neprihlásený Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána
Prvé čipsety pre 6 Gb/s SATA

DSL.sk, 4.7.2007


Spoločnosť Infineon, popredný výrobca čipov, oznámila tento týždeň vyvinutie čipov a fyzického rozhrania, ktoré umožnia zvýšiť prenosovú rýchlosť SATA nad 3 Gb/s až na 6 Gb/s.

V súčasnosti štandard SATA definuje dve rýchlosti, 1.5 Gb/s s efektívnou maximálnou rýchlosťou prenosu dát 150 MB/s a druhú verziu SATA II s 3 Gb/s a efektívnou maximálnou rýchlosť 300 MB/s.

Už prvá verzia rozhrania SATA má v súčasnosti rýchlosť vyššiu ako je maximálna rýchlosť všetkých dnes dostupných diskov pri prenose priamo z média, hoci sa v blízkej budúcnosti počíta s dosiahnutím rýchlostí na tejto úrovni vďaka použitiu väčšej hustoty ukladaných dát technológiou kolmého zápisu.

Z vyššej rýchlosti rozhrania ale profitujú prenosy z cache disku a zároveň sa znižuje latencia.

Nová rýchlosť 6 Gb/s, ktorá nie je ešte štandardizovaná, navyše umožní v ďalšej verzii SATA pravdepodobne pripájať na jeden port viacero zariadení podobne, ako to umožňuje rozhranie SCSI.

Nové rozhranie taktované na prenosy na 3 Gb/s má navyše nižšiu spotrebu ako dnešné riešenia a tak bude používané aj pre SATA II.

Multifunkčné 6 Gb/s fyzické rozhranie Infineon plánuje používať aj v zariadeniach pre SAS 6G a Fibre channel 4.25 Gb/s štandardy.



Najnovšie články:

4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy


Diskusia:
                               
 

ajFoun dnes nebude?
ja dnes nezaspím!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ROFL :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako vidim, tak ti spravili radost http://www.dsl.sk/article.php?article=4143&title=
Odpovedať Hodnotiť:
 

už spím
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nekradnite mi nick! Registraciu!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ked ta chytim tak ta zjem
Odpovedať Hodnotiť:
 

fuha, to si kupim teda... len ci to na bezne compy sa vyuzije naplno
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem, nemáte tam chybu?
Nové rozhranie taktované na prenosy na 3 Gb/s má navyše nižšiu spotrebu ako dnešné riešenia a tak bude používané aj pre SATA II.

konkrétne: na 3 Gb/s

nemá tam byť nad?
Odpovedať Hodnotiť:
 

hej mam otazku je toto lepsie ako dual core?

INTEL Dual-Core Pentium D 925 - 3,00GHz, 800MHz FSB, 4MB cache, socket 775, EM64T BOX (Presler)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nekupuj taketo sračky! Ak nie si zebrak, tak zvol Intel Conroe E6600 Core2Duo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

je pekne ze ty rodicia kupili pc, ale pentium D urcite nekupuj vezmi Core 2 Duo alebo Athlon X2
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja osobne by som bral athlon X2 3800+ a vyssie
Odpovedať Hodnotiť:
 

kolmý zápis sa už používa zopár dní
a "fyzický" prenos stále nedosahuje SATA I
keď sa budú používať TB disky na zálohovanie
a všetko ostatné pobeží na "čipoch"
už na tom nebude záležať

viac zariadení na jeden port
pri dnešnom počte SATA portov na MB?
na akú vzdialenosť?
kto má na jednom porte zavesených 7 SCSI alebo FireWire diskov?
Odpovedať Hodnotiť:
 

No tak pokial to bude pravda, ze viacero zariadeni na jeden port, tak uz to asi nebude SATA, ze? Okrem ineho urcite to nie je dobry smer a nepresadi sa to, ked SAS vychadza z SATA a SCSI a stale plati a platit bude jedno zariadenie na jeden port.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ajv sucasnosti mozes na jeden "kabel" pripojit viac diskov. Vyuziva sa to pri externych boxoch na disky, aby si nemusel napr. pre 5 diskov pouzit 5 kablov z PC do boxu. Ale neviem teraz presne ako to funguje, ze ci je specialny kabel na to (specialny konektor je urcite).
Odpovedať Hodnotiť:
 

To by bolo super, to by som aspon do mojich diskovych poli v praci nemusel kupovat drahe SATA radicove karty. (24 a viac diskov do MB nezapojis ;-))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Inac vsimli ste si tu onlinehru, co tu je dnes???To je totalna napodobenina tej onlinehry, o ktorej sa tu ale pred dvomi tyzdnami pisalo...ze sa ju hraju miliony ludi!Nekdo sa asi nudil...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Konecne normalna diskusia bez priblblych anekdot
Odpovedať Hodnotiť:
 

Letí ruské lietadlo.
Za ním druhé, tiež drevené.
Odpovedať Hodnotiť:
 

OKAMZITE ZVEDTE REGISTRACIU!!!! MNE KRADNU NICK!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tiez viem o tom svoje...
Odpovedať Hodnotiť:
 

pacia sa mi tvoje myslienky ale co keby si vymyslis vlastny nick. ams tam chybicku. ZAVEDTE a nie ZVEDTE.

Odpovedať Hodnotiť:
 

sorry mas
Odpovedať Hodnotiť:
 

si sa osraaal poriadne teraz :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

kokot ako kokot!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hej! vyjebany zlodej nickov
Odpovedať Hodnotiť:
 

A skurvený pičus!
Odpovedať Hodnotiť:
 

hhhhh a to potom preco presadzovali raptor tak nenormalne
Odpovedať Hodnotiť:
 

sex porn a 2
<url>http://www.maximusinvest.net</a>


Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár