
neprihlásený
|
Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána |
|
|
Apple v novom videu obhajuje klávesnicu iPhonu
DSL.sk, 28.6.2007
|
|
Apple pohotovo zareagovala na prvé kritiky iPhonu, ktoré hodnotili negatívne najmä písanie na klávesnici, a zverejnila video prezentujúce všetky výhody virtuálnej klávesnice iPhonu.
Podľa viacerých prvých kritík je písanie na klávesnici pomalšie a s veľkým množstvom chýb oproti fyzickým mini qwerty klávesničkám iných smartphonov. Písať spoľahlivo a rýchlo dvomi palcami, ako je to obvyklé u smartphonov, údajne s iPhonom nie je možné.
Z popredných médií, ktoré iPhone recenzovali, NY Times kvalitu písania nehodnotil a Wall Mossberg z WSJ uviedol, že písanie sa mu zdalo najskôr horšie ale po približne piatich dňoch sa naučil písať rovnako efektívne ako na Treu.
V zverejnenom videu je dôraz kladený najmä na pomocné technológie pri písaní. iPhone obsahuje slovník všetkých anglických slov, ktorý zároveň dopĺňa pri používaní.
Podľa slovníka navrhuje dokončenie slov a prípadne opravy slov, keď sa napísané slovo nenachádza v slovníku a nachádza sa tam slovo, ktoré by vzniklo použitím niektorých na klávesnici susedných písmen.
Pri veľkej pravdepodobnosti ďalšieho písmena na ďalšej pozícii dynamicky zväčšuje na úkor susedných písmen plochu, na ktorú je možné kliknúť pre napísanie písmena.
V celom videu je používanie klávesnice prezentované len pri písaní s jedným prstom, až v závere je ukázané písanie s dvomi palcami. Komentár uvádza, že po týždni sa je možné naučiť písať dvomi prstami vo väčšine prípadov lepšie ako u iných smartphonov.
Nespornými výhodami virtuálnej klávesnice je samozrejme voľný priestor pre väčší displej a prípadne dynamická podoba klávesnice podľa aplikácie alebo typu vypĺňaného políčka.
Video si je možné pozrieť alebo stiahnuť z tejto stránky.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
martin
Od: martin
|
Pridané:
28.6.2007 10:51
aj mne sa zda ze pisanie s palcami nemusi byt take efektivne...
|
| |
RemuS
Od: RemuS
|
Pridané:
28.6.2007 11:18
iPhone ma pomerne vela nevyhod resp. mu toho pomerne dost vela chyba, ale vacsina je softwaroveho charakteru, co by nemal by problem opravit/vylepsit.
|
| |
dziny
Od: dziny
|
Pridané:
1.7.2007 22:00
Chcel by som vediet ako budes "softwarovo" vylepsovat edge na 3g alebo ako telefonu "softwarovo" pridas GPS.
|
| |
salko
Od: salko
|
Pridané:
28.6.2007 11:37
Zaujímalo by ma, či sa funkcia klávesnice dá aplikovať aj v Landscape režime, teda že otočím telefón a mal by som väčšiu klávesnicu.
|
| |
PH
Od: PH
|
Pridané:
28.6.2007 11:54
Pokiaľ viem, ešte ani raz ju tak neprezentovali. Neobjavila sa ale ani informácie, že to nie je možné, takže zatiaľ by som to nevylučoval.
|
| |
Maroš
Od: Maroš
|
Pridané:
28.6.2007 13:34
Je to možné, ale iba pri písaní v prehliadači Safari, zatiaľ.
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
29.6.2007 0:25
no to je fajn ze su v tom vsetky anglicke slovicka, ale co to europanovy pomoze? mali tam dat 9 tlacitok namiesto 9 milionov slov...
|
| |
Hacik
Od: Hacik
|
Pridané:
29.6.2007 19:46
Mno, vidim, ze spolocnost Apple vo svojej dokonalosti a neomylnosti dala ako odkaz na stiahnutie videa video o aktivacii zariadenia iPhone. Preciznost sama. Ak si niekto chce stiahnut video o klavesnici, je treba kliknut na "Watch it" a potom vpravo dole kliknut na spravny odkaz na stiahnutie videa...
|
Pridať komentár
|
|
|
|