neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
V júni sa očakáva ďalší rast cien LCD

DSL.sk, 30.5.2007


Ceny 17" a 19" panelov pre LCD monitory by sa mali zvyšovať aj v júni a to priemerne o 10 dolárov.

Tvrdí to server Digitimes na základe informácií od taiwanských výrobcov panelov.

Priemerná predajná cena panelov výrobcom LCD monitorov po zvýšení tak dosiahne 125 dolárov u 17" a 145 dolárov u 19" LCD panelov.

Rast cien panelov odštartoval už v marci, v máji prišlo k nárastu dokonca až o 8 až 19 dolárov. Do koncových cien LCD monitorov sa toto zvýšenie na Slovensku začalo odrážať v závislosti na značke od mája, u niektorých predajcov a značiek sa zatiaľ neodrazilo vôbec.

V dôsledku zvýšenia cien by podľa Digitimes mali byť 19" a 20" širokouhlé panely, u ktorých sa zdraženie neočakáva, tak dokonca s cenami 125 a 135 dolárov cenovo atraktívnejšie ako 17" a 19" panely.

Výrobné náklady výrobcov monitorov sú v súčasnosti ale zatiaľ vyššie pre širokouhlé monitory a tak tieto by si mali udržať o niečo vyššie koncové predajné ceny.



Najnovšie články:

Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

Mne to nevadi.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Hadanka:
Je to male, teple a smrdi to a je toho vsade plno. Co je to?





odpoved: Predsa Bozz!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nojo zase raz rast cien a to som si chcel kupit neww LCD dufam ze ma to este nechiti :-) bo by to nebolo naj xD
Odpovedať Hodnotiť:
 

pochybujem ze pred letom niekto zvysi cenu pri lcd alebo i PC, vtedy sa totiz vobec nepredava a naopak sa znizuju na podporu predaja...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Monitor, ktory chcem kupit, uz zdrazel o 200 SK, dufam ze jeho cena vydrzi, kym ho kupim. :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja nie som teply

Odpovedať Hodnotiť:
 

robim si prdel... som teply!
Odpovedať Hodnotiť:
 

este ze nezdrazie LSD :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

alebo DSL :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ak by zdrazelo LSD, uz by som tu nemal mojich menovcoch, lebo uz by neboli tak sfetovani...
Odpovedať Hodnotiť:
 

pisem ako madar, "menovcov" nie menovcoch, som widlak nemozem za to
Odpovedať Hodnotiť:
 

som KOKOT samozrejme som myslel vidlak
Odpovedať Hodnotiť:
 

thaiwansky konstruktery si pravdepodobne zvysia plat o 10percent... to uz bude slusnych 110 dolarov/ROK.
Odpovedať Hodnotiť:
 

LOL

skoda, ze je to mozno aj smutna skutocnost... :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

preco tlačia nasilu tie širokouklé obrazovky, už mám tých čapatých postáv plnú r*ťťť
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved si tam konecne daj spravne rozlisenie. ;o)
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne a mas tam aj funkciu pomocou ktorej prepnes zobrazenie 4ku3 zo 16ku9 tak kde je problem a schvalne notebooky maju ake obrazy hh
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár