neprihlásený Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána
Podiel Firefoxu klesol v máji o takmer 1%

DSL.sk, 19.6.2007


Podiel Firefoxu medzi prehliadačmi návštevníkov webových stránok sa v máji oproti aprílu znížil o takmer celý percentuálny bod, tvrdí najnovšia štatistika spoločnosti Net Applications.

Kým v apríli mal Firefox celkový podiel 15.42%, v máji to bolo už len 14.54%. Podiel Firefoxu rástol nepretržite od júna 2006, kedy mal 10.77%, s výnimkou januára, kedy sa znížil zo 14.00% na 13.67%.

Internet Explorer naopak podľa Net Applications získal v máji 0.64%, polepšilo si aj Safari o 0.23% a Netscape o 0.02%. Opera naopak klesla o 0.02%.

U Firefoxu má veľká väčšina užívateľov inštalovaný Firefox 2, 10.02% oproti 3.80%.

U Internet Explorera síce podiel IE 7.0 od decembra 2006 výrazne rastie, v súčasnosti ale dosahuje stále menej ako IE 6, 31.26% oproti 46.76%.

Medzi operačnými systémami návštevníkov webových stránok sa výrazne zvyšuje podiel Windows Vista, z 3.02% v apríli na 3.74% v máji.

Štatistiky Net Applications vyhodnocuje z návštevnosti stránok, pre ktoré poskytuje služby merania návštevnosti HitsLink, ktorých je podľa údajov spoločnosti viac ako 40 tisíc.

Nie je ale známe, aké percento meraných stránok je v USA a aké je zastúpenie návštevníkov týchto stránok z jednotlivých krajín a regiónov. Používanosť Firefoxu sa výrazne líši podľa regiónu, v Európe má silnejšiu pozíciu, naopak v ázijských krajinách má typicky mimoriadne slabú pozíciu.



Najnovšie články:

Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

noa sak to bolo jasne Opera je lepsia :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Príspevok bol zmazaný pre nevhodný a/alebo vulgárny obsah.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čakal som to...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jasne opera je "naj"!
Odpovedať Hodnotiť:
 

súhlas :) opera da best
Odpovedať Hodnotiť:
 

opera je the best peechovina

Odpovedať Hodnotiť:
 

Chcel by som poprosit webmastera serveru DSL.sk ci by nemohol upravit stranku tak, ze komentare k clanku sa zobrazia az po kliknuti na nejaky odkaz. Pretoze hned ako docitam nejaky clanok tak sa mi chce zvracat ked vidim tie blbosti co sem niektore individua pisu.

Dakujem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak v tom pripade odporucam nescrollovat stranku dole :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

A k tomu pridat dve nevyrazne tlacitka ku kazdemu komentaru [+] a [-] na hodnotenie prispevku. A ked ratio prispevku klesne pod urcitu hodnotu, tak sa akoby zroluje a ostane iba tenky pruzok, kde bude menej vyraznou farbou napisany nick, datum, cas a link na vyrolovanie prispevku, nech tu nemusime citat 15-rocnych debilkov a viagra spamy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mas pravdu, niekedy je to neunosne, hadaju sa dokazuju nieco, co uplne je pre pisucich ludi irelevantne, lebo to nemozu nijako ovplyvnit, je priam zaujimave citat nadavky na WINDOWS, a citat traktaty aky je super LINUX a pod. proste ved je to o nicom, WIN a IE ma najvacsi podiel na trhu a dlho bude este mat a je vecou kazdeho aky OS a prehliadac si nainstaluje, pretoze je to ako s TV pozeram kanál ktory chcem a ktoremu rozumiem.
Inac ked sa tu ludia nehadaju vo fore sa dozviem vela uzitocneho, takze dakujem za to vsetkym prispievatelom
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ukludni sa, nikto to nic nekrici, ani aky je windows shit ani aky je linux shit. Precital si jeden nazor, nechapes ho a tak sa tvaris, ze vsetkemu rozumies a nic ta nezaujima. Pouzivaj si svoj windows + ie a bud rad, ze to vies spustit, lebo na nic ine sa nezmozes.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne o tomto sa tu bavi, o takychto mudrych typkoch ako ty co vsetko vedia, vsetko skusili a myslia si ze oni sa nemozu nic lepsie naucit. Bud si tu kratko (tak vyznies) alebo vobec necitas diskusie....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tento trapny portal citam uz dlhdodobejsie. A ja som tu presne o tom hovoril. Lebo ak niekto odpoveda na spam alebo nezmyselny prispevok, taktiez spamuje. Som zvedavy, kedy to ty a ostatni pochopite. V diskusii sa v poslednej dobe dozvies skurat nieco o kradnuti nickov, rozdvojenosti osobnosti, nieco o domacom zuvaci a podobne zvasty. Keby nereagujete tak ako reagoval ten predtym, tak by tych spamerov ubudlo, ale vam to asi nedojde, radsej sa zacnes navazat do mna...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Stacilo mi precitat si tvoju prvu vetu, a mam nazor na teba
ta veta je " Tento trapny portal citam uz dlhdodobejsie."

..........
Odpovedať Hodnotiť:
 

Uz by si odo mna dostal minusove hodnotenie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vyzera to tu, ako ked zoberiete nahodne 20 blogov od roznych uzivatelov z nejakeho BLOG serveru a nahodne zamiesate ich prispevky. Vacsina je absolutne odveci, nie k teme, subjektivne nazory prezentovane ako skutocnosti a podobne veci. Bol by som velmi rad, keby sa to dalo do poriadku...
Odpovedať Hodnotiť:
 

to niesu blbosti ale vec nazoru, kolko ludi tolko chuti :) xixi
Odpovedať Hodnotiť:
 

to niesu blbosti ale vec nazoru, kolko ludi tolko chuti :) xixi
Odpovedať Hodnotiť:
 

tvoj vyber chuti mi sposobuje divne vibracie v bruchu
Odpovedať Hodnotiť:
 

skus si zlozit z brucha ABtronic :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

rovno postavit kozmodisk ne :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

aha fakt
Odpovedať Hodnotiť:
 

A co takto tato statistika?
http://www.w3schools.com/browsers/default.asp
Odpovedať Hodnotiť:
 

lqvez qphli ncfbips baxmdgypr gchxl pntz sycw
Odpovedať Hodnotiť:
 

fwguxetrl hwliqgytj lqeauh otwdpfqvz xofd ztiys rosua
Odpovedať Hodnotiť:
 

zaqlc qwobjpfz hzefuywr ksdna dqasbzpxu otrsq hnebcpmvx
Odpovedať Hodnotiť:
 

bicvpdmly vaxk qchfk yptrcvu bhiq oygjdmbct flzj
Odpovedať Hodnotiť:
 

duagesq szvd gomta lzhjibd rdljhbqz mbiapjrfe ftcnibxvg
Odpovedať Hodnotiť:
 

zas len statistika, ktora predstavuje dalsi omyl... v skutocnosti mohol firefox klesnut o 2% mozno sutpnut o 2% to je na kazdej stranke inak.. na mojej ma opera 11% ;-) a firefox 38%...
Odpovedať Hodnotiť:
 

prave preto je toto statistika zo 40 000 stranok a nie z jednej... trkvas
Odpovedať Hodnotiť:
 

hhh ale teraz vazne v predoslom clanku o ff nejaky nechapavy cudak vypisoval ci nam opera plati ako klanu o jej rozsirovani a zatial som tu nikdy nevidel ziaden clanok o opere ale zato o firefoxe sa tu pise pomaly kazdy den tak kto komu a zaco plati a pise sa aj o ie tak preco nerobit reklamu konkurencii ktora sa tu tym autorom asi nejak moc nepaci a je_em ten link hore vlavo ja tu chcem normalne osobitny clanok o opere nie len pol vety ze pokles opery o 0 02 percent kde ste v kambodzi kur_a
Odpovedať Hodnotiť:
 

zeby si sa pozrel do archivu? vies keby sa vo svete tolko pretriasala ta tvoja opera tak by mozno aj na dsl.sk bolo viacej clankov. Ale o opere asi nie je co rozoberat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

o mrtvych len v dobrom
?opera uz idem muhahaha?
Odpovedať Hodnotiť:
 

o mrtvych len v dobrom
?opera uz idem muhahaha?
Odpovedať Hodnotiť:
 

do satana aj z drbnutymi znakmi co dsl.sk nerozozna tie dva otazniky su dva pekne krize
Odpovedať Hodnotiť:
 

do satana aj z drbnutymi znakmi co dsl.sk nerozozna tie dva otazniky su dva pekne krize
Odpovedať Hodnotiť:
 

do satana aj z drbnutymi znakmi co dsl.sk nerozozna tie dva otazniky su dva pekne krize
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tento Firefox, ten je dobrý aj na také to domáce žuvanie... alebo machrovanie pred šéfikom...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár