
neprihlásený
|
Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána |
|
|
Odhad predaných PC sa zvýšil na 264 miliónov
DSL.sk, 19.6.2007
|
|
Spoločnosť iSuppli zvýšila svoj odhad celkového predaného počtu počítačov v roku 2007 na 264 miliónov.
Dôvodom zvýšenia odhadu sú výnimočne dobré výsledky predaja notebookov v prvom štvrťroku 2007.
Za prvé tri mesiace tohto roka sa predalo celosvetovo 21.8 milióna notebookov, o 23% viac ako 17.7 milióna v prvom štvrťroku 2006.
K výraznému nárastu prišlo aj napriek tomu, že už od konca roku 2006 bolo avizované uvedenie novej verzie platformy Centrina Santa Rosa na druhý štvrťrok, čo podľa viacerých analytikov malo oddialiť podstatnú časť nákupov až na druhý štvrťrok.
Celkovo by mali notebooky podľa iSuppli tvoriť v roku 2007 už 40% všetkých predaných PC. Predaj notebookov výrazne rastie už tretí rok, v roku 2005 to bolo o 35.9%, minulý rok o 28.4% a tento rok by to malo byť celkovo o 25.3%.
Počet predaných desktopových PC rástol naopak výrazne pomalšie, postupne od roku 2005 o 7.7%, 0.8% a v tomto roku by to malo byť o 3.9%.
V roku 2006 sa predalo celkovo 239 miliónov PC.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
nojo
Od: nojo
|
Pridané:
19.6.2007 10:42
taze je to jesne notebooky maju buducnost a nie velke a nemotorne bedne :( musia to byt rychle vykonne a lecne notebooky a ludia prestanu kupovat sklacky,to iba studenti maju lebo su chudobny :D
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
19.6.2007 10:45
samozrejme ze maju buducnost, ale niet nad poriadny desktop :) A k tym studentom, prave tí si kupuju v poslednom roku notebooky :)
|
| |
anonymous
Od: anonymous
|
Pridané:
19.6.2007 11:32
Myslis, ze notebook je ovela vyuzitelnejsi ako desktop, i ked su pripady, kde je desktop nutny.
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
19.6.2007 13:24
myslel som to tak ze notebook uz neni to co byval, neni to "prenosny pocitac" ale ludia si ho kupuju uz aj do domacnosti ako nahradu za desktop, ja som ale zastanca toho aj toho :D Desktop je nieco ako auto, vylepsujete ho, tuningujete ...
To s notebookom jednoducho nejde :)
|
| |
OmeGa
Od: OmeGa
|
Pridané:
19.6.2007 11:26
co za blbosti potis. v zivote neuvidis rovnako vykonny nb za taku istu cenu ako pc. este mi povedz, ze firemny sektor nahradi vsetky pc za nb a uz si o tebe budem mysliet svoje...
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
19.6.2007 17:56
a to tu kto tvrdil ? :D ja teda nie, notebook sa casto kupuje namiesto desktopu, aj kvoli tomu ze neni za potreby mat doma vykonny stroj, ale pocitac na pripojenie na internet, kancelarsku pracu, zabavu a pod.
|
Pridať komentár
|
|
|
|