| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Robeno
Od: Robeno
|
Pridané:
28.5.2007 10:57
Uz sa tesim kedy aj na slovensku zacne takyto rychly. Ked o tom citam tak mi az slzy vyskakuju ked si spomeniem na moje dsl co mam doma
|
| |
rad
Od: rad
|
Pridané:
28.5.2007 11:01
tak ale toto nie je optika do domu. takuto rychlost dosiahnu centra ktore to rozdeluju potom dalej.
|
| |
morpheus-sk
Od: morpheus-sk
|
Pridané:
28.5.2007 20:19
no to mas pravdu ale u nas mas na thakych sietach thak 1gbps a to je si myslim velmi malo.. a ku nam to nedorazi thak skoro.. typujem 15 rockov
|
| |
Bubo
Od: Bubo
|
Pridané:
28.5.2007 11:35
Hm.. aj ked si spomeniem na Dial-up. To bol brutal!!!
|
| |
Bozz the Original
Od: Bozz the Original
|
Pridané:
28.5.2007 11:38
v septembri tam idem studovat tak im na ten optokablik pojdem kuknut ;o) dufam ze tam bude stat opticke pripojenie par šušňov...
|
| |
anonymous
Od: anonymous
|
Pridané:
28.5.2007 11:40
19.05.2007 T-com upgradoval z 2 Gbit/s -> 2x10 Gbit/s
24.04.2007 GTS Nextra pripojená 10GE
23.04.2007 SANET pripojený 10GE
20.04.2007 SIX pripravený na pripájanie 10GE
Ohladne 10GbE na Slovensku. T-com to spravil asi kvoli prichadzajucej adsl2, ale backbone sixu je stale len 10GbE. Budme radi, ze nieco take na tom nasom Slovensku uz je :)
|
| |
Demigod
Od: Demigod
|
Pridané:
29.5.2007 14:23
Ono je fajn ze si sem dal nieco zo stranky SIX.SK ale do sixu ti ide relativne "zanedbatelna" cast datovej prevadzky zakaznikov. A cely SIX je dost zastarala institucia (pre porovnanie www.nix.cz). Taketo linky moze vyuzivat provider na svojej chrbticovej sieti - transportne linky.
@Bozz the Original- neviem co sice na tom uvidis...je to opticky kabel ako kazdy iny. A ak by su videl aj koncove zariadenia - prevodniky, tak su to len nejake skatulky, na ktorych bude napis Ericsson ;)
|
| |
domino.666
Od: domino.666
|
Pridané:
28.5.2007 14:36
a co takto trocha slovneciny do clanku: "technológia postavená na Dense Wave Division Multiplexing (DWDM) technológii" - technologia postavena na technologii ?!
a toto ma dostalo "Používa ale nový modulačný formát, ktorý je odolný voči Polarization Mode Dispersion, efektu zvyčajne limitujúcemu prenosové rýchlosti na optických vláknach." - dovolim si to dat do zrozumitelnej podoby: " Používa ale nový modulačný formát, ktorý je odolný voči polarizacnej modovej disperzii PMD, ktorá zvyčajne limituje prenosové rýchlosti na optických vláknach."
|
| |
domino.666
Od: domino.666
|
Pridané:
28.5.2007 14:38
pardon slovenciny ;)
|
| |
xxx
Od: xxx
|
Pridané:
28.5.2007 15:18
Ako neviem preco musis ripat, aj tak to nema zmysel. Jednak to nie je uryvok zo slovenskej gramatiky a ak sa ti to nepaci, mozes si to ist precitat po anglicky. Ucelom clanku je podat informaciu tak, aby to ludia pochopili a nie bazirovat na dodrziavani gramatiky i do tych najmensich detailov. Bud si si pomylil tuto stranku so strankou slovenskeho jazykovedneho ustavu alebo si sam z nejakeho (radsej nespecifikujem akeho) ustavu :).
|
| |
domino.666
Od: domino.666
|
Pridané:
29.5.2007 7:50
ked uz "ripes" tak aspon s tvrdym "y" a ked uz nieco prekladam tak poriadne, nie pomocou nejakeho translatora, a ked tomu nerozumiem, tak to sem nedam !!! okrem ineho na 40Gbps optike v japonsku uz ficia davno ;)
|
| |
h5n1
Od: h5n1
|
Pridané:
29.5.2007 13:04
tiez si myslim ze tento clanok nieje o detalioch . . .
a teraz som zvedavy ze na kolko "chiboch" ma tu niekto upozorni . . .
|
| |
for xxx
Od: for xxx
|
Pridané:
29.5.2007 0:07
tak dotoho daj mu tomu slovencinarovi
|