Hneď dvojica výrobcov aktuálne oznámila USB flash disky určené primárne na použitie pre ReadyBoost funkciu nového operačného systému Windows Vista, ktoré sa do PC zapájajú interne.
Hoci interná flash je potrebná najmä u notebookov kvôli jednoduchšej manipulácii, svoju pridanú hodnotu má aj u desktopových PC napríklad v prostrediach na verejných miestach.
Interné USB zároveň umožňujú zahŕňať USB flash pre ReadyBoost aj výrobcom PC do novopredávaných PC.
Flash modul Exelerator od Super Talent Technology sa pripája na interný 9-pinový USB header na doske a poskytuje rýchlosti čítania 25 MB/s. K dispozícii sú moduly s konektorom vo vertikálnom aj horizontálnom smere pre prispôsobenie sa rozličným usporiadaniam komponentov v PC.
Exelerator od Super Talent Technology
K dispozícii budú moduly s kapacitou 1 GB, 2 GB a 4 GB, koncová predajná cena 2 GB modulu má byť 25 dolárov, v prepočte 630 Sk.
Podobné moduly s kapacitou 32 MB až 2 GB avizovala aj spoločnosť PQI, tieto majú poskytovať prenosové rýchlosti 22 MB/s pri čítaní a 17 MB/s pri zápise.
Interný USB flash disk od PQI
Udávaná spotreba modulu je 120 mA pri čítaní alebo zápise a iba 0.5 mA v suspend režime.
Cena PQI modulov by ale mala byť výrazne vyššia, až 67 dolárov za 2 GB verziu.
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Pitu
Od: Pitu
|
Pridané:
30.5.2007 18:46
no to je super len tak dalej aj ta cena je dobra a ete ked to klesne tak super..:))
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
30.5.2007 18:56
trosku nestastne riesenie, kedze takto obsadzuje az dva USB porty ... ale mal by sa dat strcit aj na polovicu, len je otazne, ci potom z "headeru" nevypadne ...
|
| |
tomino
Od: tomino
|
Pridané:
30.5.2007 20:34
nevypadne! sak ma len par gramov a napojeny na tolko pinov..
|
| |
dziny
Od: dziny
|
Pridané:
30.5.2007 22:07
Presne to som si pomyslel. Skoda ze to tak je vyriesene, vacsina dosiek ma iba 2 USB konektory (teda 4x USB) a takto je polovica uz obsadena. Bola by dobra verzia co potrebuje iba 4 piny.
|
| |
lifo
Od: lifo
|
Pridané:
30.5.2007 20:05
tento ready boost je daco ako initrd pri bootovani jadra linuxu?
|
| |
Slavius
Od: Slavius
|
Pridané:
1.6.2007 13:01
Nie, je to nahrada nemotorneho memory managementu Win oproti Linuxu...
|
| |
fifo
Od: fifo
|
Pridané:
30.5.2007 20:21
nedalo by sa to prerobit na lacnz usb-kluc??? 2GB za menej ako liter, dal by som si povedat ;)
|
| |
null
Od: null
|
Pridané:
30.5.2007 20:43
Asi nemas prehlad, ale 2GB flash sa da kupit za menej ako 600Sk. Taky rychlejsi sa zmesti aj pod tu tisicku.
|
| |
papek
Od: papek
|
Pridané:
30.5.2007 20:48
ono by to nemal byt problem, ked si zozenies usb koncovku a mas sikovne paprce, tak nevidim problem
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
30.5.2007 20:53
u nas v skole v STORE predavaju 2GBflash za 690tusim...
a to je zo ziskom tak urcite sa da zohnat aj lacnejsie z velkoskladu...
|
| |
crusty
Od: crusty
|
Pridané:
30.5.2007 21:14
a 4gb kluč za menej ako 1000 sa da zohnať
|
| |
Slavius
Od: Slavius
|
Pridané:
1.6.2007 13:03
Teraz sm kupil 6GB WD external drive (rozumej USB kluc) za 1200,- Sk...
|
| |
OMG
Od: OMG
|
Pridané:
30.5.2007 20:40
Ja som kupil 1GB USB KLUC Kingston za 250-Sk
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
30.5.2007 21:25
Preco by si niekto kupoval 2 GB USB kluc pre Readyboost, ked 256 MB RAM za tu istu cenu ma vetsi efekt na vykon systemu? Readyboost je dobry napad pre PC s mnozstvom RAM mensim ako 4 GB a ak ma uzivatel zbytocny USB, ale kupovat USB namiesto RAM sa kvoli tomu neoplati, ale je vidiet, ze firmy sa snazia zarobit na ludoch a dari sa im. :)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
31.5.2007 17:21
mas to trochu skreslene, aj ked mas 4 GB ram tak system po case ti startuje rovnako dlho ako niekomu s 1 GB ram, a netyka sa to len startu ale aj nacchovanych suborov, cize rychejsi pristup k datam casto spustanym...
|
| |
Slavius
Od: Slavius
|
Pridané:
1.6.2007 13:04
To howoris asi o platfome win, nie lnx, ze??
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
1.6.2007 19:37
samozrejme bavim sa o viste a jej ready boost
|
| |
cxzc
Od: cxzc
|
Pridané:
30.5.2007 22:10
A čo maximálny prepis dát USB disku? Akú to potom bude mať životnosť?
|
| |
jooj
Od: jooj
|
Pridané:
30.5.2007 22:26
tha ty si slepy tam mas napisane zrozumitelne
|
| |
Grafik
Od: Grafik
|
Pridané:
30.5.2007 22:29
Adaptery z 9 pinoveho konektoru na klasicke USB je mozne zohnat napriklad u distributorov HW pre Embedded systemy.
|
| |
-0-
Od: -0-
|
Pridané:
31.5.2007 0:02
ja ich mam doma plnu rit... ak chces tak prid a dam ti ich zopar... zostali mi co som ludom skladal kompy
|
| |
pornosonvs
Od: pornosonvs
|
Pridané:
31.5.2007 1:52
Hello
porn for free
http://bowtiegirl.info/
G'night
|
| |
Assausreifs
Od: Assausreifs
|
Pridané:
31.5.2007 2:59
Hey sweetie, you wanna attract chick at the club? Try Ultra Allure pheromones!
-Attract women of all ages
-Excite women before even talking to them
-Make women want to sleep with you immediately
-Millions of men are already using them!
-Proven to work!
More info: <a href=http://www.ultraallurepheromones.com>what is a pheromone</a>
|
| |
StEvO
Od: StEvO
|
Pridané:
31.5.2007 9:01
Testoval som usb kluc a-data pd7 vistaboost ready, 30 mb/s read, 20 mb/s write 4gb v. na 32 bit sk. Este to spomalovalo system. Pc konfiguracia: é6300,ddram 2 2x1gb ram, ati 1950 pro. Takze fakt je to iba reklamny blud. Aspon ten kluc ide tak rychlo ako sa uvadza u vyrobcu.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
31.5.2007 17:18
PQI zato ze je ZNACKA, su skurvene drahi
|
| |
Breddviaxanf
Od: Breddviaxanf
|
Pridané:
12.6.2007 0:28
It is the best site! <a href=http://aaaaxxx.com/>Viagra</a> <a href=http://aaaaxxx.com/>Fioricet</a>
<a href=http://www.aaaaxxx.com>Buy Viagra, Buy Xanax, Viagra Online</a>
<a href=http://www.aaaaxxx.com>online casino bonus play poker roulette fast cash</a>
<a href=http://www.aaaaxxx.com/>ambien carisoprodol cialis fioricet levitra meridia paxil nexium </a>
<a href=http://www.aaaaxxx.com/>propecia prozac soma tramadol ultracet Ultram valium viagra</a>
<a href=http://www.aaaaxxx.com/>xanax zithromax</a>
|