neprihlásený Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána
Windows Server 2008 až vo februári 2008

DSL.sk, 11.7.2007


Nový serverový operačný systém Windows Server 2008 nakoniec Microsoft nevydá tento rok, ako bolo pôvodne plánované.

V utorok spoločnosť oznámila oficiálne vydanie Windows Server 2008 na 27. februára budúceho roka. V tento deň budú vydané aj nové Visual Studio 2008 a SQL Server 2008.

Samotný kód má byť finalizovaný ešte tento rok, vydanie tak bude mierne posunuté pravdepodobne najmä pre lepšie načasovanie a možnú spoločnú kampaň všetkých troch produktov.

Windows Server je okrem serverového nasadenia populárny aj medzi najnáročnejšími užívateľmi, keď implementuje viaceré technológie chýbajúce v poslednej klientskej verzii Windows.

V prípade Windows Server 2008, ktorý má spoločný základ s Windows Vista, je najvýraznejšou novou funkciou virtualizačný hypervisor bežiaci priamo na hardvéri. V prípade využívania hypervisora samotný Windows Server beží až nad ním, podobne ako ostatné spúšťané VM.

Oproti Windows Vista obsahuje napríklad aj možnosť opravovať súborový systém NTFS za behu a nový PowerShell.



Najnovšie články:

4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy


Diskusia:
                               
 

Takze si mam radsej kupit/stiahnut tento server ako asta-al-Vistu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jednoznacne. Ale nie kupit, ale napalit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

testovacia verzia (beta 3) by mala byť získateľná zo stránok microsfotu, nutná len registrácia, a licencia je platná asi do (konca) apríla. tak ak chceš si o tom niečo pozri...
Odpovedať Hodnotiť:
 

www.blogujem.sk www.blogujem.sk www.blogujem.sk www.blogujem.sk
Odpovedať Hodnotiť:
 

bloguj bloguj bloguj
nikto ti nebrani
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár