Spoločnosť SanDisk, jeden z popredných výrobcov flashových riešení, predstavila na veľtrhu Computex 2007 flashový pevný disk s kapacitou 64 GB.
Hoci táto veľkosť nie je aktuálne najväčším predstaveným flashovým pevným diskom, keď PQI avizovala už 256 GB pevný disk a viacero výrobcov 128 GB flashové disky, existujúce flashové pevné disky SanDisku patria k najdostupnejším, čo sa očakáva aj u 64 GB verzie.
32 GB disk so zaujímavými výkonnostnými parametrami podľa dostupných informácií SanDisk dodáva výrobcom notebookov za 350 dolárov.
Podobne ako 32 GB verzia aj 64 GB verzia má rýchlosť čítania 67 MB/s a 7 000 vstupno-výstupných operácií za sekundu pri 512-bajtových prenosoch. Prístupová doba je na úrovni 0.11 ms.
Operačný systém Windows Vista nabootuje na notebooku s 2.5" verziou tohto disku za 30 sekúnd.
Disk má oproti klasickým diskom približne polovičnú spotrebu, 1 W pri zápise a čítaní a 0.4 W v idle móde. Oproti 32 GB verzii bola zvýšená spotreba o 0.1 W pri čítaní a zápise.
64 GB 2.5" SATA disk od SanDisku
Disk bude k dispozícii v 1.8" PATA verzii aj 2.5" SATA verzii. Výrobcom notebookov sa začne dodávať od tretieho štvrťroku, presná cena zatiaľ nie je známa.
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
11.6.2007 9:39
privysoka cena brani dnes masivnejšiemu použitu, tak dufam ze coskoro sa to zmeni
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
11.6.2007 11:26
Inak tento disk idealny na take to domaace zuvanie.
|
| |
Bubo
Od: Bubo
|
Pridané:
11.6.2007 13:32
Odporucam naucit sa novu reklamu. Tato veta uz zacina byt na dsl.sk opakovana a dost trapna.
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
11.6.2007 20:09
Odporucam inu vetu , Bubu. Tato veta uz zacina byt na dsl.sk opakovana a dost trapna.
|
| |
Bubo
Od: Bubo
|
Pridané:
11.6.2007 13:32
Odporucam naucit sa novu reklamu. Tato veta uz zacina byt na dsl.sk opakovana a dost trapna.
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
11.6.2007 15:58
Odporucam naucit sa noveho Buba. Tento sa na dsl.sk uz dost opakuje a zacina byt trapny...
|
| |
Bubo
Od: Bubo
|
Pridané:
12.6.2007 11:22
Som to pokakal s tym komentarom, ale uz mi liezlo na nervy pri kazdom jednom clanku citat tu blbu reklamu. Tak sorry.
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
11.6.2007 22:07
Odporucam odporucat nic neodporucat, lebo je to uz dost trapne odporucane. :D
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
11.6.2007 22:07
Odporucane? ja som chcel napisat odpocurane. :D
|
| |
tentato
Od: tentato
|
Pridané:
11.6.2007 11:37
vie niekto ako je to rýchle oproti SCSI diskom
nejaké to porovnanieči sa ešte oplatí kupovať SCSI disky alebo počkať na toto dík
|
| |
anonymous
Od: anonymous
|
Pridané:
11.6.2007 14:28
Ja by som skor riesil SAS vs. FibreChannel. V porovnani v SCSI je SAS rychlejsie, lebo vyuziva prednosti SCSI a kombinuje ich s prednostami SATA. No a o FC sa snad ani vyjadrovat nemusim, kvalita, vysoka kvalita za vysoku cenu.
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
11.6.2007 16:08
si strelil trosku mimo ... pomylil si si rozhranie so zariadenim ... SAS alebo FibreChannel je ti na prd, ked ma disk na figu pristupove doby ...
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
11.6.2007 16:11
dnes bezne SCSI 15000rpm disky maju obvykle pristupovu dobu okolo 3,5 ms, takze tento flash disk dokaze pristupovat k datam zhruba 30x rychlejsie (0,11 ms) a urcite sa oplati na neho pockat ... samozrejme nebude na skodu, ak sa takyto flash disk objavi aj v prevedeni s SCSI rozhranim ...
|
| |
:D :D
Od: :D :D
|
Pridané:
11.6.2007 12:21
Ja maaaam doma ScanDisk...:D :D
|
| |
OmeGa
Od: OmeGa
|
Pridané:
11.6.2007 14:42
a ja chkdsk :D
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
11.6.2007 16:12
a ja KozmoDisk :D ...
|
| |
a a a a
Od: a a a a
|
Pridané:
12.6.2007 23:55
a nie mozgodisk???
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
11.6.2007 22:09
A ja tiez pravidelne po kazdom tvrdom restarte Windowzu.
|
| |
Nerte
Od: Nerte
|
Pridané:
11.6.2007 14:38
Podla mna je to taka akuratna velkost na system a programy, pripadne aj hry. Na data by zatial stacil klasicky disk. Skoda len tej ceny... tak mozno o rok-dva...
|
| |
Drift King on The Bike!
Od: Drift King on The Bike!
|
Pridané:
11.6.2007 16:17
JA mam Samsung 80GB a nestazujem ta....tak co uz..a mam uz ten HDD 3roky...
|
| |
Jan Kunder
Od: Jan Kunder
|
Pridané:
11.6.2007 17:26
Ma to realokaciu na bad sectory? :)
BTW: v idle stave ma 9% spotrebu oproti 2,5" HDD Hitachi 80GB. Nehovoriac o tom, ze v stave idle je u bezneho uzivatela IMHO 3x dlhsiu dobu, nepotrebuje take chladenie, ziadna hlucnost, prepnutie do write_mode je v mikrosekundach.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
11.6.2007 21:10
zabudol si spomenut odolnost voci narazom co je pri notebookoch dost dolezite.
|