neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Obrázkový spam používa hostingové služby

DSL.sk, 28.5.2007


Spoločnosť McAfee upozornila v piatok na svojom blogu na nový trend spamerov.

Podľa spoločnosti tzv. obrázkový spam obsahujúci renderovanú textovú spamovú správu ako obrázok, ktorý začal dominovať v roku 2006, výrazne v posledných týždňoch zmenil podobu.

Namiesto priameho zahrnutia obrázku spamové správy obsahujú obrázok hostovaný zvyčajne na imageshack.us alebo imagehosting.com, prípadne na infikovaných PC pod kontrolou spamera.

Keďže takýto spam neobsahuje priamo obrázok a nie je technicky klasifikovaný ako obrázkový, podiel obrázkového spamu v štatistikách McAfee klesol z 59% na začiatku apríla len na 12%.

Nový spôsob umožňuje znížiť spamerom potrebný bandwidth na odosielanie spamu a zvýšiť tak počet správ odoslaných z jedného PC.

Obrázkový spam sa začal výrazne používať v roku 2006, keď sa ukázal ako efektívny proti viacerým protispamovým filtrom založeným na štatistickej analýze textu emailovej správy. Používaný je najmä tzv. akciovými spamermi propagujúcimi nákup konkrétnych akcií na burze ale tiež ďalšími obvyklými typmi spamu.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

***** spamerske !

A ja som pisal svojmu freemailovemu providerovi ci do filtra blokovania sprav nemoze nastavit aj filtrovanie obsahu spravy, nielen odosielatela a predmet, a povedal ze sa na to pozru. Ak to vyjde tak imageshack a podobne kraviny bloknem a bude pokoj

Uz ma seru ti spameri, a to nikde svoj email nedavam grr
Odpovedať Hodnotiť:
 

neznasam statistiky... naco mi je vediet kolko prercent ma na "trhu" obrazkova spam :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

vsimli ste si ze imageshack ide v poslednej dobe riadne pomaly? uz viem preco...
Odpovedať Hodnotiť:
 

mne chodi so spamom (reklama na viagru) aj harryy potter na pokracovanie takze dost haluz
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vsimol som si ho aj ja. Len neviem, ci to imageshacku vyhovuje alebo nie. Hmm asi skor ano, lebo viac ludi si pozre adds :-)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár