| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
26.6.2007 10:27
Za tu pevnu pamet sa mozu hambit, sak to ma teraz akzdy 10 clovek doma :)
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
26.6.2007 11:36
ty mas doma 125 TB pamate??? si dobry, to si kde zohnal???
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
26.6.2007 11:40
a zasa to nebude bezat na MS Windows Server. toz, asi ho chcu pouzivat ;)
|
| |
Slavius
Od: Slavius
|
Pridané:
26.6.2007 12:19
On myslel pevnu pamat (aj ked divny vyraz) cize diskovu kapacitu...
|
| |
M3
Od: M3
|
Pridané:
26.6.2007 12:38
Podľa mňa je to chyba, má tam byť 1,7 PB, nie 1,7 TB :))))
Nech mi nehovoria, že počítač, ktorý zaberá pol budovy, bude mať v sebe 2 ks diskov, haha
|
| |
Aqw3R
Od: Aqw3R
|
Pridané:
26.6.2007 13:30
Myslim, ze tam kludne moze byt aj 1,7 TB HDD, ved to nema byt najvykonnejsi fileserver, ale superpocitac. A na pocitanie potrebujes CPU+RAM a nie HDD... Aj ked musim pripustit, ze v dnesnej dobe by mal mat super pocitac asi trosku vacsiu diskovu kapacitu...
|
| |
M3
Od: M3
|
Pridané:
26.6.2007 13:37
Ale na spracovanie obrovského množstva údajov treba aj veľký úložný priestor, čo 1,7 TB vôbec nie je. To je v súčasnej dobe tak na domáce použitie...
|
| |
---
Od: ---
|
Pridané:
26.6.2007 13:54
hej na take to domace zuvanie :)
|
| |
MM
Od: MM
|
Pridané:
26.6.2007 14:06
chodte do riti s Vasimi doondiatymi reklamami. Cely den nic nerobite, iba reklamy v televizii cumite a honite si brka na porne na internete.....
|
| |
mcbaran
Od: mcbaran
|
Pridané:
26.6.2007 17:56
no hej ale vieš aké sú z toho bicáky .... sice len na pravačke
|
| |
Deer Dance
Od: Deer Dance
|
Pridané:
26.6.2007 21:01
si predstav ze do RAM toho narve vela... vysledok ide na disk z tade to ide cez siet na servery....
|
| |
M3
Od: M3
|
Pridané:
26.6.2007 23:52
neefektívne. Čo je rýchlejšie sieť alebo nejaký SCSI disk?
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
26.6.2007 13:31
Samozrejme, ze tam maju byt 1,7 PB. Tu sa o tom pise http://www.tacc.utexas.edu/resources/hpcsystems/
|
| |
MA ta ma ta
Od: MA ta ma ta
|
Pridané:
26.6.2007 16:41
MA TAM BYT 1.7 PB !! MA TAM BYT 1.7 PB !!
|
| |
asf
Od: asf
|
Pridané:
26.6.2007 16:41
MA TAM BYT 1.7 PB !! MA TAM BYT 1.7 PB !!
|
| |
fgas
Od: fgas
|
Pridané:
26.6.2007 16:41
MA TAM BYT 1.7 PB !! MA TAM BYT 1.7 PB !!
|
| |
saf
Od: saf
|
Pridané:
26.6.2007 16:41
MA TAM BYT 1.7 PB !! MA TAM BYT 1.7 PB !!
|
| |
saf
Od: saf
|
Pridané:
26.6.2007 16:41
MA TAM BYT 1.7 PB !! MA TAM BYT 1.7 PB !!
|
| |
ocujete
Od: ocujete
|
Pridané:
26.6.2007 16:42
MA TAM BYT 1.7 PB !! MA TAM BYT 1.7 PB !!
|
| |
sagfsdf
Od: sagfsdf
|
Pridané:
26.6.2007 16:42
MA TAM BYT 1.7 PB !! MA TAM BYT 1.7 PB !!
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
26.6.2007 17:40
Pochybujem, ze si to opravia...
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
26.6.2007 10:28
Hmm nedavno sa to volalo inak....
|
| |
ranger
Od: ranger
|
Pridané:
26.6.2007 10:28
bude dalsi (walker?) texas ranger :D
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
26.6.2007 10:37
no ale tento nevie napocitať do nekonečna, ani nema červeny pas s karate
|
| |
fiihaa
Od: fiihaa
|
Pridané:
26.6.2007 10:42
to este neni iste Chuck Norris ma este nejake pochybnosti - nevie ci bude najlepsi na svete pocitac od SUN alebo on
|
| |
BoB
Od: BoB
|
Pridané:
27.6.2007 11:11
Chuck Norris nema ziadne pochybnosti, nebude vykonnejsi pocitac ako ON. Nezabudajte ze kazdy jeho bajt je smrtelny ... kam sa hrabe nejak SUN ...
|
| |
dex
Od: dex
|
Pridané:
26.6.2007 10:36
Vydrží im to pol roka, kým sa na najvýkonnejší nezmôže niekto iný. Ale to je dobré. :)
|
| |
miarmi
Od: miarmi
|
Pridané:
26.6.2007 10:50
1.2TB diskoveho priestoru? sko PB? 1,2 TB mam doma na desktope :)
|
| |
hnupee
Od: hnupee
|
Pridané:
26.6.2007 11:02
ty si ale truba..je tam napisane 1.7 a nie 1.2:))
|
| |
aaaaa
Od: aaaaa
|
Pridané:
26.6.2007 11:14
ta diskova kapacita je fakt nic moc
1.7 TB to uz zacina byt bezne doma na desktopoch ...
|
| |
darien_fawk
Od: darien_fawk
|
Pridané:
26.6.2007 11:35
125TB pamate a 1,7TB disku? Nieje tam chyba? nemalo to byt aspon 125GB a 1,7TB ? alebo 125TB a 1700 TB (nevim co ide po TB tak vysoko este nehladim)
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
26.6.2007 11:40
kilo - k or K ** 10^3 2^10
mega - M 10^6 2^20
giga - G 10^9 2^30
tera - T 10^12 2^40
peta - P 10^15 2^50
exa - E 10^18 2^60
zetta - Z 10^21 2^70
yotta - Y 10^24 2^80
** - k = 10^3 a K = 2^10
|
| |
:-D
Od: :-D
|
Pridané:
26.6.2007 11:45
najvacsia sranda bude ked nasi pravnuci budu pytat 2000, aby si sli do vypradaju starych PC kupit superpocitac od Sunu :D viem, ze je to prehnane, len chcem poukazat na vyvoj...
|
| |
hej ale
Od: hej ale
|
Pridané:
26.6.2007 21:03
2000 euro nie je prave malo :p
|
| |
:-D
Od: :-D
|
Pridané:
27.6.2007 8:06
hehe na to som uplne zabudol, ze aj nieco take ako euro k nam úpride :D mal som namysli SK samozrejme ;)
|
| |
Terminator 3
Od: Terminator 3
|
Pridané:
26.6.2007 12:23
system bude plne funkcny pri vykone 6 Tflops.
:D:D
ked si zoberiete aky vykon maju dnesne desktopy (myslim aj vga) tak pred 10 rokmi o takom vykone ani neuvazovali....
|
| |
peto
Od: peto
|
Pridané:
26.6.2007 17:15
Tak to potom uz mame dostupne technologie...
|
| |
eletrika
Od: eletrika
|
Pridané:
26.6.2007 12:56
hmm a spotreba ?..20 gigawatt ?
|
| |
cena
Od: cena
|
Pridané:
26.6.2007 13:11
Ja by som ho aj kupil kolko moze stat? :-D
|
| |
panenka skakava
Od: panenka skakava
|
Pridané:
26.6.2007 13:22
co nevies citat?? sak to tam mas napisane!! to je v pc s tebou! si najprv precitaj clanok cece!
|
| |
cece
Od: cece
|
Pridané:
26.6.2007 17:55
nesi nakodu Koudak z step by step?
|
| |
Kouďák
Od: Kouďák
|
Pridané:
26.6.2007 22:00
yeah,a zpívam si blues:D
|
| |
lazymen
Od: lazymen
|
Pridané:
26.6.2007 13:40
No autor tu kludne mohol dat anketu ze kedy bude superpocitac s vykonom 1 exaflof. Moznosti : 2012,2016,2020,neviem :D:D
|
| |
tnt
Od: tnt
|
Pridané:
26.6.2007 20:22
skor 2009 :D
|
| |
fú...
Od: fú...
|
Pridané:
26.6.2007 13:52
všetko je už vymyslené,len nám to nechcú povedať.aby nás náhodou nedrblo.
|
| |
ddd
Od: ddd
|
Pridané:
26.6.2007 14:47
ROFLMAO
|
| |
lolek
Od: lolek
|
Pridané:
26.6.2007 17:54
bolek
|
| |
RemuS
Od: RemuS
|
Pridané:
26.6.2007 19:52
tebe to uz ale povedali ako vidim
|
| |
:P
Od: :P
|
Pridané:
26.6.2007 16:25
hoci sa aj amici posulozia tak stale mu budu necinne procesy windozu zrat 99% CPU :)
|
| |
tnt
Od: tnt
|
Pridané:
26.6.2007 20:26
hej ak tam budu ficat Wokna od mrkvosoftu tak tych 62975 jadier bude pouzivat mnozstvo hackerov vo svoj prospech a to jedno jadro bude stacit tej univezite :D a budu sa cudovat co je to take pomale :D
|
| |
:)))
Od: :)))
|
Pridané:
26.6.2007 20:33
Kedze SUN ma vlastnu technologiu na cpu, tak prestante tocit o windozoch, je jasne, ze tam pobezi solaris.
|
| |
Hrusky
Od: Hrusky
|
Pridané:
26.6.2007 22:23
boha DSL spite si na usiach? sak si opravte tu chybu!!!
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
26.6.2007 23:32
Darmo... neopravia to...
|
| |
M3
Od: M3
|
Pridané:
26.6.2007 23:54
Neopravia, 1,7 TB is enough for everybody
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
27.6.2007 0:32
"“640K should be enough for everybody for all time." :P
|
| |
zentin
Od: zentin
|
Pridané:
27.6.2007 20:08
ked maju tolko cpu naviše, ta nech mi dajake pošlu, isto im chybať nebude
|