neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Prvé dosky podporujúce DDR2 aj DDR3

DSL.sk, 11.6.2007


Prechod z DDR2 pamätí na nové DDR3 pamäti by mali uľahčiť aj základné dosky kombinujúce DDR2 a DDR3 sloty.

Na veľtrhu Computex konanom minulý týždeň predstavilo takéto riešenie minimálne dvojica výrobcov, Foxconn a MSI. DDR2 a DDR3 pamäť nie je možné využívať súčasne, riešenia ale umožňujú prejsť neskôr na DDR3 bez kúpy novej dosky.

Doska Foxconn X38A používa čipset X38 a disponuje štyrmi DDR3 s podporou maximálne DDR3-1333 a dvomi DDR2 slotmi s podporou DDR2-1066. Spoločnosť zatiaľ oficiálne o tejto doske neinformovala, informácie priniesol server Techreport.com.

MSI by mala podporovať obe generácie pamätí v doske X38 Diamond a tiež vo viacerých doskách s čipsetom P35.

MSI oficiálne informovala o P35 Neo Combo s podporou DDR3-1066/800 a DDR2-800/667, v ponuke by sa mala objaviť ešte minimálne P35 Platinum Combo.

DDR3 pamäti oproti DDR2 pamätiam majú priniesť zvýšený výkon okrem iného vďaka postupne až dvojnásobným frekvenciám a nižšiu spotrebu. Prvé predstavené moduly sú ale niekoľkokrát drahšie, podľa prvých testov majú vyššiu spotrebu a nárast výkonu pri DDR3 s najnižšími frekvenciami 800 a 1066 MHz nie je výrazný.



Najnovšie články:

Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

ano narast vykonu nie je zatial vyrazny, ale sme len v rannom štádiu použivania DDR3 pamäti, treba im dat este cas najma do prichodu vysokotaktovanych modulov od viacerych vyrobcov
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved take dosky su uz davno v predaji, to co je za novinka..???
Odpovedať Hodnotiť:
 

boli ale nie dosky pri ktorych mozes paralelne pouzit DDR2 a DDR3. Doteraz to bolo bud alebo :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

"DDR2 a DDR3 pamäť nie je možné využívať súčasne, riešenia ale umožňujú prejsť neskôr na DDR3 bez kúpy novej dosky."
- nic nove pod slnkom. ani teraz nemozes pouzit pamate paralelne - bud alebo, takze si stojim za tym, ze toto je tu uz dlho...
Odpovedať Hodnotiť:
 

co tu saskujes prosim ta? mozno si si to pomylil s ddr a ddr2... :)) p35 bol oficialne predstaveny tusim minuly tyzden, x38 este vobec nie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja saskujem? kamo mam pocit ze asi saskujes ty. dosky s p35 sa daju kupit (u nas na slovensku v beznych obchodoch) uz aspon mesiac. a keby si tukol web zistil by si ze ak si dnes objednas tak zajtra mozes mat doma dosku s ddr2 & ddr3. zrovna od MSI. tak laskavo nevyskakuj a venuj sa sliepkam co ti pobehuju po dvore.
Odpovedať Hodnotiť:
 

kto tu hovori o doskach s p35? hovori sa tu o doskach s ddr2 a ddr3, p35 alebo x38. videl som jedinu a to prave tuto neo, ma ju tusim len agem, ostatni zatial ziadnu. a urcite to nie je mesiac...

namiesto tych zvastov napis aku inu si mozem kupit, kde a odkedy. potom si dovoluj take drze reci
Odpovedať Hodnotiť:
 

kto tu hovori o doskach s p35? - ty si pisal ze p35 bol oficialne predstaveny min. tyzden. kravina. clanok na dsl.sk bol davnejsie, navyse ked vysiel clanok o P35 uz sa dali v ageme kupit dosky (taki su tu rychli...). je tomu cca mesiac. pisal si ze saskujem a mylim si ddr3 s ddr1... a nakoniec uznavas ze si nasiel v ageme dosku s ddr2&3. tak kto saskuje??? ano iba jedna. a co? staci nie? keby to bola taka horuca novinka ako sa pise v clanku tak asi tazko je na slovensku okamzite dostupna kazdemu, nezda sa ti? proste spravy o novinkach na tento server chodia neskoro - nie ze by mi to vadilo ale je to tak. pise sa tu o absolutnej novinke a pritom ju predavaju v kazdom obchode. a s drzymi recami si zacal ty, nabuduce si over fakty skor ako sa do niekoho zacnes navazat lebo potom vyzeras ako blbecek... kaaamo
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som len "branil" tento clanok, lebo pises uplne kraviny. su v nom spominane 4 dosky, 3 su este nepredavane produkty a o tej Neo je tam pisane, ze uz o nej msi informovalo... no ked tu chces vyskakovat, tak konecne povedz odkedy sa podla teba predava... (teraz som to checkoval a msi o nej informovalo 4.6...) alebo ukaz kde a odkedy si mozes kupit ine take dosky...

a ak si si nevsimol, agem mava casto produkty v den ich oficialneho uvedenia a ceny znizuje zaroven s oficialnymi znizeniami. vsimni si napriklad nove procesory. a nie je sam v SR, doba sa velmi zmenila...

a pre teba je novinka len to, co sa este neda kupit? sorry za vyraz, ale si fakt nejaky divny.

