| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
toxical_ali
Od: toxical_ali
|
Pridané:
10.7.2007 9:10
moze mi pls. niekto vysvetlit co je to alokator pamate? Mam svoju domnienku ale radsej mi to niekto vysvelite
|
| |
XcoRpi
Od: XcoRpi
|
Pridané:
10.7.2007 9:16
Pozri si to na príklade Windows Vista. Všetci nadávaju na vysoku "spotrebu" RAM. Prečo? Vždy lepšie, než by mala byť ram prázda (XP) a všetko chrúmal disk. To isté spravil Linus v memory managmente v linuxe :)
Hádam to pobeží ešte rýchlejšie.
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
10.7.2007 11:53
skoro si sa trafil, treba mrknut do visty, co zeve vela ram. ano cache zere vela a to je dobre, ale u krasnych a uzasnych win zere vela aj daco ine ;)
|
| |
uzivatel
Od: uzivatel
|
Pridané:
10.7.2007 9:18
to proces(metoda, funkcia), ktora prideluje danym aplikaciam tolko pamate kolko si vyziadaju a dynamicky tento rozsah meni
|
| |
Marki
Od: Marki
|
Pridané:
10.7.2007 17:42
Tam sa nepise o alokatore pamati, ale o \"alokatore\" resp. manazovani cache urcitych kernel objektov v pamati.
Viac napr. na http://kernelnewbies.org/Linux_2_6_22 (pozri cast o SLUB)
|
| |
EliT
Od: EliT
|
Pridané:
10.7.2007 9:20
Linux Torvalds :)
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
10.7.2007 11:17
co ?
|
| |
lordiceman
Od: lordiceman
|
Pridané:
10.7.2007 13:09
ano, zo svojho mena zobral meno pre linux, linux je totiz znovu napisany unix
|
| |
MirecU
Od: MirecU
|
Pridané:
10.7.2007 13:23
Linusov unix = linux
co je na tom divne? :)
|
| |
darien_fawk
Od: darien_fawk
|
Pridané:
10.7.2007 14:39
WINDOWS:
Will Install Needleses On Whole System (S tym needleses som si neni isty, ale malo to byt Zbytocnosti.)
|
| |
mnam
Od: mnam
|
Pridané:
11.7.2007 0:12
linus ty trdlo makove
|
| |
Zbl
Od: Zbl
|
Pridané:
10.7.2007 9:56
Stack od Devicespace bol pouzity len ako zaklad - vela veci bolo na nom zmenenych, aby to mohlo ist do jadra a vyvoj stale pokracuje.
BTW, najviac prace na tom odviedol Cech Jiri Benc...
|
| |
DSL.sk
Od: DSL.sk
|
Pridané:
10.7.2007 10:58
Ďakujeme za doplnenie.
|
| |
XAPOH
Od: XAPOH
|
Pridané:
10.7.2007 11:41
Linux GO GO GO ... ale zaujimalo by ma k čomu vededie ta mova implementacia WLAN? k bezpecnosti? rychlosti alebo kcomu?
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
10.7.2007 11:54
WEP, WPA = bezpecnost. takze teraz este jednoduchsia
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
10.7.2007 12:46
no WEP uz bezpecnost davno nie je ;)
|
| |
lordiceman
Od: lordiceman
|
Pridané:
10.7.2007 13:14
stale si myslim ze wep do bezpecnosti patri, ale pravdaze ako bezpecnost nizsej urovne, odradi to od vstupu na siet noobov a lenivcov, wpa odstavy expertov a hackera ktory si da s tym pracu nezastavi ani to, vzdy je to len otazka casu
vzdy pri rieseni bezpecnosti si kladiem otazku ze co vlastne zabezpecujem a ako velmi citlive udaje sa zabezpecuju... pokial ide o bezcenne udaje v domacej sieti tak si myslim ze viac ako wep ani netreba, pravdaze v banke by som cez wifi neriesil ani kavovar
|
| |
Marki
Od: Marki
|
Pridané:
10.7.2007 17:41
Je to len zmenena implementacia, ktora v sebe obsahuje veci (wep, wpa, a pod.) ktore doteraz musel kazdy driver konkretnej karty mat naprogramovany v sebe... takze bolo vela veci duplicitnych, s bugmi a nie vzdy s rovnakym ovladanim. Takze toto umozni jednoduchsi vyvoj novych driverov pre konkretne wlan karty.
|
| |
Peto_MiG
Od: Peto_MiG
|
Pridané:
11.7.2007 10:23
Vysla uz opravna verzia 2.6.22.1
|
| |
zolo
Od: zolo
|
Pridané:
11.8.2007 12:04
kljfbegqu e=éoijqw ré=iiq=;
|