
neprihlásený
|
Sobota, 11. júla 2026, dnes má meniny Milota |
|
|
Siemens predá divíziu mobilných telefónov BenQu
DSL.sk, 7.6.2005
|
|
Spoločnosti Siemens a BenQ oznámili, že Siemens odpredá divíziu mobilných GSM telefónov spoločnosti BenQ. BenQ je najväčším taiwanským výrobcom mobilných telefónov, vyrába tiež celý sortiment počítačových komponentov a spotrebnej elektroniky.
Mobilná divízia Siemensu je už dlhšiu dobu stratová s celkovými stratami viac ako 500 miliónov EUR v posledných niekoľkých rokoch, momentálne mobilná divízia Siemensu stráca 3 milióny EUR týždenne. Siemens už dlhšiu dobu hľadal záujemcu o kúpu svojej mobilnej divízie.
Celková cena tranzakcie nebola zverejnená. Siemens získa akcie Benq v hodnote 50 miliónov EUR, čo predstavuje 2.5% akcií. Benq môže pre mobilné telefóny používať značku Siemens ešte po dobu piatich rokov, oficiálnym sídlom mobilnej divízie bude Mníchov. Či bude Benq pokračovať vo výrobe telefónov pod svojou značkou zatiaľ nie je známe.
Celá tranzakcia by sa mala ukončiť v treťom štvrťroku 2005. BenQ by po akvizícii mal dosiahnuť ročný obrat viac ako 10 miliárd USD. Podiel BenQu na celosvetovom trhu mobilných telefónov sa odhaduje na 2%, podiel Siemensu na 5.5%. Po akvizícii sa stane BenQ štvrtým najväčším výrobcom mobilných telefónov s predajom viac ako 50 miliónov kusov ročne.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
www.lentus.sk
Od: www.lentus.sk
|
Pridané:
9.6.2005 21:59
tranzakcia
tranSakcia
|
| |
no-predsa-ja
Od: no-predsa-ja
|
Pridané:
12.6.2005 17:17
to je nová slovenčina, kodifikovaná serverom DSL.sk ;-)
|
Pridať komentár
|
|
|
|