| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
tali
Od: tali
|
Pridané:
6.6.2007 9:38
bola to iba otazka casu, kym zastaraly JPEG nahradia modernejsie technologie
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
6.6.2007 9:52
MS format? a ty co nepouzivaju MS produkty? Tak to ma Canon neuveritlene sklamal, dufam, ze to nakoniec nenaplnia, aspon pri profi zrkadlovkach... Moc sa mi teda na nikon prechadzat nechce...
divne, mal som pocit, ze canon bude posledny, co taketo nieco zavedie
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
6.6.2007 10:10
som si teraz precital a zistil som ze ten ich hdPhoto pouziva stary algoritmus DCT so smoothovanim aby nedochadzalo k stvorcekovaniu. Zopar vylepseni oproti jpeg, ale oproti wavelettom to bude dost pozadu.
btw na tej linke vobec nic nespomina, zeby sa chystali pouzit hdPhoto, a na dPreview tiez o tom ani zmienka, takze nechapem odkial to DSL ma
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
6.6.2007 10:12
upresnenie:
Looking ahead Canon intends to offer a new file format in future digital cameras, says Masaya Maeda, Chief Executive of Image Communication Products Operations for Canon. The format could be in addition to or in replacement of either JPEG or CR2 RAW, but the company is still studying its options and hasn't committed to any one format as yet.
|
| |
co ma co?
Od: co ma co?
|
Pridané:
6.6.2007 10:19
"Nový formát by mal doplniť alebo dokonca nahradiť existujúce formáty JPEG alebo CR2 RAW. Zatiaľ nebolo potvrdené, že novým formátom by mal byť formát HD Photo od Microsoftu."
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
6.6.2007 10:46
podrobnosti:
http://mail.kde.org/pipermail/digikam-devel/
2007-April/011657.html
|
| |
Aqw3R
Od: Aqw3R
|
Pridané:
6.6.2007 10:13
casi sa menia :]
btw. nema byt ten MS HD Photo standardnym formatom a teda MS nad nim nebude mat plnu kontrolu?
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
6.6.2007 10:46
nie
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
6.6.2007 10:56
EULA k MS HDphoto:
http://209.85.135.104/search?
q=cache:IHRfofXSXt4J:download.
microsoft.com/download/1/6/a/
16acc601-1b7a-42ad-8d4e-4f0aa156ec3e/
HDPhoto_v10.doc+hdphoto+patent
|
| |
heh
Od: heh
|
Pridané:
6.6.2007 11:00
ale hey... aspon sa pisalo ze bude koli podpore format free a nebudu sa zan platit poplatky ako sa to zacina diat/deje s jpeg atd...
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
6.6.2007 11:06
poplatky nie, ale musis suhlasit s plno stuff co si diktuje MS. takze je to free co do penazi, ale nie co do prava, takze je to nepouzitelne na drvivej vacsine free systemoch
|
| |
misogsk
Od: misogsk
|
Pridané:
6.6.2007 11:18
Pocuvaj a ty v praci makas zadarmo?
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
6.6.2007 11:45
co to ma spolocne s tym, ze poplatky sa nebudu platit, ale pravne to free nieje a teda na vsetkych OS zalozenych na GNU/GPL je to nepouzitelne.
|
| |
Bubo
Od: Bubo
|
Pridané:
6.6.2007 12:52
Premna je fotenie len konicek. Ztial mi jpeg uplne stacil. Ak chcem nieco odfotit velmi brutalne tak dam RAW. S fotkami som maximalne spokojny, takze mne osobne zatial staci jpeg/raw. Mozno pre profesinalov to bude potrebne a dolezite. Cas ukaze.
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
6.6.2007 13:01
nie, nebude, raw(cr2) je naj co sa tyka moznosti, kedze obsahuje vsetky data co fotak obsahuje. HD photo to nedokaze, ibazeby ulozil cele cr2 do seba, co je pekny nezmysel
|
| |
Bubo
Od: Bubo
|
Pridané:
6.6.2007 13:10
Takze je to asi an nic. Tiez som myslel ze raw nesie vsetky info takze nechapen naco iny format. A pri velkosti dnesnych kariet? No probelm.
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
6.6.2007 13:18
nikto nepovedal, ze to zmenia, iba o tom uvazuju. osobne si myslim, ze bude na vyber
RAW / RAW+Jpeg / RAW+HDPhoto / HDPhoto / Jpeg
|
| |
Bubo
Od: Bubo
|
Pridané:
6.6.2007 13:24
Aha tak sorry
|
| |
opec
Od: opec
|
Pridané:
6.6.2007 18:53
zasa mrtvolsoft? dakujem neprosim... dufam ze ostatny nebudu ani pomyslat na prechod
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
6.6.2007 23:50
preco? ved ak by MS to vydalo pod gnu/gpl, tak preco nie. kludne aj MS
|
| |
opec
Od: opec
|
Pridané:
6.6.2007 18:55
"velkost obrazku limitovana 32GB" jasne dame 32GB fotku a premietneme ju na burkovy oblak... to bude reklama!
|
| |
ali
Od: ali
|
Pridané:
7.6.2007 15:16
heh:D
|