| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Koumak
Od: Koumak
|
Pridané:
2.7.2007 11:06
Zeby sa to pisalo o FastTCP, ktory je uz davno v jadre Linuxu k dispozicii? Hmm.
|
| |
salmek
Od: salmek
|
Pridané:
2.7.2007 11:40
daj linku
|
| |
Marki
Od: Marki
|
Pridané:
2.7.2007 18:20
No pisu ze je to chranene patentami, takze asi to v linuxe implementovane nebude. Samozrejme takychto vylepsenych implementacii TCP je kopec a v linuxovom kerneli si mozes vybrat z niekolkych...
|
| |
TPatrik
Od: TPatrik
|
Pridané:
2.7.2007 11:12
a zacal ho vyuyivat microsoft!!! :-)
|
| |
uzivatel
Od: uzivatel
|
Pridané:
2.7.2007 11:13
Nechcem rypat, ale co je to PING ? (Packet Internet Groper). Preco si to ludia zamienaju s dobou odozvy ? Na IT servery by sa taketo nieco stavat nemalo.
|
| |
DSL.sk
Od: DSL.sk
|
Pridané:
2.7.2007 11:20
Nezamieňame, je to použité úmyselne. Ping je už dávno používaný aj ako synonymum RTT.
|
| |
uzivatel
Od: uzivatel
|
Pridané:
2.7.2007 11:45
Sice technologiam chapem, ale to umyselne pouzitie mi pride minimalne dost siesne, ak sa ma nieco vyjadruje v mediu o IT s urcitym pravidlami pri dodrziavani zvyklosti daneho jazyka.
PING bol chybne zauzivane spojenie. V odbornych clankoch sa nikde nespomina slovo PING, ale prave odozva. Nieco podobne sa zauzivalo najma v laickej verejnosti. Aj ked tiez mozem obcas pochybovat, ze tomu slovu rozumia a co to vobec odozva je.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ping
http://google.sk/search?hl=sk&q=define:Ping
|
| |
antiBozz
Od: antiBozz
|
Pridané:
2.7.2007 12:02
vies,ale kazdy nie je taky profesional ako ty a ked sa ping pouzije v inej suvislosti ako je odozva tak si trufnem povedat, ze takmer nikto (z laickej verejnosti) nevie o co sa jedna. takze sa prilis nevzrusuj nad takymi vecami.
|
| |
uzivatel
Od: uzivatel
|
Pridané:
2.7.2007 12:55
Vobec nie som profesional. Co sa tyka sieti tak som len obycajny pouzivatel. Ale nechcem sa hadat, ale PING povie ovela menej ako slovo ODOZVA. Aspon z mojeho pohladu sa to tak tyka. A kedze spravy podobneho typu nenajdem napriklad v bulvarnych tlacovych platkoch a inych mediach nezaoberajucimi sa IT tak myslim, ze pouzitie slova PING ako Odozvy bolo trochu nestastne.
|
| |
jldj
Od: jldj
|
Pridané:
4.7.2007 21:09
Pozri sa.. Ked sa niekoho po telefone opytam aku ma odozvu tak sa ma pyta co vlastne od neho chem. Ak sa ho spytam aky ma ping, tak hned vie o co sa jedna a uz aj hlasi casy. Takze vobec to neries uz je to raz tak a tak to aj ostane. A co sa tyka toho ze si obycajny uzivatel sieti, mozno ti to tak nepripada, ale pokial sa uz vyznas v odozvach a v rucnom nastaveni siete tak si mozno trochu viac ako obycajny uzivatel a ani o tom nevies :)
|
| |
morpheus-sk
Od: morpheus-sk
|
Pridané:
7.7.2007 0:03
to mas thak isto ako s hacker a cracker... tiez to rozlisuje len VELMI malo ludi a to proste nemozes riesit ale beriem ze na IT servry... :-)
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
2.7.2007 16:10
malo by ta radsej trapit kolkatky bude mat prsia tvoja buduca... ver mi je to zabavnejsie ako skumat spravnost vyjadrenia slova v "IT" clanku...
BTW: my, co sme stravili pri CSku nejaky ten piatok vieme co je PING :P
|
| |
uzivatel
Od: uzivatel
|
Pridané:
2.7.2007 16:33
Nejako mi na velkosti prs nezalezi, no z prejavu kolko hodin si presedel pri CS usudzujem, ze si ich vela nevidel :)
|
| |
o_O
Od: o_O
|
Pridané:
2.7.2007 13:02
a takto nejako to zacalo aj s "pokryvenim" vyznamu slova hacker. len tak dalej...
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
2.7.2007 14:16
v tomto uplne suhlasim s DSL.sk ... slovo "ping" je skutocne pouzite umyselne, kedze slovo "odozva" vyjadruje vseobecne rychlost reakcie a mohol by si to niekto vysvetlit ako rychlost vytvorenia TCP spojenia alebo inak podobne, avsak kedze redaktor pouzil slovo "ping", je kazdemu IT odbornikovi jasne, ze je to doba odozvy medzi odoslanim ICMP echo paketu a jeho prijatim od cieloveho zariadenia, cize doba odozvy odmerana ping metodou ...
podobne si mnoho ludi myli vyraz "vygooglit" s vyrazom "vyhladat", kedze "vygooglit" vyjadruje vyhladanie informácie pomocou vyhladavaca Google, zatial co "vyhladat" je vseobecny pojem, ktory v sebe nenesie informaciu o sposobe vyhladania informacie ...
bohuzial, na Slovensku mame cim dalej tym viac "odbornikov", ktori uz nepoznaju genezu vyvoja informacnych technologii a niektore zakladne suvislosti im bohuzial unikaju a nasledkom tejto neznalosti su potom taketo nezmyselne off-topic diskusie ...
|
| |
PCnity
Od: PCnity
|
Pridané:
2.7.2007 15:07
...kazdemu "IT odbornikovi"...
Tak tak... Ako tu dakto spominal, asi na podobnom principe vzniklo slovo "hacker". A ako kazdy IT odbornik (Co by pod oznacenim ERS hladal protokol) vieme ze hacker "is a person who illegally breaks into computer and network systems" :)
|
| |
uzivatel
Od: uzivatel
|
Pridané:
2.7.2007 16:39
Asi tak ako prispevok nadomou. Kopec dobrych slov bolo prebratych spravne, ale ovela viac ich bolo prebratych nespravne. A prave toto je nespravne prebrate slovo. Samozrejme ze PING neznamena metodu zistovania odozvy. PING je program.
A takto zacinaju chybne vyklady slov a media ich budu hojne pouzivat. Presne ako slovo hacker vs. cracker. Pre kazdeho je to to iste.
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
2.7.2007 16:53
"ping metodou" som samozrejme myslel pouzitim prikazu "ping", ktory tie pakety posiela a prijima ... predpokladal som, ze po vysvetleni, ako to funguje, to bude jasne ...
|
| |
uzivatel
Od: uzivatel
|
Pridané:
2.7.2007 19:39
Ano ja to chapem. Len co ti co tomu nechapu ? Ak sa snazilo byt dsl.sk "modernejsie", tym, ze bude pouzivat nasilu slangove slova aj ked sa tam nehodia tak akurat su podla mna trosku trapnejsi. Spravy z DSL.sk mam rad, pretoze niektore, ktore sa tu vyskytuju sa na inych tunajsich IT serveroch nenajdu. Len niekedy by mohli byt viac zazivnejsi.
Samozrejme, ze niekto moze namietat, ze chod pisat ty a potom budeme kydat na teba. No ja za to nemam zaplatene, co autori autori urcite maju. Tiez neodflakam svoju pracu co robim len tak. Ale vsetko zalezi od pristupu.
|
| |
:P
Od: :P
|
Pridané:
2.7.2007 19:03
noa? ved este teraz ma kopa ludi pocitac windows XP :):)
|
| |
lajno
Od: lajno
|
Pridané:
2.7.2007 22:06
Vy ste ale kokoti taketo picoviny tu riesite zavislaci
|
| |
Montano89
Od: Montano89
|
Pridané:
3.7.2007 8:59
Ty sa radsej ukludni a si predstav, ze si v nejakom obovskom kancli potrebujes vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby si zapajal PDA do PC a tlacil, vytlacis to cez Wifi a prides po hotovy papier, takato skutocnost by ta mohla upokojit.
|
| |
hAbakuk
Od: hAbakuk
|
Pridané:
2.7.2007 12:51
Myslim ze by tam malo byt napisane odozva a nie ping, predsa len je toto IT portal a slovu odozva mislim rozumie 99% pocitacovej populacie.
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
2.7.2007 14:18
ak by tam bolo napisane "odozva", tak by nebolo jasne, akym sposobom bola tato hodnota odmerana a co tato hodnota presne vyjadruje, takze pouzitie vyrazu "ping" je v tomto pripade spravne ...
|
| |
efko
Od: efko
|
Pridané:
2.7.2007 16:31
myslím, že ty by si sa mal naučiť najprv základnú gramatiku a potom opravovať po druhých. Toť vsio..
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
2.7.2007 13:22
To zariadenie je pomenovane podla Arie Giovanny ?
|
| |
Jibu
Od: Jibu
|
Pridané:
2.7.2007 13:23
Pre mňa to je jedno či používajú ping alebo odozva pre mňa to už znamená to isté.... aj tak radšej používam slovo ping... :P
|
| |
Apelix
Od: Apelix
|
Pridané:
2.7.2007 14:29
btw latency after english
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
2.7.2007 15:43
spojenie "after english" mi pride dost podobne spojeniam "beforetreasure", "mouseladybird" alebo "protection middles" :o) ...
|
| |
verejna vdaka
Od: verejna vdaka
|
Pridané:
2.7.2007 16:17
Príspevok bol zmazaný pre nevhodný a/alebo vulgárny obsah.
|
| |
TyNevychovanec
Od: TyNevychovanec
|
Pridané:
2.7.2007 17:30
off
|
| |
julo
Od: julo
|
Pridané:
2.7.2007 21:28
nastuduj si slovensku legislativu. zalujem ta.
|
| |
Montano89
Od: Montano89
|
Pridané:
3.7.2007 9:00
no skoda ze som tu nebol skor neviem preco ho zaluju
|
| |
Sha-man
Od: Sha-man
|
Pridané:
3.7.2007 9:27
chcel cosi tlacit z pda cez wifi ale to slovenska legislativa nedovoluje.
|
| |
uzivatel
Od: uzivatel
|
Pridané:
3.7.2007 9:28
Kazde druhe slovo bolo osocovanie danych diskuterov. Ak si dobre spominam, nieco taketo je utok voci druhej osobe.
|