neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Spustené iTunes bez DRM, v skladbách meno kupujúceho

DSL.sk, 31.5.2007


Spoločnosť Apple v stredu spustila pod označením iTunes Plus rozšírenie svojej online služby predaja digitálnej hudby iTunes.

Apple avizovala dostupnosť skladieb bez DRM v apríli, podrobné informácie sme priniesli v tomto článku.

Skladby bez DRM sú vo formáte AAC v kvalite 256 Kbps, bežné chránené skladby sú v kvalite AAC 128 Kbps. Nechránené skladby stoja 1.29 dolára oproti 0.99 dolára.

K už skôr zakúpeným skladbám si je možné ich verzie bez DRM dokúpiť za 30 centov, v prípade albumov za 3 doláre.

Ponúkané bez DRM sú skladby od vydavateľstva EMI od interpretov ako Coldplay, The Rolling Stones, Norah Jones, Frank Sinatra, Joss Stone, Pink Floyd, John Coltrane a Paul McCartney.

Ako zistil napríklad server tuaw.com, iTunes do skladieb nechránených DRM vkladá pre ochranu proti prípadnému ďalšiemu šíreniu respektíve pre možnosť identifikácie zdroja šírených skladieb informácie o účte užívateľa vrátane mena.

Keďže sú tak skladby personalizované pre každé stiahnutie, nie je výlúčená ani možnosť použitia nepočuteľného watermarkingu, ktorý priamo do zvuku zakóduje informácie o účte kupujúceho. U najlepších technológií audio watermarkingu informácie nie je možné odstrániť bez výraznej degradácie kvality zvuku.

Zahrnutie takejto formy ochrany ale zatiaľ potvrdené nebolo.



Najnovšie články:

Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

Snazia sa o nieco :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

urcite...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale konecne vymysleli nenasilne riesenie ako chranit obsah, to sa musi nechat.. aj ked samozrjeme, vsetko sa da nejakym sposobom osalit..
Odpovedať Hodnotiť:
 

o tom watermarku tu pisali uz nejaky ten piatok dozadu... ale ajtak nemaju sancu, jednak je to nepostihnutelne (si nedokazem predstavit ze na zaklade mojho watermarku v mp3 pojdem do basY :D. ked ma bude niekto srat tak dam jeho podpis do mp3 a sharnem to na DC (viem, nemam jeho ucet na iTunes, ale zistim)) a mp3 sa budu nadalej sirit z inych zdrojov... ale aspon mali pokrok
Odpovedať Hodnotiť:
 

"si nedokazem predstavit ze na zaklade mojho watermarku v mp3 pojdem do basY"
no ved pockaj par rokov...
Odpovedať Hodnotiť:
 

jj, presne tak. a zo zaciatku bude podla mna stacit uz ked len budu mazat tie zistene ucty
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj ked v Amerike je vsetko mozne :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

a kto bude taky debil, ze si kupi skladbu kde bude vclenene jeho meno? Nech sa ti keketi zobudia, ked chcem sharovat hudbu, tak si kupim original cd a ripnem to stade bez watermarkov. Dosiahnu len to, ze par % ludi co kupovalo, uz nebude.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Joooj wave ty si ale lama... tak nech sa paci, daj niekoho podpis do mp3. Vies, to nie je ze na zaciatku skladby niekto povie "This was bought by: XYZ" a uz ta vidim ako zistis jeho heslo na ucet na iTunes a zaplatis jeho kreditkou.... Vies, inac za to je kriminal (zneuzitie platobnej karty)...
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak po prve lama je zviera... dalej, ja viem (relativne) co to je watermark (aj tak sa mi zda ze to original je z obrazkov prebraty ten nazov...) a existuju programi ktore dokazu taku znacku pridat komukolvek do ktorejkolvek mp3 (je jasne aj to ze si to poistuju aj nejakym kodom ktory overi ci je ten watermark pravy "z iTunes"...) ale jedno mi nieje jasne: naco mi bude jeho heslo?????? ved urcite nedavaju do toho marku heslo...
BTW: keby si to bral trochu s nadhladom, ako ostatni, tak tu nerozoberame teraz pi...ny :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

A preco nie heslo? Nehovorim, ze v plaintexte, ale SHA-512 je celkom slusny hash, ktory je zatial u dlhsich hesiel v kratkom case neprelomitelny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslis kratky cas ako ze par minut alebo par rokov..? lebo par dni nieje ziadna prekazka. ale to by myslim nebolo prilis mudre davat tam heslo ked mas na tom iTunes kredity, taku piZZovinu by hadam neurobili ani v Jablku
Odpovedať Hodnotiť:
 

chalan, ty tomu fakt nerozumies...
Odpovedať Hodnotiť:
 

A to bude pekne ked niekomu tak ukradnu MP3 prehravac, alebo nieco take a pojde za to do basy:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Same "Hudobnici" sa daju kupit bez DRM no kto by kupoval PÓLA MEKÁRTNIHO bez DRM.. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

no urcite vacsia sanca ako avril lavigne... ved najme starsie rocniky si mozu dovolit za dhudbu platit. "...hop apti lilulu..."
Odpovedať Hodnotiť:
 

To akoze ked to exportnem do WAVu a potom zakodujem do OGG tak tam ten watermark zostane neposkodeny??? tomu sa mi moc nechce verit...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár