neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
AMD procesory opäť v notebookoch Toshiby

DSL.sk, 29.5.2007


Spoločnosti AMD sa podarilo zaknihovať ďalší úspech v oblasti dodávok procesorov pre značkových výrobcov, keď Toshiba v pondelok oznámila, že v niektorých modeloch svojich notebookov bude využívať aj procesory od AMD.

Toshiba, štvrtý najväčší výrobca PC na svete, podobne ako viacero ďalších výrobcov notebookov používala exkluzívne procesory od Intelu. Toshiba predpokladá použitie AMD procesorov v približne 20% všetkých predaných notebookoch v Európe a USA, najmä u modelov nižšej triedy.

Notebookové procesory od Intelu s uvedením procesoru Pentium M výrazne dominujú tejto triede procesorov v oblasti výkonu, spotreby aj pomeru výkonu a spotreby.

Toshiba využívala AMD procesory vo svojich notebookoch už v minulosti, prestala tak robiť ale v roku 2001. AMD v spore obviňuje Intel z toho, že Toshibe poskytol finančné kompenzácie za to, že prestane využívať procesory od AMD.

Viacero výrobcov najmä drahších notebookov využíva aj v súčasnosti exkluzívne procesory od Intelu, napríklad Lenovo alebo Apple.

Celkový podiel AMD na trhu s procesormi sa odhaduje na 20%. V poslednom období sa AMD začína presadzovať na desktopových počítačoch viacerých značkových výrobcov, svoje PC s týmito procesormi oznámili v druhej polovici roka 2006 napríklad Lenovo a Dell, ktorý využíval procesory od Intelu exkluzívne viac ako 20 rokov.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

AMD sa snazi, ale stale iba s vacsim ci mensim uspechom dobieha Intel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak ako som vravel pred rokom, AMD je v peknej s***. je to tak a tak to aj ostane, nech sa to naucia robit
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty chudak...
Odpovedať Hodnotiť:
 

inteligentny prispevok este inteligentnejsieho pubertaka
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslis obydva?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja by som povedal ze ten vrchny...
Odpovedať Hodnotiť:
 

bolo by dobre,keby sa aj AMD presadilo aspon by sa mohli zmensit ceny intelu..tot je len moj subjektivny nazor..ale osobne sa mne lubi viac intel...
Odpovedať Hodnotiť:
 

po skusenosti s dvoma bookmi roznej znacky kde sa prehrial Turion a roztopilo to sasi, amd nejak nemusim...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kde ze Intel v PC by som nechccel ani zadara vsak to je maxi shit....kde sa moze hrabat na Amd Turion 64 x2 amd v Laptopoch dosahuje lepsie vysledky ako Intel...
Odpovedať Hodnotiť:
 

mozes toto tvrdenie aj dolizit nejakymi serioznymi testami (napr. na nete) alebo je to tvoje zbozne zelanie?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jasne, dementik sa ozval. Over si vykon turion 64 x2 oproti core 2 duo. Core 2 duo ma ovela mensiu spotrebu, ceny nie su daleko od seba v porovnani s vykonom. AMD cisto len na servery, aj to samozrejme len dvojjadrove nove opterony.
Odpovedať Hodnotiť:
 

je pravda ze to trochu prehal ale dement nieje, a ja som nedavne jeden test obzeral, a Turiony X2 proti C2D, na bookoch, s rovnakou zostavou, a bol AMDecka pomalsie ale vzdy len o minimum, ale testovali len hry..a dost tam spravila vga, ale predsa vidis ak chces book, na kancelarsku pracu bohate staci Turion X2, a na hry taktiez. Tie stlpceky boli tak blizke vedla seba... ze to bolo prakticky jedno par fps hore dole...

prilozil by som link.. ale musim ho najst :) skuste neskor
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vidim ze podaktori "velmi vzdelaní a inteligentní" ludia sa ozyvaju, pochopte jedno, nebyt AMD / VIA / IBM tak tu nemame take ceny na CPUckach ake mame, tieto firmy nutia intel ist dole s cenami tym ze Intel (ako inak) chce obsadit aj low-end. Nebyt ich, tak tazko mozme mat C2D (a vobec vsetky nove aj stare procesory) za take ceny ake su teraz (pozrite si clanky na dsl.sk,bolo tu to pisane, kto moze nech da link). Konkurencia je vzdy dobra, ale aj na nieco zla a to prave na diskusne fora kde sem pisu deti zo skoly ktore obhajuju Intel/AMD len za to ze ho maju v PC ktory im kupila maminka. Nevedia sa vyrovnat s tym ze existuje aj nieco lepsie a svojmu okoliu navnucuju to ze maju naj PC pod slnkom. Ja mam INTEL, ale s kludnym svedomim mozem povedat ze uznavam AMD ako konkuruje Intelu vo svete CPU, a taktiez, porovnavat Intel vs. AMD, trosku od veci.
Odpovedať Hodnotiť:
 

keby nebolo amd.... tak by som mal teraz v compe MOZNO pentium 2 za tazke prachy...a intel by sa nikam neponahlal... :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

jeden jediny tu povedal pravdu o amd ze jedine do serverov s nimi a opterony a ku_evsky drahe serverovy intel tiez nie je lacny ale stary turion prirovnavat k centrino duo je hrozna myslienka a este horsia u najvyssich modeloch intel centrino nehovoriac o tom co sa stane s vykonom turiona pri zvysovani teploty a najma ako zareaguje ked vam zdochne vetrak hh v reklamacii neobstojite a stratite velmi vela penazi mozno preto amd v bookoch neuspieva a u bookoch ide najma o vykon nechapete mam este stale amd sluzi ako seed ale pc s intel inside pouzivam na vsetko prave koli vykonu
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár