| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
guru
Od: guru
|
Pridané:
16.7.2007 12:04
a nie je to opat len vytvorenie kopie kde original zanikne ?
to by som teleportom nenazyval
|
| |
lordiceman
Od: lordiceman
|
Pridané:
16.7.2007 12:14
v tomto pripade je to este horsie, povodna castica ani nezanikne, ja by som to skor nazval klonovanie ako teleportovanie
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
16.7.2007 16:27
zmeni sa na nieco co prejde vlaknom a na konci vlakna sa to zase zmeni do povodneho stavu... takze klonovanie to asi nebude (IMHO)
|
| |
mano
Od: mano
|
Pridané:
16.7.2007 16:38
si to precitaj este raz... prenasa sa len informacia o stave atomov = cize 100% klonovanie
|
| |
max
Od: max
|
Pridané:
16.7.2007 17:23
Videly ste The Prestige?
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
16.7.2007 21:03
hej aj on to tak robil, zmrazil sa a potom zastrelil dvojnika :)
|
| |
Corleone
Od: Corleone
|
Pridané:
17.7.2007 3:00
ty nevies o com hovoris. to dvojnik zastrelil oreginal, ale inak ta pistol bola len na take domace zuvanie
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
16.7.2007 21:51
prisam bohu...sorry
BTW: to ako znamena ze jeden nakresli na platno ciarku a zavola druhemu, povie mu suradnice ciarky a akou farbou kreslil... druhy na svoje platno nakresli ciarku, hotovo.........................TELEPORT
www.starDSLtrek.sk
|
| |
WonD3r
Od: WonD3r
|
Pridané:
17.7.2007 7:40
Az na to ze potrebuje presne vsetok material 2x(na oboch stranach) uz pred "teleportovanim". A podla mna by sa tento clanok nemal volat teleportovanie atomu ale zaznamenanie stavu atomu.(ale kolko ludi by si potom precitalo tento clanok ? :))
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
17.7.2007 10:40
presne o tvojej poslednej zatvorke som pisal nizsie :D
|
| |
zweistein
Od: zweistein
|
Pridané:
17.7.2007 21:19
presne o tvojej poslednej zatvorke som pisal nizsie :D
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
18.7.2007 19:17
presne o tvojej poslednej zatvorke som pisal nizsie :D
|
| |
new wave
Od: new wave
|
Pridané:
18.7.2007 20:54
presne o tvojej poslednej zatvorke som pisal nizsie :D
|
| |
Adrique
Od: Adrique
|
Pridané:
20.7.2007 20:58
skor by som to nazval kopirovanie
|
| |
RemuS
Od: RemuS
|
Pridané:
16.7.2007 14:03
zverina, normalne som pochopil ten princip =] dobry clanok
ps. kazdy si asi teleportaciu predstavuje skor akoze okolo niekoho sa zdvihnu ziarive obruce a zrazu cary-mary-fuk sa zjavi inde - za to mozu trapne tretotriedne scifi :D
|
| |
TechDream
Od: TechDream
|
Pridané:
16.7.2007 14:21
Keby nie sú tie treťotriedne sci-fi, nie je ani teleportácia chlapče.
|
| |
RemuS
Od: RemuS
|
Pridané:
16.7.2007 22:28
ved ani nie je - taka ako je tam
|
| |
Peter PEteraj
Od: Peter PEteraj
|
Pridané:
16.7.2007 21:12
Zachvilu si teleportujeme aj ciciny
|
| |
kened
Od: kened
|
Pridané:
16.7.2007 12:07
no ja som z fyziky maturoval, ale ta kvantova fyzika je na mna vela
|
| |
RB
Od: RB
|
Pridané:
16.7.2007 12:34
No tak stredoskolska fyzika ti tu velmi nepomoze:-)
|
| |
Dimitry
Od: Dimitry
|
Pridané:
16.7.2007 12:39
hlavne ta slovenska :D
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
16.7.2007 21:04
asi si pozeral chytrejsi ako piatak
|
| |
WonD3r
Od: WonD3r
|
Pridané:
17.7.2007 7:44
Tak principy teleportacie sme brali na strednej skole... zas zalezi asi kam chodis. Keby si mal fyziku s panom "prof". Misurom by si videl :). Len su dost obmedzujuce kedze potrebujes vsetky castice co ma obraz aj u vzoru este pred teleportaciou (ale ako inak vyriesit zakon zachovania hmotnosti?)
|
| |
kened
Od: kened
|
Pridané:
18.7.2007 2:34
no nahodou sme mali fakt super profesora, ktory nam porozpraval o vselicom. Aj teleportaciu spominal, ale to spominal nieco s teleportaciou laseroveho luca, no podrobnosti si nepamatam
|
| |
Aqw3R
Od: Aqw3R
|
Pridané:
16.7.2007 13:14
akoze si zabil teraz poriadne :]] ... ze maturoval z fyziky :D omg
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
16.7.2007 16:27
genius, skus si Chovancovu na STUcke
|
| |
tomas
Od: tomas
|
Pridané:
16.7.2007 18:49
..Princovu na GJH ;)
|
| |
chrastitko
Od: chrastitko
|
Pridané:
16.7.2007 20:44
Perichtu na TnUni :-P
|
| |
Corleone
Od: Corleone
|
Pridané:
17.7.2007 3:01
Bozza na dsl.sk
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
18.7.2007 19:19
No tak teda ja teleportom chodim na zachytku.
Dam si deci vodky a už sa tam zobudim.
|
| |
Beli
Od: Beli
|
Pridané:
17.7.2007 8:53
Poznam...:)
|
| |
asd
Od: asd
|
Pridané:
16.7.2007 21:45
Duncu na SPU
|
| |
tyta
Od: tyta
|
Pridané:
17.7.2007 17:47
kompisa na zu
|
| |
mirres
Od: mirres
|
Pridané:
17.7.2007 0:48
hmm a co tak hocikoho na jadrovke v prahe
|
| |
frol
Od: frol
|
Pridané:
17.7.2007 12:40
Beatrix Prokajova (Stb agentka) GLS Zvolen
|
| |
Deer Dance
Od: Deer Dance
|
Pridané:
16.7.2007 16:30
tak to je sok
|
| |
qaws
Od: qaws
|
Pridané:
16.7.2007 12:16
Podla toho, co som precital som pochopil, ze atomy na opacnej strane budu mat rovnaky stav ako povodne, ale vsetky atomy ostanu tam, kde boli - to podla mna nie je teleportacia.
|
| |
pete
Od: pete
|
Pridané:
16.7.2007 12:18
nic ine ani necakaj, hmota sa dat prenasat priamo zrejme nebude. a fyzika toto oznacuje za teleportaciu.
a ono inak stav tych atomov sa asi pri citani porusi, takze ta povodna hmota sa bud rozsype alebo ju treba znicit.
|
| |
einstein
Od: einstein
|
Pridané:
16.7.2007 13:07
hmota sa da prenasat priamo uz dnes.som portoval dnes rano televizor do predizby.tomu hovorim tele-portacia.
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
16.7.2007 13:51
Ja zase von oknom :D
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
16.7.2007 19:53
to mi pripomenulo kazdorocnu teleportaciu na Jedlikovej :) ...
|
| |
Peťo
Od: Peťo
|
Pridané:
18.7.2007 13:52
Áno, to bolo vždy veľmi COOL. Všetci prváci sa na to tešili ako malí.
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
16.7.2007 21:53
nie to nieje teleportacia... keby si portoval teleton z izby do predizby to je teleportacia!!!!!
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
17.7.2007 12:00
on portoval televizor... a tele ako tele, hlavne ze je to teleport :P
|
| |
zweistein
Od: zweistein
|
Pridané:
16.7.2007 17:18
nuž keď si prečítaš druhý odstavec 3x, nebudeš vedieť ako sa voláš
celý článok písal pravdepodobne 85% úspešne teleportovaný Hotentót
všetky atómy ostanú tam, kde boli
teraz som to skúšal - preniesol som telefón a na pôvodnom mieste nezostal ani atóm
(pochopiteľne) pri teleportácii ide o prenos stavu nie hmoty
aký je rozdiel medzi teleportáciou rýchlosťou svetla a pohybom hmoty (kozmickej lode) rýchlosťou svetla?
|
| |
dreistein
Od: dreistein
|
Pridané:
17.7.2007 1:51
my o telepo(r)te...
mne na telepot staci i dsl, no ta babina ma v extra hlavu takze sa teleportuje horsie. Hadam ze v compe 100/10 mb sietovku lebo ja mam.
[ blackout, 13.7.2007 19:09 ] Odpovedať
a cenu za najabsurdnejsi prispevok ziskava....KIKIIIIIII!!!
[ corletwo, 13.7.2007 20:49 ] Odpovedať
...a cena je - telepot(!) na Mars rýchlosťou dial-up!!!!!!!!
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
17.7.2007 12:04
no, staci aby si si ten druhy odstavec precital dva krat a musi ti byt jasne co tym chcel autor povedat. Ze proste tento teleport (prenos stavu) nie je zalozeny na rovnakom principe ako doterajsie predstavy o teleporte (StarTrek - jeho princip teleportu bol dost podobny tomu, pomocou ktoreho pred par rokmi teleportovali foton), ale na uplne inom principe a sice na principe kvantoveho zviazania castic... tento princip je nasledne nacrtnuty v nasledujucich odstavcoch... fakt nevidim nic z coho by som mal byt Hotentót
|
| |
vierstein
Od: vierstein
|
Pridané:
17.7.2007 21:30
druhy odstavec je uz opraveny, ale z prekladu bolia oci
"keď sa vývoj sústreďujú" tam je doteraz, ak si to prekladal, tak si hotentot, ak nie, precitaj si dva krat moj komentar.
trvam na tom, ze vedci atomy neteleportovali!
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
18.7.2007 2:09
druhy odstavec znie:
"Úspešný pokus bol založený na inom princípe ako všeobecne uznávanom perspektívnom princípe použiteľnom pre teleportáciu, kvantového zviazania častíc."
k nemu som sa aj vyjadroval, je to normalne pre bezneho cloveka s beznym vzdelanim relativne zrozumitelny text...
tvoje "keď sa vývoj sústreďujú" som v druhom odstavci nikde nevidel, takze neviem na co narazas... tiez neviem o akom preklade hovoris, clanok je cely v slovencine a tak ho prekladat nemusim... to ze vedci neteleportovali atomy (myslim tychto tu, lebo uz sa nieco o uspesnom teleporte atomov pisalo) este neznamena ze neslo o teleport... nie len atomy sa daju teleportovat...
|
| |
5stein
Od: 5stein
|
Pridané:
18.7.2007 20:29
Milý K-99.
Úvodom svojho komentáru Ťa srdečne zdravím a prajem Ti veľa zdravia a životných úspechov.
Druhý odstavec takto znie po oprave. Predtým to normalne pre bezneho cloveka s beznym vzdelanim relativne zrozumitelny text nebol.
Nikdy som netvrdil, že "keď sa vývoj sústreďujú" je v druhom odstavci. Doteraz je v odstavci ôsmom. Nenarážam.
Viem, že celý článok je v slovenčine, len ma z toho prekladu bolia oči. Prekladať naozaj nemusíš.
To, že sa dá teleportovať kadečo, som si už všimol.
Všimol som si tiež, že si si všimol, že vedci neteleportovali atómy (aj ja myslím týchto tu).
Ty si si však nevšimol, že názov článku znie - Vedci teleportovali atómy.
Zdravím tetu Euláliu a Teba bozkávam na čelíčko
navždy Tvoj
strýko 5stein
p.s.: Králikom si dal?
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
18.7.2007 21:06
mal som toho viac co som chcel povedat, ale vypadok MySQL na dsl.sk mi znemoznil odoslanie komentara a nechce sa mi to pisat znovu, takze len v skratke tie nepodstatne veci:
stryka ani tetu ba dokonca ani kralikov nemam...
|
| |
fiihaa
Od: fiihaa
|
Pridané:
16.7.2007 12:41
no tak sup sup teleportnut nejaku mysku - uz ma to tym autom fakt nebavi ;)
|
| |
bielo
Od: bielo
|
Pridané:
16.7.2007 12:43
Hadam za nejakych 50 rokov sa budu transportovat aj ludia :), mozno skor.
|
| |
matthew
Od: matthew
|
Pridané:
16.7.2007 16:20
no neviem ako ty ale ja sa transportujem uz dost dlho ...
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
16.7.2007 21:55
lOOOOL
|
| |
apofiSS
Od: apofiSS
|
Pridané:
16.7.2007 22:40
MUHEHEHEHEHEHE
STOP THAT!!!
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
17.7.2007 12:06
Ja sa o chvilu transportujem do najblizsieho obchodu a kupim si malinovku a cigarety ^_^
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
18.7.2007 19:24
Keby teleport existoval už dnes tak by som sa teleportoval k tebe domov a dal by si mi fajku
|
| |
frenky
Od: frenky
|
Pridané:
16.7.2007 12:53
za 50 rokov budu v tomto vedci tam kde teraz. jediný teleport na ľudí bude katapult.
|
| |
opec
Od: opec
|
Pridané:
16.7.2007 12:56
to ja v hvieznej brane bude zachvilu, budeme mat tie divne kruhy a teleportovat sa :) wow
|
| |
Thaddeus
Od: Thaddeus
|
Pridané:
16.7.2007 12:57
Super, bratislavskej MHDecke uz odzvonilo :P
|
| |
peto
Od: peto
|
Pridané:
16.7.2007 13:08
ja som vystudovany fyzik,ale v tomto mam bordel.mam 26rokov aj s topankami
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
17.7.2007 12:08
a ja fyzyku (a hlavne jej zlozitejsie variacie - kvantova atd) velmi neovladam ale pochopil som to... btw moje topanky maju len pol roka...
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
18.7.2007 19:25
Ty máš len jedny topánky ? o.O
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
18.7.2007 21:07
nie... mam este ine, ktore maju ale menej ako pol roka, preto nestoja za rec...
|
| |
trish
Od: trish
|
Pridané:
16.7.2007 13:09
prvy vtipny prispevok v diskusii :-)
|
| |
volod
Od: volod
|
Pridané:
16.7.2007 14:58
preco:?ja stem tez wediet
|
| |
shadowboy
Od: shadowboy
|
Pridané:
16.7.2007 13:12
iiitiii nach hause telefonieren...
enterprise...zzzp...
|
| |
roob
Od: roob
|
Pridané:
16.7.2007 13:19
yo.. Scotty, beam me up!
|
| |
Loghikeels
Od: Loghikeels
|
Pridané:
16.7.2007 13:25
Hi!
My name is Tomas!
|
| |
Snake
Od: Snake
|
Pridané:
16.7.2007 13:30
Fakt?
|
| |
Beli
Od: Beli
|
Pridané:
17.7.2007 8:57
Kecas!!..lol
|
| |
Fantomas
Od: Fantomas
|
Pridané:
16.7.2007 15:12
...and my name is Fantomas.
|
| |
bill
Od: bill
|
Pridané:
16.7.2007 13:30
snad sa dozijeme takeho teleportu aky bol v muche
|
| |
Giany
Od: Giany
|
Pridané:
16.7.2007 13:32
akoze do fyziky sa rozumiem asi tak ako kurca do PC, ale tiez mi to nepripada ako teleportacia.
Inak skutocnu teleportaciu by som urcite uvital kedze Auto, MHD a primestske linky su hrozne. A okrem MHD by odzvonilo aj intrakom a ubytovniam :D. Kazdy by mal svoj teleport doma napriklad v Kosicoch a pracoval by v Blave xD
|
| |
frenky
Od: frenky
|
Pridané:
16.7.2007 13:40
hej. spokojný budeš rýchlo cestovať do práce bez ujmy na zdraví a porazí ťa, keď ti príde účet za elektriku
|
| |
matthew
Od: matthew
|
Pridané:
16.7.2007 16:22
Podla mna by uplne stacilo cestovanie ala Futurama, len tie zapchy by boli asi problematicke (ci uz zapchy danej cestujucej osoby alebo celkove dopravne ;))
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
16.7.2007 21:57
a ktora sliepka ti to skladala komp?
|
| |
yo3hi
Od: yo3hi
|
Pridané:
16.7.2007 13:40
vsetko bude len mi tu uz nebudeme :)
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
16.7.2007 22:10
ZZE je zakladny fyzikalny zakon, teleportaciu myslim priamo vylucuje... BTW: ako som sa docital (v diskusii)tak teleportacia je v tomto pripade slovne oznacenie prenosu a aplikacie informacii z castice A na casticu B
lenze o tom som nikdy nepocul(ved aj niesom fyzik)
BTW2: osobne si myslim ze to moze byt bud, snaha o megalomansky clanok napisat slovo teleport a successful do nadpisu spolu :D, alebo starDSLtrek.sk to jednoducho (zamerne) zle prelozili :D
|
| |
new wave
Od: new wave
|
Pridané:
16.7.2007 23:56
bohužial neexistuje (fyzikálny) zákon o súlade nadpisu s článkom
Vedci neteleportovali atómy!!!
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
17.7.2007 10:44
akoze novy klonovany wave?
|
| |
new wave
Od: new wave
|
Pridané:
17.7.2007 21:39
nepoznáš Duran Duran ?
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
17.7.2007 22:06
osobne ee...
|
| |
new wave
Od: new wave
|
Pridané:
17.7.2007 22:13
spravna odpoved - poznam poznam
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
17.7.2007 12:14
"Nicméně dánský profesor Eugene Polzik a jeho tým z institutu Nielse Bohra z Kodaňské univerzity dokázal jako první najednou přenést makroskopický objekt obsahující tisíce miliard atomů na vzdálenost 0,5 metru."
|
| |
tyta
Od: tyta
|
Pridané:
17.7.2007 17:54
ZZE pokial viem nebol nikdy dokazany je to len akysi axiom ako ked poviem ze vesmir sa otaca okolo Slnka. Chyba dokaz. A neverte vsetkemu co vas ucia v skole. Moja dcera raz prisla zo skoly s placom a ked som sa pytala preco place tak povedala ze ucitelka ju nazvala hlupou ked povedala ze vulkanicka cinnost prebieha aj na dne mora. Ucitelka povedala ze ved voda by to zahasila a tak tam ziadna lava nemoze byt. A takyto ludia ucia nase deti.Hrozne!!!
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
16.7.2007 13:56
Vedci teleportovali atomy ja by som teleportoval vedcov. :D
|
| |
M3
Od: M3
|
Pridané:
16.7.2007 14:04
Energize!
|
| |
Bogus...
Od: Bogus...
|
Pridané:
16.7.2007 14:10
Ja bezne chodim teleportom. Vecer si dam v krcme desat poldeci Fernetu a rano sa zobudim doma..
...az na tie bolesti hlavy to funguje fajn.
:p
|
| |
tnt
Od: tnt
|
Pridané:
16.7.2007 14:28
!!!! NICE!!!
|
| |
tarabas
Od: tarabas
|
Pridané:
16.7.2007 15:58
no to sa mi stava tak 1x tyzdenne ale po 10 pivach:-) he he
|
| |
trish
Od: trish
|
Pridané:
16.7.2007 17:28
Spravny teleport je dat si 10 piv, potom sa postavit, zakricat "na mostik", exnut 2 deci vodky a hotovo
|
| |
Jean-Luc Picard
Od: Jean-Luc Picard
|
Pridané:
16.7.2007 15:03
My na USS Enterprise používame teleportovanie bežne...
|
| |
bielo
Od: bielo
|
Pridané:
16.7.2007 15:30
Aky typ NCC-1701, alebo NX-O1, aka trieda Sovereign, Galaxy alebo starsie ?? Aky dosah ma vas teleport??
|
| |
bielo
Od: bielo
|
Pridané:
16.7.2007 15:33
Som si neskorm vsimol, ze ste jean-luc, tak to bude asi Enterprise NCC-1701 D alebo E,trieda Galaxy :)
|
| |
ggg
Od: ggg
|
Pridané:
17.7.2007 10:08
ale E je sovereign-class...
|
| |
bielo
Od: bielo
|
Pridané:
17.7.2007 12:28
Sak ano len to sa mi uz nechelo pisat :) aj tak to nikto nepozna :)
|
| |
trekerka
Od: trekerka
|
Pridané:
23.7.2007 9:30
Ja ano, nepokecame o tom niekde pri kofolke???
|
| |
gofi
Od: gofi
|
Pridané:
16.7.2007 16:04
Enter! prase...
|
| |
Locutus of Borg
Od: Locutus of Borg
|
Pridané:
16.7.2007 19:16
Vase teleporty su primitivne. My sme uz davno asimilovali civilizaciu, ktora ovlada cestovanie podpriestorom.
PS: Lower your shields and surrender your ships!
|
| |
Corleone
Od: Corleone
|
Pridané:
17.7.2007 3:04
just lie down and die
|
| |
ggg
Od: ggg
|
Pridané:
17.7.2007 10:08
Resistance is futile!
|
| |
unnamed
Od: unnamed
|
Pridané:
16.7.2007 15:42
Tak to bude dobre ten teleprt. napr. si baba zavola svojho buchaca a kebyze pocuje jak sa odemikaju dvere tak sa rychlo teleportne prec . no len aby na opacnej strane teleportu nestala jeho matka a on cely holy :D
|
| |
Miroslav Bakos
Od: Miroslav Bakos
|
Pridané:
16.7.2007 16:13
uvidime do buducna ci pripadna teleportacia vytvori noveho jedinca s povodnym vedomim - aby to pre teleportovaneho nebola smrt a pre zhmotnenu osobu "narodenie" :)))
|
| |
matthew
Od: matthew
|
Pridané:
16.7.2007 16:23
Tak to s tym vedomim asi tak skoro nezazijeme ... ak vobec niekto ...
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
16.7.2007 17:10
S tou vecickou sa budu dobre kopirovat cdcka :-)
|
| |
core2leone
Od: core2leone
|
Pridané:
16.7.2007 17:39
iba ak v obovskom kancli
|
| |
Citaj
Od: Citaj
|
Pridané:
16.7.2007 17:45
dobra poviedka od stephena kinga
the jount
spoiler alert
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Jaunt
|
| |
citaj
Od: citaj
|
Pridané:
16.7.2007 17:46
samozrejme sa tyka teleportacie(aby ste si nemysleli ze je to len spam)
|
| |
ZenDers
Od: ZenDers
|
Pridané:
16.7.2007 17:47
http://www.hyip-catalog.com
I invested money in some programs which are placed on this site.
On a site written that it is the program which helps make money at home.
As you think it works really?
http://www.hyip-catalog.com
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
16.7.2007 18:57
Je tam aj nieco o teleportacii ?
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
16.7.2007 18:32
Co sa stane s clovekom ked ho teleportuju s 20% packetloss? /asi to nieje v paketoch ale princip zostava/
|
| |
Lubbo
Od: Lubbo
|
Pridané:
16.7.2007 20:50
hlavne treba pouzit nieco ako TCP pri packetloss-e a nie UDP :D inak bude na svete nove 10000000...neposkladatelne puzzle :-P
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
18.7.2007 19:26
Predstav si , že pri teleportovani ťa hackne nejaky hacker a skončiš u neho doma , priviaže ťa k stoličke . . .
|
| |
kalambur
Od: kalambur
|
Pridané:
20.7.2007 11:24
a potom ti zmasakruje anal!
|
| |
unnamed
Od: unnamed
|
Pridané:
16.7.2007 18:45
Dovi co sa sten ked sa pri teleporte cloveka prerusi privot elekrtiny :D
|
| |
steve
Od: steve
|
Pridané:
16.7.2007 19:11
si nevidel stargate kde downloadovali tealca cez stargate a prerusil sa im signal? jeho to ulozilo niekam do cache xD
|
| |
apofiSS
Od: apofiSS
|
Pridané:
16.7.2007 22:46
JJ ale lepsie by bolo keby niktoru cast nestihlo precitat a ostala by na druhej strane...
|
| |
foo fighter
Od: foo fighter
|
Pridané:
17.7.2007 15:12
jj to aj mna napadlo :D
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
17.7.2007 10:49
nato je jednoducha odpoved, aby bolo teleportovanie cloveka co najbezpecnejsie musi byt aj co najrychlejsie... takze ho najprv treba zazipovat :D
|
| |
bbi
Od: bbi
|
Pridané:
16.7.2007 18:47
Asi sa vobec nezhmotny :), pri teleporte by nebola mozna pripustna ziadna strata ifnormacii :)
|
| |
Stehan
Od: Stehan
|
Pridané:
16.7.2007 20:44
Chlapci pozerate vela Americkych sci-fi filmov a vam to uz udiera na tie vase male mozocky....ale s tou teleportaciou pomocou pív suhlasim, ta funguje vzdy na 100 percent a ziadna strata telesnej hmoty...ked tak sabla...
|
| |
Lubbo
Od: Lubbo
|
Pridané:
16.7.2007 20:51
no s tou stratou by som si nebol tak isty, sem tam sa pri takomto prenose stratia zuby z huby (-;
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
16.7.2007 21:09
al ma pravdu, ved kto si pameta rano ako sa dostal do postele? asi nikto, ja som tomu este neprisiel na koren az doteraz.. uz mi je to jasne
|
| |
pepanos
Od: pepanos
|
Pridané:
16.7.2007 23:44
Tento clanok je riadny blud. Exitaciou atomov pomocou lasera atomy vyprodukuju fotony, ktore nesu informacie o vlastnostiach tychto atomov. To este beriem. Potom tie fotony prejdu cez opt. kabel na ine atomy, ktore tam uz su, znikadial sa neprenasaju a odovzdaju im informaciu o tych prvych atomoch. A co sa stane tymto odovzdanim informacie? Zmenia sa tak, že napriklad z vody sa stane zlato? hahaha. Keby aj, nie je to ziadny teleport, je to obycajny prenos informacie "po drote". Ako ked zapneme spinac a zasvieti nam ziarovka. To skor ten druhy pripad (zviazane castice) je zaujimavejsi, aj ked ani to nie je teleport hmoty. Tiez je to len prenos informacie medzi dvoma casticami. Zaujimave je vsak, ze tento prenos (vzajomne ovplyvnovanie, zviazanie) funguje okamzite, bez ohladu na vzdialenost tychto castic. Niekde som uz o tom cital, ze tato teoria bola prvym nalomenim dogmy, ze rychlost svetla je neprekonatelna.
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
17.7.2007 12:23
"Zmenia sa tak, že napriklad z vody sa stane zlato?" :D vies aspon nieco o kvantovej fyzyke??? ^_^
k richlosti svetla, jeho rychlost je relativna, nie absolutna... a IMHO je klucom k ohybaniu casu (teraz nehovorim o cestovani v case tam a spat)
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
17.7.2007 15:57
tak si to spatne citam a vsimam aku strasidelnu hrubku som urobil... prosim tu richlost svetla s makkym I nerieste, to sa pritrafilo omylom ^_^
|
| |
1stein
Od: 1stein
|
Pridané:
17.7.2007 21:43
este si oprav fyzyku
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
18.7.2007 2:14
co z fyziky mam opravovat??? relativitu rychlosti svetla??? dokaz mi ze nie je jeho rychlost relativna a budiz... alebo to o tom ze tato relativita moze byt klucom k ohybaniu casu??? v tom pripade len doplnim ze skratka IMHO znamena "In My Humble Opinion" cize v nasej reci "podla mojho skromneho nazoru" co jasne naznacuje ze je to skor subjektivny nazor ako nieco vycitane z knizky...
|
| |
:)
Od: :)
|
Pridané:
18.7.2007 17:28
Toto si napísal predtým ako si si opravil "richlost": ,,vies aspon nieco o kvantovej fyzyke??? ^_^" to je tiež dosť "strasidelna hrubka", na to opravenie fyzyky narážal :)
|
| |
1stein
Od: 1stein
|
Pridané:
18.7.2007 20:59
ale dobre sa vytočil, čo?
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
18.7.2007 21:11
no co... tu druhu hrubku som si nevsimol ani na druhy krat az teraz... preo taky koment aky som dal ^_^ ospravedlnujem sa za 2 hnusne gramaticke chyby a budem sa snazit si na to uz davat pozor... k tym komentom s chybami len tolko, prvy som pisal hned po zobudeni s rozlepenymi ocami (ano, vstal som na obed a co?) a u druheho cas 2:14 rano hovori za vsetko :P
|
| |
zelo
Od: zelo
|
Pridané:
17.7.2007 2:49
rychlost svetla nebude prekonana este dost dlho, no kazdopade ako sa fyzicky objavi zmrazeny atom na druhom konci "kabla" sak to tam na druhom konci musia asi mat nejake atomy ktore "budu az tak hlupe" ze dokazu opat fyzicky prijat tu kvazi informaciu a vedia asimilovat na danu vlastnost... dost hlupe fyzika je raz len fyzika a ked sme na zemi tak sme len na zemi, aspon su tu nejake pravidla a ked clovek chce byt mimozemstan tak nech je ale nie tu na zemi! heh
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
17.7.2007 12:28
Pozyvam vas vasetkych na prednasku o moznosti cestovania v case, ktora sa bude konat v hoteli Dukla v Bratislave (Dulovo nám. 1) vo velkej sale. Prednaska sa uskutocni vcera t.j. 16.7.2007 o 16:00 a bude trvat priblizne 2 hodiny.
|
| |
ggg
Od: ggg
|
Pridané:
17.7.2007 12:48
David Page Mitchellův příběh „The Man Without A Body“ vypráví o vědci, který dokázal rozložit kočku na atomy, ty pak přenést po telegrafním drátě a zase je složit. Když ovšem vědec následně aplikoval postup na sebe sama, po přenosu hlavy se vybila baterie.
|
| |
Thomas
Od: Thomas
|
Pridané:
17.7.2007 13:09
Hehe, si predstavte, ze budeme posielat kamosovi zosit z fyziky cez ICQ... /samozrejme, papierovy/...
|
| |
foo fighter
Od: foo fighter
|
Pridané:
17.7.2007 15:16
cez icq by som to urcite nerobil..to by ti pocas prenosu trikrat spadlo...
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
17.7.2007 15:59
Uz vidim tie vyhovorky v skole "Pan ucitel, prepacte ze nemam domacu ulohu, ale zjedlo mi ju ICQ" :D
|
| |
viktor
Od: viktor
|
Pridané:
17.7.2007 13:44
podla toho co citam mam skor pocit ze vacsiu buducnost ma izolinearna kopia (previazana napodobenina s neutronov - neutralnych castic ktore sa lahko vyrabaju - napodobnuju) original bude doma mozno v skatuli ktora ho bude nejakym sposobom zmyslovo prenasat do svojho izolinearneho dvojnika a az si dobre zatrtka, po stlaceni gombika na predlakti sa vypari a uspokojeny vyskoci doma z krabice.
|
| |
foo fighter
Od: foo fighter
|
Pridané:
17.7.2007 15:17
hh dobry napad
|
| |
trish
Od: trish
|
Pridané:
23.7.2007 9:31
a scotty ju potom balil do folie...
|
| |
Varovanie
Od: Varovanie
|
Pridané:
20.7.2007 19:53
http://www.naklady.sk/news.php?extend.76
|
| |
nanuk
Od: nanuk
|
Pridané:
21.7.2007 18:54
dva na mustek :)
|