neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Prototyp PC veľkosti vizitky s Windows XP

DSL.sk, 13.6.2007


Spoločnosť Via má už v súčasnosti dostupné fungujúce prototypy počítačov postavených na novom oznámenom formáte dosky Mobile-ITX, na ktorých beží plná verzia Windows XP.

Informoval o tom server PC World, ktorému prototyp predviedli predstavitelia spoločnosti.

Počítač používal 1 GHz Via C7-M ULV procesor, chladený samozrejme pasívne, čipset CX700, maximálna kapacita DDR2 pamäti je 512 MB. Podľa Via v doske môže pracovať aj 2 GHz procesor.

O použitom formáte a kapacite úložného systému u prototypu server neinformoval, predpokladá sa, že pôjde o flash pamäť pravdepodobne vo formáte niektorého štandardu pamäťových kariet.

Prototyp disponoval podporou WiFi, prezentované bolo nabootovanie Windows XP a napríklad prehrávanie filmu.

Mobile-ITX doska má rozmery 7.5 cm x 4.5 cm, menšie ako štandardný rozmer vizitky 9 cm x 5 cm. Nový formát dosky a platformy by mal umožniť vznik prvých smartphonov postavených na platforme x86.



Najnovšie články:

Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

Tento Mobile-ITX, ideálny na také domáce žuvanie..
Odpovedať Hodnotiť:
 

o tento okruh sa celkom zaujimam, ultramobilny NB s 7" za 600$ !!
celkom sa mi pacili videa hrania na OQO v2, UMPC s VIA C7-M
Quake3,CS,WoW, Starcraft, len rozlisenie je maleeeee
Odpovedať Hodnotiť:
 

by som tipol, ze tieto zariadenia nie su primarne urcene na hranie wowka :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale napad to neni zly :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hlavne ak k tomu pripojiš holografické okuliare
Odpovedať Hodnotiť:
 

Viem si predstavit blizzard sponzorujuci tento research aby mohli hraci wowko zavislacit hocikde :)

Odpovedať Hodnotiť:
 

aj mne sa to paci..snad sa to podari a uspeje to..:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

graficku kartu to asi nema plnohodnotnu,, no nieje zle, trebars mas monito a pc v tvare mobilu, zasunie a pracujes
Odpovedať Hodnotiť:
 

kde je link? a kde je udaj o hrubke?
Odpovedať Hodnotiť:
 

tiez by som to rad videl a presne aj tu hrubku to bude asi dobra tehla ked sa hanbili ten udaj uverejnit ale inak velmi dobra praca od via
Odpovedať Hodnotiť:
 

trebalo by nejake obrazky toho:S
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár