
neprihlásený
|
Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava |
|
|
Prototyp PC veľkosti vizitky s Windows XP
DSL.sk, 13.6.2007
|
|
Spoločnosť Via má už v súčasnosti dostupné fungujúce prototypy počítačov postavených na novom oznámenom formáte dosky Mobile-ITX, na ktorých beží plná verzia Windows XP.
Informoval o tom server PC World, ktorému prototyp predviedli predstavitelia spoločnosti.
Počítač používal 1 GHz Via C7-M ULV procesor, chladený samozrejme pasívne, čipset CX700, maximálna kapacita DDR2 pamäti je 512 MB. Podľa Via v doske môže pracovať aj 2 GHz procesor.
O použitom formáte a kapacite úložného systému u prototypu server neinformoval, predpokladá sa, že pôjde o flash pamäť pravdepodobne vo formáte niektorého štandardu pamäťových kariet.
Prototyp disponoval podporou WiFi, prezentované bolo nabootovanie Windows XP a napríklad prehrávanie filmu.
Mobile-ITX doska má rozmery 7.5 cm x 4.5 cm, menšie ako štandardný rozmer vizitky 9 cm x 5 cm. Nový formát dosky a platformy by mal umožniť vznik prvých smartphonov postavených na platforme x86.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
no a čo
Od: no a čo
|
Pridané:
13.6.2007 8:47
Tento Mobile-ITX, ideálny na také domáce žuvanie..
|
| |
limki
Od: limki
|
Pridané:
13.6.2007 8:50
o tento okruh sa celkom zaujimam, ultramobilny NB s 7" za 600$ !!
celkom sa mi pacili videa hrania na OQO v2, UMPC s VIA C7-M
Quake3,CS,WoW, Starcraft, len rozlisenie je maleeeee
|
| |
pyrotechnik
Od: pyrotechnik
|
Pridané:
13.6.2007 9:03
by som tipol, ze tieto zariadenia nie su primarne urcene na hranie wowka :P
|
| |
Yg0r
Od: Yg0r
|
Pridané:
13.6.2007 10:49
ale napad to neni zly :)
|
| |
Jaj
Od: Jaj
|
Pridané:
13.6.2007 17:49
Hlavne ak k tomu pripojiš holografické okuliare
|
| |
Azurit
Od: Azurit
|
Pridané:
13.6.2007 14:39
Viem si predstavit blizzard sponzorujuci tento research aby mohli hraci wowko zavislacit hocikde :)
|
| |
Pitu
Od: Pitu
|
Pridané:
13.6.2007 12:29
aj mne sa to paci..snad sa to podari a uspeje to..:)
|
| |
kiki
Od: kiki
|
Pridané:
13.6.2007 13:29
graficku kartu to asi nema plnohodnotnu,, no nieje zle, trebars mas monito a pc v tvare mobilu, zasunie a pracujes
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
13.6.2007 20:38
kde je link? a kde je udaj o hrubke?
|
| |
tono
Od: tono
|
Pridané:
13.6.2007 21:49
tiez by som to rad videl a presne aj tu hrubku to bude asi dobra tehla ked sa hanbili ten udaj uverejnit ale inak velmi dobra praca od via
|
| |
kubezzz
Od: kubezzz
|
Pridané:
13.6.2007 22:55
trebalo by nejake obrazky toho:S
|
Pridať komentár
|
|
|
|