MultiMediaCard Association ohlásila na konci minulého týždňa štandardizovanie ďalšieho nového formátu pamäťových kariet miCard.
Výhodou miCard oproti existujúcim formátom je podpora dvoch komunikačných rozhraní, typického rozhrania pre karty MMC verzie 4.2 a typického rozhrania pre PC periférie respektíve pamäťové kľúče USB 2.0.
Nové karty tak pre použitie karty v PC alebo iných zariadeniach bez podpory MMC nebudú vyžadovať čítačku.
miCard karty navyše budú cez USB 2.0 rozhranie podporovať prenosy rýchlosťou na maximálnej rýchlosti rozhrania 60 MB/s.
Formát miCard má rozmery 12 mm x 21 mm x 1.95 mm, pre použitie v MMC slote je karta vložená v adaptéri.
miCard (foto: sina.com.tw)
Štandard podporuje kapacity do 2 048 GB, prvé karty o kapacite 8 GB by sa mali na trhu objaviť v treťom štvrťroku.
Medzi prvých výrobcov budú patriť napríklad A-Data, Asus, BenQ a RiChip.
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
4.6.2007 8:48
konecne slusne rozhranie gde nemusim spekulovat ci to vobec pripojim.
|
| |
ScorpionSX
Od: ScorpionSX
|
Pridané:
4.6.2007 8:54
Ehm, noo...nechcem rýpať, ale niečo podobné mám už asi pol roka doma...
|
| |
morgun
Od: morgun
|
Pridané:
4.6.2007 9:58
presne to som chcel napisat. A dokonca tam mas aj micro MMC. Akurat chcu vyryzovat na novom formate a este vic zmiast zakaznika...
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
4.6.2007 8:58
tak teraz neviem ci to nieje cista kopirka: blog.msrportal.com/wp-content/uploads/sandisk1.jpg
blog.msrportal.com/wp-content/uploads/sandisk2.jpg
|
| |
salmek
Od: salmek
|
Pridané:
4.6.2007 9:19
jedna vec je, ked to robi sandisk "proprietarne" a ktovie s akou rychlostou cez usb, druha vec je, ked je na to standard
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
4.6.2007 22:18
nerobí to iba sandisk... ale, je to good nápad, zjednoduchší to život
|
| |
Robeno
Od: Robeno
|
Pridané:
4.6.2007 9:07
2048GB? asi tam malo byt MB.
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
4.6.2007 22:20
nemalo... ale chcel by som vidiet taku mmc card :D
|
| |
Bytrit
Od: Bytrit
|
Pridané:
4.6.2007 9:18
no ked mas v clanku za tym: prvé karty o kapacite 8 GB... tak to asi MB byt nemoze
|
| |
pistiacik
Od: pistiacik
|
Pridané:
4.6.2007 9:34
nie tych 2048 bute fakt GB lebo je tam napisane max kapacita ktora je podporovana tymto standartom je 2048 GB
|
| |
rumik
Od: rumik
|
Pridané:
4.6.2007 10:54
Tam ma byt GB. a takuto kartu fo fotaku som uz davno videl u kamosa. A aj som to skusal cez USB a ide to celkom seriozne.
Nemam pocit, ze to je novinka, len tomu nahodil nejaky protokol
|
| |
tutugol
Od: tutugol
|
Pridané:
4.6.2007 13:46
no kamo 2048 GB = 2 TB :D a o takej karte este fakt neviem :D
|
| |
cwe
Od: cwe
|
Pridané:
4.6.2007 14:00
no kamo, tu sa hovori o maximalnej kapacite, ktora skutocne bude 2048 GB, ci o 2, 5, alebo 10 rokov, to je uz jedno.
|
| |
Snake
Od: Snake
|
Pridané:
4.6.2007 16:55
kks predtym nez nieco postnes tak si precitaj vetu:
Štandard podporuje kapacity do 2 048 GB, prvé karty o kapacite 8 GB by sa mali na trhu objaviť v treťom štvrťroku.
keby to bolo takto:
Štandard podporuje kapacity do 2 048 MB, prvé karty o kapacite 8 GB by sa mali na trhu objaviť v treťom štvrťroku.
tak ta kapacita 8 GB by bola nerealna resp. nepodporovana
|