ich heat-pipe chladenie
|
| |
mma
Od: mma
|
Pridané:
18.7.2007 9:52
Spoločnosť Asus, najväčší výrobca pevných dosiek.....tie ich dosky su fest pevne, to je jak zakladne disky
|
| |
DSL.sk
Od: DSL.sk
|
Pridané:
18.7.2007 9:56
Oops, ďakujeme za upozornenie.
|
| |
metase
Od: metase
|
Pridané:
18.7.2007 10:08
DLS.sk .////aha...
nemohol som odolat.. ;D
|
| |
wrr
Od: wrr
|
Pridané:
18.7.2007 10:09
digitalna lupa pod svetom.....
|
| |
nikto
Od: nikto
|
Pridané:
18.7.2007 10:09
cpu mozu byt z radu a nie z rady (rad - radu, rada - akurat slovenska narodna ;)
|
| |
juro
Od: juro
|
Pridané:
18.7.2007 11:17
ani neveite aky som rad lebo si si aj hovoril ze mam asus P5B a len do 1066 Mhz ale vdaka bohu pohli mozgom som rad asus is best
|
| |
aspon tri znaky
Od: aspon tri znaky
|
Pridané:
18.7.2007 14:22
neviem co tu riesis, ale na p5b deluxe bol bios s podporou fsb 1333 vydany davnejsie. konkretne E0. To treba napisat asi do clanku aby to debilne decka pochopili?
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
18.7.2007 12:45
píšte rýchlo kym wave neuzatvori tuto diskusiu
|
| |
OmeGa
Od: OmeGa
|
Pridané:
18.7.2007 17:46
akurat dnes som si updatol bios co som si vcera stiahol. pusitm pc, pozeram novinky, a co nevidim. tento bios mi umoznuje 1333mhz procaky. PARADA. mne to uz aj tak moze byt jedno. mam 6420, a v buducich 3 rokoch neplanujem update. a to uz budu ine procaky! neviete nahodou, ci budu podporovat aj 45nm cpu?
|
| |
mma
Od: mma
|
Pridané:
18.7.2007 20:17
ono to ani nie je cele o upraveni biosu pre nejake nove FSB, aspon teda P5B. Bolo to len o pridani ucode pre nove procesory. Ta doska ma daleko vacsi potencial. FSB mam pohodovo na 1600 a nie je s tym jediny problem. Druha vec je ze sa da ist aj dalej, ale potom sa dramaticky zvysia latencie northbridge a to sposobi ze rovnake vysledky dosiahnem s 1600 aj s 1800 FSB. No a vysie to uz chce aktivne chladit northbridge.
|
Pridať komentár
|
|
|
|