| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
18.6.2007 9:06
Zaujimave, ja som si myslel, ze s pravami na subory prisiel ako prvy Linux a nie Windows.
|
| |
tom
Od: tom
|
Pridané:
18.6.2007 9:15
o windows sa tu nic nehovori, pokial dobre vidim, ale ked uz sme pritom, tak windows. mas takuto vec, cloveka A, B, C a kazdemu z nich chces dat ine prava na nejaky konkretny subor. To v Linuxe bez SELinux nespravis, zatial co vo Windows ano...
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
18.6.2007 9:25
OK dik. Hmm teraz by mohol niekto, komu nic nehovori slovo vyvoj, povedat, ze Linux kopiruje Windows. :)
|
| |
Klix
Od: Klix
|
Pridané:
18.6.2007 9:43
Az na taky maly detail ze prava v Unixe/Linuxe boli uz v dobach, ked sa Windowsu o nejakych pravach ani len nezdalo. :-) (alebo mal niekto spravu prav na Win 3.11? :-D)
|
| |
tom
Od: tom
|
Pridané:
18.6.2007 10:23
v unixe ano, v linuxe nie - vid prispevok nizsie
|
| |
Slavius
Od: Slavius
|
Pridané:
18.6.2007 10:09
blbost, vravi ti nieco ACL? Podporuju ho uz skoro vsetky suborove systemy (ext2, ext3, ext4, reiserfs, resier4, xfs, jfs a ostatne neviem naisto)
|
| |
tom
Od: tom
|
Pridané:
18.6.2007 10:22
sorry, mas pravdu, bol som trochu nepresny vo vyjadreniach. selinux zahrna aj ine veci ako subory a acl len pre filesystemy bolo uz skor, vo vyvojovom 2.5 sa objavilo v novembri 2002, ako som checkol, vzapati backportovane na 2.4.
nic to nemeni ale na vec, ze windows mali taketo prava skor, neviem ci uz nie od NT 3.1 (1993)
|
| |
kold
Od: kold
|
Pridané:
18.6.2007 21:11
Unixove systemy ich mali davno pred 1993.
|
| |
dressler
Od: dressler
|
Pridané:
19.6.2007 9:44
o windows sa tu nic nehovori, pokial dobre vidim, ale ked uz sme pritom, tak windows. mas takuto vec, cloveka A, B, C a kazdemu z nich chces dat ine prava na nejaky konkretny subor. To v Linuxe bez SELinux nespravis, zatial co vo Windows ano...
...ale spravis cez konzolu sa to da v pohode.
|
| |
e1
Od: e1
|
Pridané:
18.6.2007 9:19
Ako keby niekoho na Slovensku aj s našim nbusr123 zaujímalo, že aký SW môžu používať v USA...
|
| |
pete
Od: pete
|
Pridané:
18.6.2007 9:21
vies co je celkom sranda? ze RHEL 5 alebo jeho klony mozes pouzivat aj tu... :)
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
18.6.2007 10:19
No proste linux..
|
| |
3lefant
Od: 3lefant
|
Pridané:
18.6.2007 17:16
kazdy vie ze Vista je najbezpecnejsi OS ever :-)
|
| |
Z3n3r
Od: Z3n3r
|
Pridané:
18.6.2007 17:19
A kazdy vie ze si totalny idiot
|
| |
3lefant
Od: 3lefant
|
Pridané:
18.6.2007 19:15
?!? ako teraz nechapem, z coho to usudzujes?
|
| |
dressler
Od: dressler
|
Pridané:
19.6.2007 9:45
usudzuje z toho co si napisal :P :))
|
| |
pistiacik
Od: pistiacik
|
Pridané:
18.6.2007 19:27
no tak teraz som trosku asi mimo ale ved linux odjakziva umoznuje dat viac prav ako widle a dokonca aj jednotlyvim uzivatelom ci ee? ci to sa toci o niecom inom?
|