neprihlásený Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána
Najrýchlejšie domáce pripojenie k Internetu má 75-ročná žena

DSL.sk, 13.7.2007


Najrýchlejšie domáce pripojenie k Internetu má od júla 75-ročná Švédka Sigbritt Löthberg z mesta Karlstad.

Nové domáce pripojenie Löthbergovej je optické a má rýchlosť 40 Gb/s, informuje švédsky The Local.

Pripojenie je súčasťou demonštrácie, že aj rýchlosti v rádoch desiatok gigabitov za sekundu v domácnostiach sú realizovateľné.

Sigbritt Löthbergová nebola vybraná náhodne, je matkou Petra Löthberga pracujúceho v Cisco, spoločnosti dodávajúcej technológiu. Na demonštrácii sa podieľa aj mesto Karlstad.

Novou použitou technológiou má byť podľa The Local modulácia, ktorá umožňuje pripojiť domáci modem optickým vláknom priamo s výkonnými routerami na niekoľkých väčších ústredniach alebo dokonca len pár väčších centrách v krajine bez potreby transponderov pre jednotlivé vlákna a s relatívne nízkymi nákladmi. Maximálnou vzdialenosťou bez potreby transponderov alebo routerov je údajne podľa The Local až 2 000 km.

Bližšie podrobnosti a presné rozdiely v špecifikácii, parametroch a cenách oproti v súčasnosti používaným technológiám nie sú známe.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste


Diskusia:
                               
 

na co to asi ta pani vyuziva, aky druh informacii-dat stahuje?

Odpovedať Hodnotiť:
 

asi robi technicku podporu pre cisco ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

to musi mat 40krat ryxlejsiu sietovku ako ja ked neratam upload
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pani si môže stiahnuť celý internet za 10 dní. Rýchlo sosajte, kým tam ešte niečo ostalo...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja by som skor povedal ze je cas, aby sa uz synacik odstahoval a nasiel si vlastny byt...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslis, ze 75 rocni ludia nemaju radi hudbu a filmy? :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ee...ale maju radi porno :D rofl
Odpovedať Hodnotiť:
 

Už dostala upomienku na prekročený limit dát. Net jej na nasledujúcich 24 hodín znížili na 1/1000 rýchlosti...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja by som bral i taky:)5MB/s je celkom slusne
Odpovedať Hodnotiť:
 

neznizujte mi rychlost, lebo zoberiem tu moju 9-ku a ukazem vam, ako sa po kostole hvizda
Odpovedať Hodnotiť:
 

9-ku :-D
Keď už Tak 9-nu :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

on myslel asi kľúč, topánku, podprsienku...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Koľko má limit? 2GB mesačne? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

nternet, hovorovo net alebo sieť je verejne dostupný celosvetový systém vzájomne prepojených počítačových sietí, ktoré prenášajú dáta pomocou prepínania paketov za použitia štandardizovaného Internet Protocolu (IP) a mnohých ďalších protokolov. Pozostáva z tisíciek menších komerčných, akademických, vládnych a vojenských sietí. Slúži ako prenosové médium pre rôzne informácie a služby ako napr. elektronická pošta, chat a systém vzájomne prepojených webstránok a dokumentov World Wide Webu (WWW).
Odpovedať Hodnotiť:
 

To sa máme teraz posrať?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Píš za seba v jednotnom čísle.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja uz som sa
Odpovedať Hodnotiť:
 

ešte po hodine to tu všetko smrdí !
nehanbíš sa ?
celé dsl.sk v mdlobách...
minimálne tri dni bez ajFounu...
Corle1, ruku na srdce, stálo to za to ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

porno..
Odpovedať Hodnotiť:
 

recepty na jablkovú štrúdľu
Odpovedať Hodnotiť:
 

recepty na jablkovú štrúdľu
Odpovedať Hodnotiť:
 

vnúčikovi na také to domáce žuvanie
Odpovedať Hodnotiť:
 

nechce niekto na mne demonstrovat, ze je mozne aj viac ako 40Gb/s??? :) Len neviem co by som musel mat za HDD aby to stihali... :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kurnik, rychlosti pripojenia k netu sa nam zrychluju a prenosove rychlosti diskov sa vlecuuuu, naco mi bude 40Gb/s (5GB/s) ked server mi neda data rychlejsie ako 30-50MB/s?
Odpovedať Hodnotiť:
 

To bude novy druh DoS utoku, dam opakovane stahovat vsetky subory na serveri a ten sa z toho pekne povedane "doserie"...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja uz som sa dpc
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked budes mat 100 HDD tak to vyuzijes naplno len ich bud musis mat v raid alebo budes stahovat na vsetky naraz hh
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak, PC s 1 HDD ten net nevyuzije ani na 1% (400 MB/s), nech robi, co chce. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

1% z 40Gb/s je 400Mb/s = 50MB/s, co uz disky dokazu
ale ano, je to nachuja
Odpovedať Hodnotiť:
 

:P:P:P chyba, 51,2MB/s :P:P:P
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem ako vo Švédsku, ale u nás 1Mb/s = 122kB/s
a včul babo raď!
Odpovedať Hodnotiť:
 

A to kde je u vás???
Odpovedať Hodnotiť:
 

V piči!
Odpovedať Hodnotiť:
 

som sa z toho posral clovece!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ešte po hodine to tu všetko smrdí !
nehanbíš sa ?
celé dsl.sk v mdlobách...
minimálne tri dni bez ajFounu...
Corle1, ruku na riť, stálo to za to ?
Hanbím sa za teba!
a tom ťa mal tak rád...

Odpovedať Hodnotiť:
 

museli vybrat niekoho, co im tu linku nebude vytazovat :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

asi vyuziva na (porn)video downloading :-))))))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jo stahuje mature porno :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

to uz ano,skutocne super rychly internet.U nas mozme iba snivat o takej rychlosti netu.
to uz dobieha aj RAPIDSHARE.COM :-).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Teraz sa uz len modlit, ze tam nema windows a nejakych trojanov co rozosielaju spam, pripadne robia ine nekale cinnosti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

netrep
Odpovedať Hodnotiť:
 

netrepe, hovori pravdu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

netrepe, ale nehovorí pravdu
Odpovedať Hodnotiť:
 

trepe, ale hovorí pravdu
Odpovedať Hodnotiť:
 

LOL xD
Odpovedať Hodnotiť:
 

trepe a klame!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

z tolkych kecov sa tusim poseriem
Odpovedať Hodnotiť:
 

prosím ťa zadrž!
viď hore...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak toto je sila ta stara urcite ani nezapina PC a ten net tam je zbytocne, urcite ze by to mohly demonstrovat na niekom z nas co by aspon polovicu tej linky vytazily. Jednoduch starim ludom sa take veci ako PC auto a ina elektronika do ruky nedavaju taky ludia by mali sediet doma a kukat telenovely a nemaly by chodit ani do obchodu lebo su tak pribrzdeny ze mne az puknu nervy jak vsade zavadzaju.
Odpovedať Hodnotiť:
 

uvedom si, ze aj ty budes raz stary. teda pokial dovtedy neskapes...
Odpovedať Hodnotiť:
 

to by nebolo od veci
Odpovedať Hodnotiť:
 

veru tak, aj on bude raz stary, nebude mat navzdy 13 rokov :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vtedy uz budu len internetove obchody tazke uz zavadzat nebude ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

...a aj tak sa gramatiku nenaučíš...
Odpovedať Hodnotiť:
 

riadne si sterotypizujes ludi, samy predsudok... :( By si bol mozno prekvapeny, ze dotycna pani vie vyuzivat digitalne technologie daleko lepsie ako ty, zvlast pri synovi, ktory ma taketo zamestanie, je to dost pravdepodobne...
Odpovedať Hodnotiť:
 

chybicka se vloudila: 'sterEotypizujes' ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

moj 76 rocny dedko ma doma net, posiela maily,cita noviny na nete, pocuva online radia, ma skype a keca s pribuznymi v zahranici...
a hlavne nevypisuje k0k0tiny do diskusnych for ako ty
Odpovedať Hodnotiť:
 

Skvely prispevok dokonale zaklincovany poslednou vetou :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

lol dobre som sa zasmial:D

Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som sa z toho posral
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja na to serem!
už tretí krát za noc utierať sračky v dsl.sk!
ako by ich tu nebolo dosť...
KÚP SI PAMPERSKY !!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ALE NAM TO TU SMRDI TRAPNOSTOU...
Odpovedať Hodnotiť:
 

to je pure style ty smradoch!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Gofi prestan tu vypisovat picoviny a dones mi haslerku, potrebujem tiez niekoho kto bude pocuvat moje pribehy zo socialismu, ako nam bolo v tedy dobre.

Bol rok 1976 a vsetci sme sa chystali, pockat, nebol to nahodou 1977, hmmmm, nie nie, bol to 1976 lebo v tom roku som si kupil novy Ziguly, alebo to bola Lada? hmmm a nie bola to Lada ved vies to auto v ktorom sme zrazili toho srnca pri zelenom lesiku, hmm nebol to diviak?
Odpovedať Hodnotiť:
 

A aky je rozdiel medzi Zigulakom a Ladou ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

to prve smrdi a to druhe este viac
Odpovedať Hodnotiť:
 

Max, už ti na k narodeninám nedám 200 Sk. Ty si za to kupuješ nejaké kolesá a potom tu potíš bludy z tej dutej guľatiny, čo nosíš na krku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co ty vies mozno ta babka robi providera a zaraba na tom tazke peniaze. :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

nechajte maxa, je proste nasrany, lebo babka ho prichytila pri masturbacii, to je vsetko
Odpovedať Hodnotiť:
 

Teda....kua....to si pekne posral.....:-/
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak čo som tu ja nejaká upratovačka?
odchádzam do dsl.cz, DailyTech, AnandTech, DigiTimes...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ta pani kedze jej synacik je v cisco urcite nema pc z tesca s pomalym diskom...nechcem radsej ani vediet ake disky tam ma nahodene a aky procak :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

mozno druhy syn pracuje v IBM a teta tam ma daky Deep Blue :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

:-D To nemalo chybu
Odpovedať Hodnotiť:
 

to zase raz potvrdzuje, ze ak nemate znamosti, mozete si akurat tak piskat
Odpovedať Hodnotiť:
 

a teta na zaplatenie uctu minie cely dochodok :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zabudli napisat, aky jej na to dali FUP :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

75 MB ako mam ja :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lothberg je len zamestnanec, nemaju to zadara
Uctovanie je za kazdych zacatych 1 TB / cca. 15 eur
kedze vsak je to prototyp a aj patent lothbergova matka dostava ako napomocnicka projektu 8.420,- EUR mesacne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Za take prachy by som skusal aj napomalsi net na svete ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

noo max inteligent si to ti zavadza aj tvoja babka s dedkom ? ak ano tak s panom bohom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Najrýchejšie? a nie najrýchlejšie? asi ste sa sekli ,, opraviť !!
Odpovedať Hodnotiť:
 

"....Pripojenie je súčasťou demonštrácie, že je aj rýchlosti v rádoch..."

OPRAVIT!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Registracia. UROBIT!!!

Odpovedať Hodnotiť:
 

Corleone. Nechať žiť. Je to naša rodina.
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj z tychto fakeov sa raz posseriem
Odpovedať Hodnotiť:
 

už zas?
prečítaj vyššie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

funny.sk sa na dsl.sk vobec nechyta. tu sa ovela viac nasmejem ako tam.. STOP REGISTRACII. SRANDA MUSI BYT!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

moja rec! tieto diskusie su to najlepsie co v praci zazijem
Odpovedať Hodnotiť:
 

Registracia!!!! NECH JE SRANDA!!!

Odpovedať Hodnotiť:
 

Blbec.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hehe, ja som schyzofrenik. :-P
Odpovedať Hodnotiť:
 

Picu blbec, kokot je to!
Odpovedať Hodnotiť:
 

všetci ste registrované piče, blbci, kokoti i schizofrenici!
raz sa budete škvariť v hexadecimálnom pekle!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

absolutny suhlas :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

najlepšia sranda je vtedy, keď nemusí byť!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

mna asi tymi vasimi komentarmi raz zabijete tak dobre sa zasmiat to je umenie
Odpovedať Hodnotiť:
 

Príspevok bol zmazaný pre nevhodný a/alebo vulgárny obsah.
Odpovedať Hodnotiť:
 

príspevok bol zmazaný pre ešte viac nevhodný a vulgárny obsah
Odpovedať Hodnotiť:
 

moj prispevok bol zmazany, lebo by tvojmu prispevku natrhol rit
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prispevok sa z toho posral..
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja na to serem!
to budem len po druhych utierat?!
Odpovedať Hodnotiť:
 

to nieje len tak, net pripojku ma v chladničke a cez taky net sa aj teleportuje. moja hlavisko dokaze uchovat tak max 150 stran doc formatu, mne na telepot staci i dsl, no ta babina ma v extra hlavu takze sa teleportuje horsie. Hadam ze v compe 100/10 mb sietovku lebo ja mam.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a cenu za najabsurdnejsi prispevok ziskava....KIKIIIIIII!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

...a cena je - telepot(!) na Mars rýchlosťou dial-up!!!!!!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

LOL
Odpovedať Hodnotiť:
 

súčasťou ceny je aj bonus - kikimu počas celej telepotácie; odhadovanej na 56 rokov, v prípade dodržania podmienok Týkomom; bude skupina dex spievať vesmírny hit LOL!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj ja chcem taky net
Odpovedať Hodnotiť:
 

to neni ta babka, co ma taky rychly net
to asi s nou byva jej syn, co pracuje v tej spolocnosti a to je jeho pocitac.ROZMYSLAJTE!!!
a to len dom je napisany na jej vlastnictvo.
to aby mali co pisat. koho by zaujalo , ze nejaky chlapik ma net s rychlostou 40Gb/s.
ale ked tam daju , ze babka ho ma, tak to uz je hustejsie, co myslite.
to je moj nazor.:-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nieco na tom bude, to ako keby v Playboy-i pisali ze chlap ma 40 centimetroveho, co koho by to zaujalo, ale keby napisal ze 75 rocna Babka ma 40 centimetroveho, tak to uz by bolo vazne na sablu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A najvacsia sranda bude, ked toho syna vydedi...to tu budete o tom citat :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je moja babka :-)

Odpovedať Hodnotiť:
 

Králikom si dal?
Odpovedať Hodnotiť:
 

TOTO JE O RITI VSETKO
Odpovedať Hodnotiť:
 

AJ JA SOM O RITI.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie, ty SI riť!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie, ty nie si riť, ty si všetko vo vnútri a okolo riti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

niektory ludia su ako traviaca sustava...zo vsetkeho vyprodukuju hovno...
Odpovedať Hodnotiť:
 

pica
Odpovedať Hodnotiť:
 

Milujem ako sa tieto diskusie ku koncu vyostruju a potom si ludia uz len nadavaju... :D

Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si kokot!
Odpovedať Hodnotiť:
 

lol ja kapem, toto si pekne zaklincoval :D:D:DxD
Odpovedať Hodnotiť:
 

mal by si radsej v kanaloch chodit a nie diskutovat.
mas sociopatogenne prejavy, rob nieco so sebou!
Odpovedať Hodnotiť:
 

...bude pruser nabeton, esteze ta jeho tesla zula pasky emgeton..
Odpovedať Hodnotiť:
 

tvoj prispevok mal byt zmazany pre vulgarny alebo nevhodny obsah do pici !! :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

jasne ze je to jeho. Jemu slape exekutor p krku, tak ma byt na mamu, logoka...:P
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja mam net rychly 4,0 Mbit a platim 400 SK !!!!!!!! to je vec ! www.zadarmoveci.szm.sk
Odpovedať Hodnotiť:
 

napiste niekto, ze mate na intraku 100mbit zadara...
Odpovedať Hodnotiť:
 

BOZZ
Odpovedať Hodnotiť:
 

smrdi...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale ma 2,5GB mesacny limit, tak nechapem nac jej to je
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hehe, moze robit videokonferenciu vo full HD rozliseni s 5.1 DTS zvukom
]:-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nema ten typek dceru? bo neaku inu "testovaciu osobu" z rodiny ku ktorej sa da nastahovat =)
Odpovedať Hodnotiť:
 

a keby aj mal si myslis ze by chcela takeho uchyla ktory ju chce iba pre net ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked sa vola Inetka
Odpovedať Hodnotiť:
 

toto zavana i-harasshmentom :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

no a?
dobrý harašment nie je zlý!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ako vravel obersturmfuhrer Lenin... KED JE RYBA DOBRA, TAK JE RYBA DOBRA :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

asi ona je moderatorka u mininove... :D
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár