
neprihlásený
|
Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava |
|
|
Via predstavila x86 dosku rozmerov 4.5 cm x 7.5 cm
DSL.sk, 6.6.2007
|
|
Spoločnosť Via predstavila nový formát základnej dosky Mobile-ITX približne polovičných rozmerov oproti nedávno predstavenej najmenšej x86-kompatibilnej doske Pico-ITX.
Mobile-ITX má rozmery iba 7.5 cm x 4.5 cm a podľa spoločnosti by mala umožniť aj konštrukciu smartphonov založených na platforme x86.
K dispozícii zatiaľ nie je podrobná technická špecifikácia, doska by sa mala začať dodávať až v budúcom roku.
Použitý bude úsporný čipset CX700S a úsporná verzia procesora C7 označovaná podľa dostupných informácií C7-S. Typická spotreba tohto procesora by mala byť 0.25 W, takt ani výkon nie sú známe.
Len v apríli Via predstavila prvé prototypy dosiek založených na Pico-ITX štandarde použitom aj u včera predstaveného subnotebooku Via NanoBook.
Pico-ITX je zatiaľ s rozmermi 10 cm x 7.2 cm najmenším štandardom základných dosiek pre x86 kompatibilné procesory, pre porovnanie doteraz najčastejšie používané Nano-ITX má 12 x 12 cm a Mini-ITX 17 x 17 cm.
Pico-ITX s čipsetom VX700 a integrovanou grafikou UniChrome Pro II má DDR2 400/533 So-DIMM socket osaditeľný modulom o kapacite maximálne 1 GB pamäte, jeden 44-pinový IDE konektor, jeden SATA konektor, VGA a 10/100 ethernet konektor. Disponuje ďalej pinmi pre pripojenie DVI, štyroch USB 2.0 portov, 7.1 audia, sériového aj PS/2 portu.
Doska je určená pre malé a tiché počítače určené najmä pre využívanie internetových služieb respektíve multimediálne funkcie.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
mp33
Od: mp33
|
Pridané:
6.6.2007 8:35
taketo velkosti sa mi pacia. Cim mensie, tym lepsie. Ale neplati to vsade :-) . Myslim si, ze pokial tam nedaju taku cenu, za ktoru mozes mat novy notas, tak to bude ok...
|
| |
shadun
Od: shadun
|
Pridané:
6.6.2007 8:49
Zacina sa mi to pacit, ze sa niekto nezenie za vykonom ale skor pozera na spotrebu a velkost.
|
| |
niekto
Od: niekto
|
Pridané:
6.6.2007 9:47
je tu super, spolocnosti VIA drzim palce, ked pre nic ine tak preto, lebo dnesne smartphony su fakt blbe a pomale. mat mobil s x86 - to je hudba buducnosti :-)))))
|
| |
valesek
Od: valesek
|
Pridané:
6.6.2007 20:24
mas pravdu tolik ruzneho softwaru a tech viru, proc si to nenatahat na smartphone
|
| |
fitipaldi
Od: fitipaldi
|
Pridané:
6.6.2007 9:53
v elektronike plati..cim mensie tym lepsie..)
|
| |
czecho
Od: czecho
|
Pridané:
6.6.2007 12:33
dejavu?
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
6.6.2007 13:20
Daju sa taketo male dosky kupit aj u nas?
|
| |
hAbakuk
Od: hAbakuk
|
Pridané:
6.6.2007 15:30
Jj, uz ju predavaju v Tesku a Karfure
|
| |
Od:
|
Pridané:
6.6.2007 15:37
aj na blsaku maju za super cenu. Vola sa to ze Vya Y86 Tamagoci
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
6.6.2007 17:56
ja sa len cudujem ako to vsetko napchali na tu dosku co spominate v predposlednom odstavci, mohli ste pridat foto, nechce sa mi googlit :)
|
| |
Misa
Od: Misa
|
Pridané:
6.6.2007 18:14
Ak to bude mat vykon ako ich starsie dosky s VIA C3 procesormi tak to rovno vyhodit na smetisko. Mal som jednu taku doku a nikdy viac.
|
| |
valesek
Od: valesek
|
Pridané:
6.6.2007 20:26
no ja bych rek ze to bude mit tak okolo 300 az 500 MHz a vykonem by to melo byt asi blizko te C3, nevim co se ti na tom nelibilo
|
Pridať komentár
|
|
|
|