
neprihlásený
|
Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána |
|
|
Windows Server 2008 až vo februári 2008
DSL.sk, 11.7.2007
|
|
Nový serverový operačný systém Windows Server 2008 nakoniec Microsoft nevydá tento rok, ako bolo pôvodne plánované.
V utorok spoločnosť oznámila oficiálne vydanie Windows Server 2008 na 27. februára budúceho roka. V tento deň budú vydané aj nové Visual Studio 2008 a SQL Server 2008.
Samotný kód má byť finalizovaný ešte tento rok, vydanie tak bude mierne posunuté pravdepodobne najmä pre lepšie načasovanie a možnú spoločnú kampaň všetkých troch produktov.
Windows Server je okrem serverového nasadenia populárny aj medzi najnáročnejšími užívateľmi, keď implementuje viaceré technológie chýbajúce v poslednej klientskej verzii Windows.
V prípade Windows Server 2008, ktorý má spoločný základ s Windows Vista, je najvýraznejšou novou funkciou virtualizačný hypervisor bežiaci priamo na hardvéri. V prípade využívania hypervisora samotný Windows Server beží až nad ním, podobne ako ostatné spúšťané VM.
Oproti Windows Vista obsahuje napríklad aj možnosť opravovať súborový systém NTFS za behu a nový PowerShell.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
darien_fawk
Od: darien_fawk
|
Pridané:
11.7.2007 9:00
Takze si mam radsej kupit/stiahnut tento server ako asta-al-Vistu?
|
| |
Giany
Od: Giany
|
Pridané:
11.7.2007 9:13
Jednoznacne. Ale nie kupit, ale napalit.
|
| |
Od:
|
Pridané:
11.7.2007 12:24
testovacia verzia (beta 3) by mala byť získateľná zo stránok microsfotu, nutná len registrácia, a licencia je platná asi do (konca) apríla. tak ak chceš si o tom niečo pozri...
|
| |
blogovanie
Od: blogovanie
|
Pridané:
11.7.2007 16:26
www.blogujem.sk www.blogujem.sk www.blogujem.sk www.blogujem.sk
|
| |
:-D
Od: :-D
|
Pridané:
11.7.2007 23:52
bloguj bloguj bloguj
nikto ti nebrani
|
Pridať komentár
|
|
|
|