no a ta tvoja poznamka o dsl.sk, to uz je uplna ceresnicka na torte. fakt sa vyznas. skus si porovnat aktualnost dsl.sk s hocijakym slovenskym serverom (uplne zbytocne, vysledok jasny) a kludne aj anglickym, budes asi riadne prekvapeny
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja nemam nic proti dsl.sk, rad sem chodim a citam clanky. neviem o tom ze by bolo nieco lepsie lebo potom by som cital to a nie dsl.sk
avsak obcas treba pomenovat veci spravnym menom. ak som si vsimol (a evidentne nielen ja) tak naplnou prace na dsl.sk je prekladat clanky z anglictiny a cestiny do slovenciny. bodka. obcas nejaka recenzia. tod vsjo.
ak je nieco raz uplna novinka nie je mozne aby to podaktori ludia uz mali doma, no nie? ci mi chces povedat ze UPS je rychlejsie ako internet? alebo MSI predava dosky bez toho aby o tom vopred informovala?
este raz, nic proti dsl.sk ale ked bol clanok o p35 tak som tukol agem a mali to skladom. ked je clanok o ddr2&3 tak tuknem agem a opat je to skladom. nic v zlom ale taka je realita, do nikoho neskacem (az na teba, ale to preto lebo si zacal), len konstatujem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Príspevok bol zmazaný pre nevhodný a/alebo vulgárny obsah.
Odpovedať Hodnotiť:
 

(to predtym som nepisal ja...)

trepes dve na tri... pisal si ze davno. tak nemlat prazdnu slamu a napis datum odkedy alebo si za uplneho vola.

evidentne sa v tom nevyznas a budes sa cudovat, ale je to tak. poriadni vyrobcovia HW informuju o vydani az vtedy, ked je HW uz davno v channeloch. inak to ma negativny dopad.

pisem ti, ze msi o tom informovala 4.6., sa pozri na ich stranku. typicky slovak blby, ignoruje fakty a mele si svoju pomylenu predstavu.

dalsia hovadina, ty musis byt uplny ale uplny vol. keby si sa v tom vyznal, vedel by si, ze cim je dsl.sk fasa na rozdiel od ostatnych neanglickych zdrojov a vsetkych ostatnych slovenskych serverov bez vynimky je to, ze skoro kazdy clanok je tu autorsky, pracujuci priamo so zdrojovymi datami. keby si nebol pako tak by si to zistil minimalne z toho, ze kazdy clanok odkazuje na originalny zdroj informacii, tlacovu spravu, atd...
Odpovedať Hodnotiť:
 

kazdy magor, ktory pise na net a dojdu mu argumenty zacne urazat. zacal si aj ty. skoda reci s tebou. ale. \\\"ze skoro kazdy clanok je tu autorsky\\\" - blbost na ntu, totalna volovina. ked okopcis clanok odniekial a tam je uvedeny zdroj tak ho uvedies aj ty. a je to. vyzera to ako vsetko v poriadku. castokrat sa tu naslo nieco zle prelozene z cestiny, tak sa da na to jednoducho prist ze clanky nie su priamo zo zdroja. keby boli tak napr. o tej doske by bolo informovane uz 4.6. trebars - tak by to aj malo byt, vtedy to bola novinka, teraz uz az taka nie je. neviem odkedy to ma agem, nesledujem to tam kazdy den ale dnes to mal evidentne skladom. to je fakt.
Odpovedať Hodnotiť:
 

:))

kamosko, mal by si sa spoliehat na fakty, nie na tvoje chore mylne dojmy. potom by si sa takto nemusel strapnovat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nehadajte sa tu jak male propediotiky
Odpovedať Hodnotiť:
 

\\\"poriadni vyrobcovia HW informuju o vydani az vtedy, ked je HW uz davno v channeloch\\\" to je volovina zase raz, vyrobcovia informuju skor ako sa to moze dostat k end-userovi, to je jasne.
nebudem ta viac presviedcat, lebo magora nepresvedcis. este o nieco vyssie si nepripustal ze by to mohlo byt v obchodoch zrazu si nasiel v ageme aj tak si budes mliet...
Odpovedať Hodnotiť:
 

dlho to tu neni, tych par tyzdnov co su na trhu DDR3 aj to len od niekolkych vyrobcov. az teraz som si precital clanok, mal si pravdu. No a inak DDR3 su 4-5x drahsie ako konkurencne DDR2, podla mna to nema vyznam teraz kupovat,
Odpovedať Hodnotiť:
 

A este som zabudol. Tieto pamate idealne na take to domaace zuvanie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

uz som si myslel ze si zabudol :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ach to bol moj menovec, nic si z neho nerob jemu vyoperovali 90% mozgu, vo zvysnych 10% mal prave tuto vetu ktoru vsade pise
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takto to potom vyzera, ked si niekto neprecita clanok, ale hned pridava komentar...
Odpovedať Hodnotiť:
 

chod si vyzuvat ten 100 GB disk z tej kamery ty imho
Odpovedať Hodnotiť:
 

hmm, a preto hovorim, pockajme si do februara 2008, ceny DDR3-ojek a 4-jadrovych intelov sa budu priblizovat normalu, technologia bude uz odladena a "BUDE" aj softu na viac jadier
Odpovedať Hodnotiť:
 

a kde chceš čakať ? dame mezitim majku ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako to ze sa nedaju pouzivat sucastne ked mam maticnu DDR2 a grafiku DDR3 ?

Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár