
neprihlásený
|
Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava |
|
|
Google najnavštevovanejšou stránkou v 80% európskych krajín
DSL.sk, 5.6.2007
|
|
Výraznú dominanciu webových stránok patriacich spoločnostiam Google a Microsoft v Európe potvrdila prvá správa comScore o počte užívateľov Internetu v jednotlivých európskych krajinách.
Správa sa zaoberá len krajinami Západnej Európy a Ruskom, v apríli podľa správy použilo Internet 221 miliónov ľudí starších ako 15 rokov z týchto krajín, 40% obyvateľov nad 15 rokov.
Najviac užívateľov Internetu je v Nemecku, 32.6 milióna, Veľkej Británii, 31.2 milióna, a Francúzsku, 25.4 milióna. Denný počet užívateľov Internetu sa pohybuje na úrovni 122 miliónov.
Užívateľ z týchto krajín trávi na Internete priemerne 24.1 hodín mesačne. Najviac je to vo Veľkej Británii, 34.4 hodín, najmenej v Rusku s 13.3 hodinami a Rakúsku so 16.3 hodinami.
Priemerný Západoeurópan si pozrie mesačne 2 662 jednotlivých stránok. Najaktívnejší sú v tomto ohľade Švédi so 4 019 stránkami, najmenej stránok si pozerajú v Rusku, priemerne 1 695.
Najzaujímavejšou časťou správy comScore sú najnavštevovanejšie stránky v jednotlivých krajinách. Celkovo najnavštevovanejším v Európe je Google pred Microsoftom, až na treťom mieste je líder z USA Yahoo.
Až v 13 zo 16 sledovaných krajín vedie Google, vždy nasledovaný stránkami patriacimi Microsoftu. Na treťom mieste sú často lokálne stránky, v troch prípadoch eBay a v troch prípadoch Yahoo.
Jedinými krajinami, kde na prvom mieste nie je Google, sú Nórsko, Švédsko a Rusko. V Nórsku a Švédsku vedie Microsoft pred Google, v Rusku Yandex.ru pred Mail.ru a na treťom mieste je Rambler Media.
Kompletnú správu je možné nájsť tu.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Guest
Od: Guest
|
Pridané:
5.6.2007 10:22
Gooooooooogle je najlepsiii & opera
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
5.6.2007 10:26
necakaneeee
|
| |
M3dz!k
Od: M3dz!k
|
Pridané:
5.6.2007 10:30
Kto nema Google ako homepage? Blankpage-akov neratam :P
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
5.6.2007 10:34
Ja mam a aj tam kde som nemal uz mam aj tam :) takze som Google
|
| |
dex
Od: dex
|
Pridané:
5.6.2007 11:07
Väčšina ľudí má ako homepage Microsoft LIVE. IE7 default... Ja mám google.com/ig ;)
|
| |
BOZZ
Od: BOZZ
|
Pridané:
5.6.2007 17:10
Ja mam ako prve SPEED DIAL... a tam 9 stranok :)ako prve DSL.sk, druhe google.sk ... atd
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
5.6.2007 19:59
hm ved kazdy normalny prehliadac ma google listu...
naco homepage? asi aby sa mi pomalsie otvaralo okno
|
| |
Xijo
Od: Xijo
|
Pridané:
5.6.2007 10:36
google rulezz :) google je najlepši
|
| |
3lefant
Od: 3lefant
|
Pridané:
5.6.2007 12:16
keby scitali setku p-stranky dokopy, tak by bola diskusia o googli microsofte atd asi bezvyznamna
|
| |
bery
Od: bery
|
Pridané:
5.6.2007 12:48
skuste www.underproject.sk
|
| |
sviste
Od: sviste
|
Pridané:
5.6.2007 14:07
Ja mam homepage games.tiscali.cz ... na googli nevyhladavam az tak casto ze by som to potreboval ako homepage
|
Pridať komentár
|
|
|
|