neprihlásený Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána
Online hry sa hráva 217 miliónov ľudí

DSL.sk, 11.7.2007


Online hry na webe sa hráva až 217 miliónov užívateľov mesačne, 28.1% všetkých užívateľov Internetu.

Tvrdí to správa spoločnosti comScore.

Online hranie sa tak zaraďuje medzi najčastejšie činnosti na Internete po samotnom browsovaní, emailovaní, instant messagingu.

Dvojicou najnavštevovanejších stránok sú online hry Yahoo a MSN, ktoré v máji navštívilo 53 a 35 miliónov ľudí. Vysoko sa v rebríčku, na štvrtom mieste s 21.2 miliónmi návštevníkov, nachádzajú aj stránky EA Online producenta populárnych herných titulov Electronic Arts.

V tomto čísle sú zarátaní aj užívatelia hrajúci sa EA hry online cez Xbox Live.

Najviac ľudí sa hráva v Európe, 66.3 milióna, v regióne Ázia-Pacific 65.2 milióna a na treťom mieste v Severnej Amerike, 61.5 milióna.



Najnovšie články:

4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy


Diskusia:
                               
 

nevie niekto, ci predsa len nebude dx10 na xpckach?
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

tiez som zvedavy, ale myslim ze problem to je len komernčny, takto chce MS prinutit ludia prejst na Vistu, snad neskor ak Vista bude instalovana na PC castejsie tak as toho dockame.
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

cital som ze bude nejaky dx9L
http://www.neoseeker.com /news/story/6216/ (medzera!)
ale neviem nakolko je ta stranka doveryhodna
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

No ano ten bude ale prida len podporu pre dx10 karty pod XP ale stale to bude dx9
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja si myslím, že ak sa rozhodnú urobiť dx10 len pre vistu tak sa najde niekoľko programátorov-hráčov, ktorí si spravia niečo ako "vlastné kodeky" alebo neviem čo ale bude to náhrada za directX a potom pôjde microsoft s tou svojou politikou niekam...
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

A naco ti to bude? DX10 grafika zvladajuca DX10 efekty bez sekania este dlho nebude za prijatelnu cenu a hry nefungujuce pod DX9 este dlllho nebudu (iba ak by sa vydalo aj pre XP :), ten trh je stale prilis velky na to aby si ho firmy mohli dovolit ignorovat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nebude.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

podla mna bude sak aj dx9 nainstalujes na starsi Windows

Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

bude, ale otazka je kedy, ci to nebude az prilis neskoro a budeme vsetci nuteni prejst na Vistu aby sme si uzili krasu DX10. Podla mna ak to nebude do februara, tak potom uz asi vobec nie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

no vidíte o tomto by sa tu zišiel nejaky poriadny clanok
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

ten kto pisal tento clanok tak bol asi zhuleny ...."najviac ludi sa hrava v europe" .....
Odpovedať Hodnotiť:
 

a kde inde sa hrava najviac ludi? :-D -aj ja som si to vsimol, no co uz, len mensia chybicka krasy :)
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

tie statistiky su stale skreslene ale podla mna azia vyhrava na plnej ciare
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jo, ja mam od EA 3 hry:
Battlefield 1942
Battlefield 2
Battlefield 2142

:D
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Vietnam nikde ? :ha ?
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

a Steam nič?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

co to je hra? mi sme programatory :)
Odpovedať Známka: -7.9 Hodnotiť:
 

i ked nevieme slovencinu, ale co tam po tom. staci jazyk jednotiek a nul :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lineage II :P
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

kazdy 24 clovek? no lol pekne :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://sutaz.yw.sk/index.php?klik=993 skveli portal na stiahnutie filmou .hudby . hier a pod a to vsetko zadarmo , navstivte nas aj vy mame pre vas prekvapenie
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hey kto chce vidiet brutalne porno jednej slovacky staci ak pridete na www.barbarxa.ic.cz a tam hned na uvodnej stranke je pozriet video ja som to kukal je to fakt cool
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár