neprihlásený Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána
Desktopové PC za 99 dolárov

DSL.sk, 15.6.2007


Pravdepodobne najlacnejším PC sa stal nedávno uvedený desktopový počítač decTOP od spoločnosti Data Evolution.

decTOP sa bez predinštalovaného operačného systému predáva za cenu 99 dolárov.

Počítač je postavený na procesore AMD Geode GX neznámej frekvencie, má 128 MB SDRAM pamäte a 3.5" pevný disk s kapacitou 10 GB. Disponuje štyrmi USB 1.1 portami, 10/100 Mbit ethernet portom a 56 Kbps modemom.

Analógový video výstup podporuje rozlíšenie maximálne 1 600 x 1 200 na 85 Hz, displej nie je súčasťou počítača.

Podporované je AC'97 kompatibilné audio s jedným výstupom a vstupom na mikrofón. Pri rozmeroch 21.6 cm x 14 cm x 6.4 cm má decTOP hmotnosť približne 1.36 kg. Napájaný je AC adaptérom, chladený len pasívne. Dodávaná je aj klávesnica a myš.


decTOP



Na decTOP môže byť inštalovaný Windows CE alebo Linux operačný systém, pri predaji bez OS si môžu užívatelia nainštalovať teda len Linux.

Do Európy si decTOP je možné ale podľa súčasnej ponuky nechať poslať len službou FedEx za minimálne 94 dolárov. Poštovné tvorí veľkú časť ceny aj pri zaslaní väčšieho počtu kusov, napríklad pri 100 kusoch je poplatok vo výške 38 dolárov na kus.

Lacné ale nie je ani zasielanie do USA, pri jednom kuse 34 dolárov, pri 100 kusoch približne 18 dolárov na kus.

Viac informácií je možné nájsť a produkt si objednať na stránke výrobcu.



Najnovšie články:

Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

Za tu cenu to nie je zla volba...len by to chcelo viac ram-ky :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

mna skor zaujal Eee PC hned ako bude ho beriem aj ked cena nebude 199$ ale 199€...
Odpovedať Hodnotiť:
 

a chcelo by to usb 2.0, pri navyseni ceny o 2-3usd to mohli kludne spravit..
Odpovedať Hodnotiť:
 

toto uz nieje vhodne ani na taketo domace zuvanie..)
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak potom to nestoji 99 dolarov.. to jako, ze PREDAM PORSCHE ZA 50.000.-

kupit mozne iba s autoradiom.. (autoradio 2.1 mil.)
Odpovedať Hodnotiť:
 

no nemaju distribucnu siet... ale predpokladam, ze si to mozes ist vyzdvihnut do ich sidla zadarmo. takze cena je 99 dolarov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak si to nemusis poslat cez fedex. chod si po to sam :D
alebo ak tam mas priatela nech ti ho donesie ked pride domov
nestal pred 2 rokmi iPod shuffle 1GB 99 $?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Môj priateľ už nieje mojim priateľom od kedy ma podviedol s mojim priateľom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Miroslav Bakos: nie si z modry?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Som pozname sa? nemali sme spolu nieco?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Boli sme priatelia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

byt to v distribucii na slovensku, bral by som hned!!

Tiez si to viem predstavit ako pocitac pre statnu spravu..
Odpovedať Hodnotiť:
 

len este treba k tomu USB sietovku.. :o\
Odpovedať Hodnotiť:
 

zase dalsi co si pozrie obrazok/ky a clanok si vobec neprecita.
Disponuje štyrmi USB 1.1 portami, 10/100 Mbit ethernet portom a 56 Kbps modemom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

on myslel sieťovku
Odpovedať Hodnotiť:
 

to ja ta taska, co s nou chodila babka kupovat zemiaky, nie ? ;) ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

plne súhlasím, ako kancelársky počítač postačuje
Odpovedať Hodnotiť:
 

a kedze ma pasivne chladenie,tak bude uplne tichy.bral by som ho ako masinu na surfovanie.idealna vec
Odpovedať Hodnotiť:
 

kkt ma to 56 Kbps modem s tym moc nezasurfujes... dmnt
Odpovedať Hodnotiť:
 

aha, vo vasej firme este ficite na dial-upe. dost ubohe nie ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

fuha to v akej diere zijes ked este ficite(ak sa tomu thak da povedat vobec) na dial-upe???? nexcel by som
Odpovedať Hodnotiť:
 

Príspevok bol zmazaný pre nevhodný a/alebo vulgárny obsah.
Odpovedať Hodnotiť:
 

sam si. Idealna masina na torrenty.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nj, pripojis externy usb disk a fici to non-stop :]
Odpovedať Hodnotiť:
 

externy usb disk cez usb 1.1 ? smrt
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na torrenty? Na stiahnutie dvoch DVDciek?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nekradni moj Nick!!!!!!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

som chuj
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj kokot!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ako router ideal
Odpovedať Hodnotiť:
 

len nemas druhu sietovku :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

mozem je... do desktopoveho PC sa oplati dat co najviac penazi a nie co najmenej !!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vidim to tak ze toto je konkurencia k 100 dollarovemu notebooku (ktory takisto nestoji 100 dollarov). Ale podlamna je toto schopnejsie jak ten ONPC (ci jak je ta skratka) notebooku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No, to bude asi tym, ze OLPC je notas za sto USD (mysli na displej, bateriu, klavesnicu, navijak (ci cim to nabijaju :) ), kym toto je prakticky len nahrada skrine.. a inak tiez sa mi to paci, na pocitac, na ktorom netreba displej... pripojit externy disk a pouzivat ako NAS, alebo ako jednoduche HTPC (ak to zvladne aspon prehravanie DVD)... to ma na viac ako len "domace zuvanie" :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vsak je to AMD PIC:
http://www.amdboard.com/pic.html
Pravdepodobne ta firma to nakupila vo velkom, ked v AMD to prestali vyrabat
Odpovedať Hodnotiť:
 

len aby sme seci neboli prekvapeny ked udaju frekvenciu toho procesora... dajaka 486 s turbom na 20mhz:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vyzera to ako prepravka na organy. :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

pohoda vec , super napr do auta alebo ako server , pripadne vsade kde treba nizky vypocetny vykon ako rozne terminaly infromacne a pod

ved ked to mam pocitat cisto numericky tak bez postovneho je to cca 2500 sk a to je lacnejsie ako lepsi router
Odpovedať Hodnotiť:
 

da sa kupit ojazdena masina s lepsimi parametrami za menej.aj to je pravda
Odpovedať Hodnotiť:
 

lepsia za 2500sk ? no neviem , mozno tak rovnaka a tuto mas v malom a uplne bezhlucnmom kufriku - idealne do auta tato masina :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak to ma procesor s frekvenciou 50MHz tak je to v riti...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nazdarek koho to zaujma viac moze si to pozriet tu http://pair.offshore.ai/pic/ je to tam aj opisane

Odpovedať Hodnotiť:
 

Kto chce vidiet moje nahe fotky?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja bejby :P ukaz my tu svoju ritku. pupu
Odpovedať Hodnotiť:
 

JA
Odpovedať Hodnotiť:
 

kks to vyzera ako krabicka na desiatu :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

hej aj s usb portom v predu :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

napr toto je dobre
http://www.knightfight.cz/?ac=vid&vid=117030055
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár