neprihlásený Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána
iPhone bude podporovať 8 otvorených stránok

DSL.sk, 21.6.2007


Ďalšie informácie o pripravovanom mobilnom telefóne iPhone boli uverejnené na stránkach University of Washington vo forme podporovaných vlastností a funkcií a odporúčaní pre vývojárov aplikácií.

Dokument v súčasnosti je už z webu stiahnutý, je ho ale stále možné nájsť v Google cache.

Z dokumentu vyplýva, že počet stránok súčasne otvorených v prehliadači Safari pre iPhone je limitovaný na osem. Podľa skôr zverejnených rovnako oficiálne nepotvrdených informácií by Safari malo podporovať na iPhone taby podobne ako desktopové verzie prehliadačov.

Na iPhone bude podporovaný aj návrh HTML5 od WHATWG, ktorý v súčasnosti už štandardizuje ako HTML 5 W3C.

Jeden beh Javascriptu, napríklad spustenie funkcie vyvolanej akciou užívateľa, bude limitovaný na 5 sekúnd. Javascript bude môcť alokovať maximálne 10 MB pamäti.

Podporované bude otváranie PDF dokumentov z webu, Quicktime bude použitý na prehrávania audia a videa. Zatiaľ je potvrdená len podpora H.264 videa s maximálnym rozlíšením 640 x 480. Flash nemá byť podporovaný.

Pre iPhone bude podľa oficiálneho oznámenia Apple dostupný klient pre YouTube, keď celá databáza YouTube bude postupne transkódovaná do H.264. Pri spustení predaja iPhone má byť k dispozícii viac ako 10 000 najpopulárnejších videí z poslednej doby, kompletný katalóg má byť rekódovaný do niekoľkých mesiacov. H.264 videá by mali byť vo vyššej kvalite ako flash videá prístupné cez bežné webové rozhranie.



Najnovšie články:

Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

zas dalsi produkt od apple len o feelingu, vlastnostami ho prekonavaju aj konkurencne vyrobky
Odpovedať Hodnotiť:
 

ktore vyrobky prekonavaju iPhone?? hned si idem kupit..
Odpovedať Hodnotiť:
 

a co ma ten iphone lepsie? ja tam nevidim ziadne markantne rozdiely. Jedine ten "cool" display.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ach jaj. ukaz mi mobil/smartphone, ktory dokaze prehravat 640 x 480 video alebo mat 8 otvorenych stranok sucasne bez problemov... nehovoriac o dalsich veciach
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bez problemov? Ako vies. Problem je hlavne ten ze je to od Apple a ze tam je ten ich padajuci OS.
Odpovedať Hodnotiť:
 

lol, denne ho pouzivas a mas s nim skusenosti, vsak?
Odpovedať Hodnotiť:
 

zase tak daleko od pravdy neni. Machintoshe od jablka su pekne zhnite a nepouzitelne. mimochodom ja ich pouzivam kazdy den a mam s nimi skusenosti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

desina mi este nepadla.. to skor tie predchadzajuce padali castejsie ako windows 98
Odpovedať Hodnotiť:
 

skus napr niektory z novsich symbian telefonov (pripadne win mobile), osobne moje N93 dokaze nielen prehravat kvalitne video ale ho aj tocit! a ma aj 3d akcelerator...
samozrejme, nema cool dotykovy display....
Odpovedať Hodnotiť:
 

asi tak, ty si s nim robil? vies kolko kecov sa vypusta o spotrebnej elektronike? toto dokaze toto a toto a toto a toto a pritom to ide ale uplne na hovno
Odpovedať Hodnotiť:
 

pozri si projekt www.openmoko.org budes velmi prekvapkany
Odpovedať Hodnotiť:
 

No newim moja e50 ich vela otvorit a este po pri tom stahovat aj 6suborob tak newim :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pozri si toto : http://www.dsl.sk/article.php?article=3372
Odpovedať Hodnotiť:
 

urcite iphone....ten samšung je divny taky umely iphone vyzerat ako s buduceho storocia, proste krasa.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ovcsjuft qioyfster okpqxfjrv hsbijfkv qymztxsbd bgwhutq mlebdkfh
Odpovedať Hodnotiť:
 

iPhone je super len ma niekolko nedostatkov napr. ze nepodporuje video-hovory. ale najväcsi problem je ze ja to Apple lebo to sa bude platit za znacku. Inak je to super a ked pojde na Slovensko a budem mat prachy tak si ho kupim :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

apple od orangeu
Odpovedať Hodnotiť:
 

very nice

Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár