neprihlásený Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána
V ČR sa predalo za 3 mesiace 110 000 kópií Visty

DSL.sk, 2.7.2007


Česká pobočka Microsoftu oznámila čísla predaja novej verzie Windows Vista za prvé tri mesiace po uvedení.

Podľa tlačovej správy sa za prvé tri mesiace po uvedení tohto operačného systému 29. januára predalo celkom 110 000 licencií.

To je 2.5-krát viac, ako tomu bolo u Windows XP, dodáva tlačová správa.

Medzi domácimi užívateľmi je záujem o prémiové edície, ktoré si zakúpili dve tretiny zákazníkov. Za prémiové edície Microsoft považuje Home Premium a Ultimate edíciu, štatistiky jednotlivých edícií nie sú známe.

Do konca roka 2007 by podľa odhadu Microsoftu mal byť operačný systém Windows Vista inštalovaný na viac ako 100 miliónoch PC.



Najnovšie články:

Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

ajaj kolko pochybilcov :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bodaj by sa nepredalo, ked ich tlacia uz aj do niektorych NTB, ktore sa tym snazia zvysit cenu, lebo inak by stali skladom.
Sklady by mali taktiez zverejnit o kolko stupla predajnost RAMiek :))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Napr. v nejakom obovskom kancli potrebujes vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby si zapajal PDA do PC a tlacil, vytlacis to cez Wifi a prides po hotovy papier
Odpovedať Hodnotiť:
 

trepeš ! vži sa do situaci že si v nejakom obovskom kancli potrebujes vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby si zapajal PDA do PC a tlacil, vytlacis to cez Wifi a prides po hotovy papier
Odpovedať Hodnotiť:
 

k tomu staci tlaciaren s wifi,co priamo komunikuje s pda .nepotrebujes vistu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Len tak dalej, cim viacej uzivatelov, tym menej chyb a viacej kompatibilneho softu. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

menej chyb???tomu trosku nechapem
Odpovedať Hodnotiť:
 

nechaj nech ti to vysvetlim, predstav si ze si v nejakom obovskom kancli potrebujes vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby si zapajal PDA do PC a tlacil, vytlacis to cez Wifi a prides po hotovy papier
Odpovedať Hodnotiť:
 

Skor naopak cim viac uzivatelov tym viac chyb.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tom mas pravdu!! A za pol alebo rok bude uz Vista a pre nas dobra.. :-DDDD
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vista forewer mam XP :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Som zvedavy, kolko kopii sa predalo samozstatne, a kolko s novymi pocitacmi, kde uzivatelia uz skoro nemaju inu moznost, ako vistu. Cislo je asi dost skreslene..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dobry postreh :) Ku starym PC si ju kupi malokto (takmer nik) a okresana OEM verzia ku novemu PC stoji par kacek (bezny luser sa nevyzna v tych verziach ...) a predajcovia si tvoria "image", ze ponukaju "nadupany stroj s nadupanym OS" :))
Odpovedať Hodnotiť:
 

nechapem co mas namysli pod pojmom "okresana OEM verzia" .. jedine co je na tom "okresane" su licensne podmienky kedy mozes ten OS pouzivat len na PC s ktorym si ho zakupil a nikde inde... vykupenim za tento "nedostatok" je ale polovicna cena.

A kto sa vyznat v tych verziach chce, ten si rychlo najde porovnavaciu tabulku 4 edicii visty u nas pre koncovych zakaznikov bezne dostupnych. XP verzii bolo cca rovnake mnozstvo, len s tym rozdielom, ze len XP Pro malo svoj 64 bitovy protajsok. (XP home, XP pro, XP tablet, XP mediacenter)

A ta vista - to nie je len predajcami - to je aj reklamou MS, kedy si ju ludia pytaju aj napriek odporucaniu predajcu ostat este pri XP ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

co som videl jehovistu, tak ma teda vooooobec nezaujala a co som sa tak rozpraval tak ludia co pozuvaju vistu nadavaju o 106
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hmm, nikto ta nenuti...ja nenadavam, vyhovuje mi viac ako XP
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ani mne nejak velmi Vista nevadi...skor naopak. Sice ked som ju nainstaloval,tak mi chvilu trvalo,nez som si zvykol, ale teraz je to uz v pohode...A ked mam pravdu povedat, tak som si zatial nejaky velky rozdiel medzi windows XP a windows Vista nevsimol. Akurat tak nove graficke rozhranie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

vsak to, naco je vony system ktory skoro nic nove neprinasa? vsak to co mala priniest vista a nacom si tak zakladali znej nakoniec vypustili, akurat to zbytocne zerie procak a pamat :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vista je ten najuzasnejsi OS od M$, ale ani zdaleka nema na Ubuntu s nainstalovanym Berylom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Koho zaujima Beryl a Aero?Aero je aspon stabilne a nezamrza od neho PC ako od Berylu,beryl je len prehnana gicovitost tak isto ako Aero len este viac.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mam vistu ale stary dobry debian je debian - co dodat
Odpovedať Hodnotiť:
 

ano a debian si v nejakom obovskom kancli potrebujes vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby si zapajal PDA do PC a tlacil, vytlacis to cez Wifi a prides po hotovy papier
Odpovedať Hodnotiť:
 

To ma byt akoze uz nejaka nova psychicka porucha alebo co? s tym PDA
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem, pripada mi to ako pokus nahradit domace zuvanie
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj tak to vsetko zacala Opera. Preco? Lebo je najlepsia!
Odpovedať Hodnotiť:
 

A môžete ju do tridsiatich dní vrátiť !
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takto nerozumieme sa!

Je ine ked niekto dostane k notebooku Vistu a je ine ked si ju niekto kupi dobrovolne. To je velky dozdiel!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved prave... Dost znamych s novym notebookom sa na mna obratilo ci by som tam namiesto Visty nevedel nahodit XP. Z piatich pripadov v dvoch sa mi to nepodarilo. Boli problemy s ovladacmi, resp. neboli ovladace pre XP.
Ale kupit si notebook s Vistou a 512MB RAM sa rovna samovrazde...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale rozumieme, ved v nejakom obovskom kancli potrebujes vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby si zapajal PDA do PC a tlacil, vytlacis to cez Wifi a prides po hotovy papier
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co tu zas koluje dalsia hlaska ci co?!
Odpovedať Hodnotiť:
 

A povis mi co s tym ma Vista? Ved ked uz mam nejake super PDA s Wifi tak mam aj tlaciaren s wifi ne? A co s tym ma stale vista nechapem. Jedine ze by si ju tlacil do toho PDA ale pochybujem ze by ti to PDA fungovalo. Alebo ty si videl Windows Vista Printer Edition?
Odpovedať Hodnotiť:
 

V ČR sa predalo za 3 mesiace 110 000 kópií Visty. Ale koľko kópií sa stiahlo z torrentov neuvádzajú.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tot pravdu mas!!! =D
Odpovedať Hodnotiť:
 

vdaka viem ze v nejakom obovskom kancli potrebujes vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby si zapajal PDA do PC a tlacil, vytlacis to cez Wifi a prides po hotovy papier
Odpovedať Hodnotiť:
 



A v USA sa predalo za 2 dni 500 000 kópií iPhone.


Odpovedať Hodnotiť:
 

Na Slovensku bolo stiahnutych 110 001 kopii Visty.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vistu som este nevied ani z 500 metrov takze nomem hovorit ze Xp alebo Vista je lepsia. Na viste nejdu cracknute hry sa mi zda. Cize väcsina ludi ma Vistu len tak na pracu alebo aj na hry ale s tym ze ma penaze a kupuje originaly. No inak s tou 512mb to je velka pravda. 512mb ram+Vista=samovrazda
Odpovedať Hodnotiť:
 

nevidel si ju ale hodnotis, parada
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vistu nepotrebujes, ak v nejakom obovskom kancli potrebujes vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby si zapajal PDA do PC a tlacil, vytlacis to cez Wifi a prides po hotovy papier
Odpovedať Hodnotiť:
 

hry idu v pohode takze neviem co trepes...normalne cracky ako pod xp idu aj vo viste takze sa spamataj chlapce
Odpovedať Hodnotiť:
 

samovražda je to ze si v nejakom obovskom kancli potrebujes vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby si zapajal PDA do PC a tlacil, vytlacis to cez Wifi a prides po hotovy papier
Odpovedať Hodnotiť:
 

ááá rozumiem ... hotový papier ... ideálny na také to domáce žuvanie
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zuvanie, to je ked v nejakom obovskom kancli potrebujes vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby si zapajal PDA do PC a tlacil, vytlacis to cez Wifi a prides po hotovy papier
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co mate vsetci retardaciu mozgu v pokrocilom stadiu kretenizmu????
Odpovedať Hodnotiť:
 

Toto píše jedna osoba , ktorá sa na tom baví , pretože iní si myslia , že to myslí vážne , teda rozmýšľajú , ako si vytlačíš papier cez WiFi....Sice ja neviem ani čo je to PDA
Odpovedať Hodnotiť:
 

Idu tak isto aj cracknute ako v XP.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ta "wifi" hlaska ma zabija. :-) Asi si skocim pre vytlaceny papier.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vytlaceny papier vznikne, ak v nejakom obovskom kancli potrebujes vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby si zapajal PDA do PC a tlacil, vytlacis to cez Wifi a prides po hotovy papier
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vži sa do situaci že si v nejakom obovskom kancli potrebujes vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby si zapajal PDA do PC a tlacil, vytlacis to cez Wifi a prides po hotovy papier
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je v pohode, ale predstav si, ze si v nejakom obovskom kancli potrebujes vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby si zapajal PDA do PC a tlacil, vytlacis to cez Wifi a prides po hotovy papier
Odpovedať Hodnotiť:
 

No tak to hej, ale predstav si, ze si v nejakom obovskom kancli potrebujes vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby si zapajal PDA do PC a tlacil, vytlacis to cez Wifi a prides po hotovy papier
Odpovedať Hodnotiť:
 

a čo ak chcem vytlačiť PDA z papiera na dokument??
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak potom si predstav, ze si v nejakom obovskom kancli potrebujes vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby si zapajal PDA do PC a tlacil, vytlacis to cez Wifi a prides po hotovy papier
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co vam uz vsetkym sibe z teho wifi ci co?!!!!!Boze moj, kde to len zijem!!!rofl
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved si uz tiez vravim ze uz im je.e ako male deti,.....
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak sa ti to nepaci tak potom si predstav, ze si v nejakom obovskom kancli potrebujes vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby si zapajal PDA do PC a tlacil, vytlacis to cez Wifi a prides po hotovy papier
Odpovedať Hodnotiť:
 

no, vista je velky krasny ojeb. Bodaj by to ludia nekupili, ked nic ine uz nie je k dispozicii. Pozrite si velkosklady, zakaznik chce odo mna nove pocitace, ale iba hp, lebo ich preferuje. Ale uz ziadne nove stroje s winXP. Stare zrazu zmizli, a su len nove. A jedin s win Vista. A OEM XP takisto nie su (zelezo bez os v pohode). Detto Office 2007, vsetci v kancloch na to nadavaju, ale 2003kovy office uz neni. Skratka, nie je z coho vyberat. Jedine Vista hlista a off 2007. Politika. A potom su tu spravy, ze sa predalo 110000 kopii.
Odpovedať Hodnotiť:
 

vidim ze dalsi expert co ma zarucene presne informacie.. Windows XP OEM, resp s legalizacnymi nalepkami je stale hojne dostupny. V pripade ze mas Vistu Ultimate alebo Vistu Business, mas dokonca mozny downgrade na XP Pro, a ked uznas ze je na vistu cas, tak si ju nahodis potom.

Novych strojov s XP sa tiez este zopar najde. Zalezi od toho ako si vyberas.. ak z pultu na predajni, je mozne ze vidis len samu vistu.. ale inac s XPckami je ich stale dost u dodavatelov.

To ze vsetci v kancloch nadavaju na office 2007 - povazujem rovnako za blbost, lebo v tom pripade by neplatilo ze poznam ludi ktori si ho pochvaluju... chce to zvyk a potom ide praca rychlejsie. Office 2003 je stale mozne objednat a predat. Kdezto napriklad u Adobe Creative Suite- prisla verzia CS3, a CS2 bola uplne ukoncena ani nie do dvoch mesiacov od uvedenia CS3. Tam ale nikto nepyskuje. Vlastne ty by si bol stastny keby mozes kupit aj Win98...
Odpovedať Hodnotiť:
 

to ma zaujalo s tym downgradom z Visty na XP. Mam Vistu Business OEM a velmi mi nesadla. Keby som mohol legalne pouzivat este nejaky cas XP, kym sa nevypiple z detskych chorob Vista, nebolo by zle. Ako sa dostat k tomu downgradu z Visty na XP?
Odpovedať Hodnotiť:
 

dsl.sk sa je*ol o 4 nuly..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mozno sa DSL je*ol o 4 nuly, ale predstav si, ze si v nejakom obovskom kancli potrebujes vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby si zapajal PDA do PC a tlacil, vytlacis to cez Wifi a prides po hotovy papier
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nemas pravdu, lebo musim oponovat, som pouzivatel Wifi a potrebujem vytlacit hotovy papierovy dokument s PDA...ale tu nastava ten problem, ze vista mi neponukne moznost vytlacit ten obrovsky kancelarsky papier ale len verziu OEM bez 4 nul!!! chapes?????:-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

BLBÓÓÓÓÓÓÓÓSŤ

Tento článok je blaf a absolútne mu neverím. Je to len skrytá reklama nenažranému Microsoftu. Ja zatiaľ poznám len jedného, čo má Vistu. Iba by som veril, že toľko licencií predal M$ výrobcom a predajcom počítačov a v skutočnosti nejde o počet predaných licencií koncovým užívateľom. Ja si ju nikdy kupovať nebudem. Keď počítač, radšej nahý.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak tak.

radšej sa pozerat na pekny vypnuty pocitac a tesit sa z toho vykonneho hardwaru, ako mat zapnutu vistu a nervacit sa z toho nevykonneho hardveru
Odpovedať Hodnotiť:
 

ze vas to bavy s tim PDA a WiFi. Ste jak prijebany kokoti furt to sem pisat. stale tu zujete a tlacite s PDA cez WiFi jak male jebnute deti.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale bud ticho! Ved si predstav tu prekernu situaciu ze si v nejakom obovskom kancli potrebujes vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby si zapajal PDA do PC a tlacil, vytlacis to cez Wifi a prides po hotovy papier
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ti bud ticho!!! ste jak male deti 50 percent diskusie iba tlacite cez WiFi. A v obovskom kancli urcite nebudem iba az tak v obrovskom.debil...

Odpovedať Hodnotiť:
 

vista je zatial len v plienkach tak o rok sa mozno prejavi..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vista sa predava predovsetkym s novymi kompami. Vela ludi si instaluje spat xp. No kto sa vyzna da si do laty aj vistu k svojej spokojnosti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

njn, male podtrkane detvaky do pici. sproste chuje jebliny
Odpovedať Hodnotiť:
 


jednoznacte je do pipip. Mcrosoft skusa, sak prozrite koko ludi, uz to ma - kupte si aj Vy. Na mojej webovej stranke mi monitoring ukazuje v priebehu tohto roka, ze moj web navstivilo 1% z celkoveho poctu navstevnikov, co ma vistu. Takze tak.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár