neprihlásený Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána
Vážny záujem o iPhone má 16% ľudí

DSL.sk, 18.6.2007


Mimoriadne zaujímavé výsledky priniesol aktuálne zverejnený prieskum o zámere kúpiť si iPhone, pripravovaný mobilný telefón od Apple, realizovaný spoločnosťou M:Metrics v apríli.

Prieskum bol uskutočnený v USA a Veľkej Británii na pomerne rozsiahlej vzorke užívateľov mobilných telefónov, 11 tisíc a 5.3 tisíc a v oboch krajinách priniesol rozdielne výsledky.

V USA, kde boli respondenti oboznámení s cenou mobilu aj so skutočnosťou, že iPhone bude dostupný po dobu piatich rokov exkluzívne len v sieti AT & T s dvojročným záväzkom, 9% prejavilo vážny záujem o jeho kúpu. Ako vážny záujem bolo klasifikované hodnotenie minimálne 7 na stupnici od 1 do 10 vyjadrujúcej záujem telefón si kúpiť.

Z užívateľov s vážnym záujmom bolo 67% zákazníkmi AT & T, zvyšní boli zákazníkmi iných mobilných operátorov.

9% v absolútnom vyjadrení predstavuje 19 miliónov ľudí spomedzi všetkých užívateľov mobilných telefónov v USA. V súčasnosti podľa M:Metrics počet užívateľov smartphonov, kam sa iPhone radí, nedosahuje ani jeden milión.

Ešte zaujímavejšie výsledky dosiahol prieskum vo Veľkej Británii, kde podobne ako vo zvyšku Európy je obľúbenosť smartphonov a historicky aj GSM mobilných telefónov výrazne vyššia.

Vo Veľkej Británii, hoci užívatelia nepoznali konkrétnu cenu, dostupnosť ani prípadný povinný záväzok, prejavilo vážny záujem o kúpu iPhone 16% užívateľov mobilných telefónov.

Vo Veľkej Británii vedelo o iPhone pred prieskumom 56% dotazovaných, v USA 64% dotazovaných.



Najnovšie články:

Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

keby bol tento telefon od pomaranca, urcite by bol obraty o vsetky funkcie - hlavne o moznost normalneho telefonovania.
Odpovedať Hodnotiť:
 

"po dobu piatich rokov exkluzívne len v siete AT & T"
a ako to bude v europe popripade na slovensku sa este nevie?
alebo keby som ho kupil v usa bude mi fungovat aj tu ked tam supnem napr bananovu kartu? :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

čo chiquita poskytuje aj takéto služby???
Odpovedať Hodnotiť:
 

jaj sry eurotel je banan. teda bol
Odpovedať Hodnotiť:
 

...po 5 rokoch, ked ho uz uvolnia v USA aj pre inych operatorov, tak si ho uz nikto nekupi-podla mna uz budu aj lepsie veci.
Odpovedať Hodnotiť:
 

no, potom to pustia nám a oni si nechajú novšie veci. Keď my sme mali mobily s čiernobielými riadkovými dysplejmi, v Japonsku dávali do obehu mobily, čo fungovali miesto kreditnej karty pri bankomate. a to keď som videl ten mobil (farebný veľký dysplej, irda, bluetooth, mp3, videa...), tak som vtedy z toho nechápal...
Odpovedať Hodnotiť:
 

no to bol gol vtedy pri tych telefonoch tie parametre. neuveritelny 4 riadkovy display :D este sa mi niekde vala siemens A35 s 3 riadkovym :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

daj do obehu pecenu topanku.sprav tomu brutal kampan, reklamu a ludia po tom skocia ako hladne psi..
Odpovedať Hodnotiť:
 

hladné psY
Odpovedať Hodnotiť:
 

on mal na mysli to grecke pismeno
Odpovedať Hodnotiť:
 

psY = zvierata (vzor dub)
psI = ludia (vzor chlap)
Odpovedať Hodnotiť:
 

jj..chape me sa..))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prelozte mi do nasich slovenskych cislic kolko ludi to vlastne odpovedalo, ja neviem nasobit zatial sme len spocitavali v skolke s prechodom cez desiatku :

Prieskum bol uskutočnený v USA a Veľkej Británii na pomerne rozsiahlej vzorke užívateľov mobilných telefónov, 11 tisíc a 5.3 tisíc a v oboch krajinách priniesol rozdielne výsledky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ten napis je dost frustrujuci, mne vyznieva ze ma zaujem kupit telefon 16% ludi zo vsetkych obyvatelov, cize skoro miliarda...
Odpovedať Hodnotiť:
 

chyba mi tu anketa: mate vazny zaujem o iPHONE?
Odpovedať Hodnotiť:
 

zemetras ide o percentualny pomer individualne a nie o zaver porovnania poctu skupinky ludi proti poctu skupinky ludi uz si to pochopil a k clanku iphone sa bude predavat aj neblokovany a cena by nemala presahovat ani 20 percentnu celkovu sumu u at and t mozno to vsak bude ale spozdene asi tak o mesiac
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár