Spoločnosť Intel tento týždeň predstavila prototyp konceptu svojej predstavy notebooku, Intel Mobile Metro.
Viacero fotografií a detailných informácií konceptu prvýkrát neoficiálne predstaveného na WinHEC konferencii Microsoftu v apríli priniesol na základe informácií Intelu BusinessWeek.
Notebook má uniformnú hrúbku iba 17.78 mm. To ho radí na miesto najtenšieho notebooku na svete, keď mu konkurujú najmä Fujitsu Lifebook Q2010 s výškou 18.2 až 19.9 mm a Sony Vaio X505 s maximálnou hrúbkou 19.05 mm.
Intel Mobile Metro je pracujúcim prototypom s hmotnosťou 1.02 kg.
Detailná konfigurácia použitých komponentov zatiaľ nie je k dispozícii, notebook nevyužíva klasický pevný disk ale flashový pevný disk.
Udávaná výdrž na batérie je údajne 14 hodín, tvrdí BusinessWeek.
Intel Mobile Metro dosahuje svoju rekordnú hrúbku aj so SideShow externým displejom založeným na technológii e-papiera od spoločnosti E-Ink. Uhlopriečka tohto displeja je pomerne veľká a umožňuje tak pohodlné čítanie napríklad emailov, RSS zdrojov a ďalších informácií aj pri zatvorenom notebooku.
Intel Mobile Metro (foto: BusinessWeek)
Prototyp podporuje WiFi aj Wimax technológiu.
Notebook je potiahnutý kožou voliteľnej farby pre možnosť personalizácie. Dizajn notebooku navrhol Intel v spolupráci so spoločnosťou Ziba Design.
Intel ale svoj prototyp neplánuje uviesť na trh, má ísť iba o koncepčné riešenie, na ktorom by mali svoje modely založiť tradiční výrobcovia notebookov.
Zároveň s predstavením notebooku sa tento týždeň objavilo na Internete aj video prototypu natočené ešte na WinHEC. Video vo Full-HD rozlíšení sa venuje najmä pozoruhodnému SideShow externému displeju a jeho funkcionalite.
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
czecho
Od: czecho
|
Pridané:
27.5.2007 13:52
no, s takym bookom by som sa nehanbil teda :)
|
| |
trolo
Od: trolo
|
Pridané:
27.5.2007 21:37
ma to chybu... nie je tam ten spravny OS, ja by som tam dal Linuxa... hehe
|
| |
ja ja
Od: ja ja
|
Pridané:
29.5.2007 15:54
neviem co ma kazdy s linuxom. je upne sposto ovladatelny (hned od instalacie) nemam rad ludi typu LINUX!!!
|
| |
hrivis
Od: hrivis
|
Pridané:
30.5.2007 20:57
dalsi uspesny admin ;) aka klikajuca opica
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
28.5.2007 10:32
tomu verim...
|
| |
grl
Od: grl
|
Pridané:
27.5.2007 14:25
\"Inten Mobile Metro\" Intel nie Inten.
|
| |
puco
Od: puco
|
Pridané:
27.5.2007 16:21
radsej by som tam videl Inten jak intel....:)
najradsej AMD :D
|
| |
czecho
Od: czecho
|
Pridané:
27.5.2007 19:04
kup si book s AMD, najlepsie turionom. parkrat sa ti sam od seba prehreje a sa smiechu nezdrzis... poznam to
|
| |
WiFi-HACKer
Od: WiFi-HACKer
|
Pridané:
27.5.2007 14:26
milimeter sem, milimeter tam.. ako ked krajam cibulu..xi))
|
| |
schizophreny
Od: schizophreny
|
Pridané:
27.5.2007 15:00
tak vyzera to dost dobre , ale ja som spokojny aj s mojim nb :)
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
27.5.2007 15:23
Velmi pekny. Taky jednoduchy vzhlad to ma. Ale zase ten lifebook tiez nevyzera zle. Predpokladam, ze ta koza bude po case pouzivania na zhyboch praskat.
|
| |
ale nebude praskat
Od: ale nebude praskat
|
Pridané:
27.5.2007 16:27
dostanes k tomu 10 ks indulony :}
|
| |
gut
Od: gut
|
Pridané:
27.5.2007 15:43
no.. bral by som takyto NB.. naozaj dost tenky.. hodil by som do tasky spolu s casopisom.. :)
|
| |
rad
Od: rad
|
Pridané:
27.5.2007 15:57
potom by sa tazko hladal ten casopis...
ps: naco casopis ked tam je eink display :D
|
| |
eink
Od: eink
|
Pridané:
27.5.2007 16:31
pozri si video.. ten externy display nieje bohvie co.. robi to chyby v zobrazovani.. este to je asi nedoladene
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
27.5.2007 16:43
chyby to nerobi ... len pri refreshovani preblikava ... chlapik to tam vysvetlil, ze to nie je pre tento typ displeja optimalozovane zatial ... zobrazenie samotne je ale bezchybne ...
|
| |
opec
Od: opec
|
Pridané:
27.5.2007 17:49
weeeee, brutal notebook. mozem trochu skritizovat ten 2hy displej? to je nahovno sak to neni motorola! 1,7cm? do riti co myslite kedy si ho budemem moct kupit?
|
| |
lifo
Od: lifo
|
Pridané:
27.5.2007 18:08
krasny notebook ale furt som nepochopil naco je ten druhy display dobry.
|
| |
Nerte
Od: Nerte
|
Pridané:
27.5.2007 19:36
Precital si si to cele?
|
| |
lifo
Od: lifo
|
Pridané:
28.5.2007 18:04
precital ale stale nechapem, podla mna je to zbytocnost
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
27.5.2007 20:15
otazka znie aky procesor tam daju?? Turion?? :D-- ina kzaujimala by ma odozva toho displeja...
|
| |
WiFi-HACKer
Od: WiFi-HACKer
|
Pridané:
27.5.2007 20:37
predpokladam ze pouziju OLED displej. ak to pojde do "ostrej" vyroby...
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
27.5.2007 22:44
sa uvedom ty curak co pises
|
| |
berij
Od: berij
|
Pridané:
27.5.2007 22:51
sucet pismen tvojho nicku udava vysku tvojho iq? alebo je to nahoda
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
27.5.2007 22:54
odmocnina tvojho mozgu je dlzka tvojho vtaka v pozore? (2 cm)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
27.5.2007 22:54
alebo je to opat nahoda?
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
28.5.2007 0:28
sory, zasa mi mrda, ved ma poznate, Bozzik blbecek... co uz so mnou nehnevajte sa
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
28.5.2007 11:56
nepostavil sa mi v súloži s maminou, prepáčte... mam nervy
|
| |
Bozz tha orygynal
Od: Bozz tha orygynal
|
Pridané:
27.5.2007 22:58
Ty sa uvedom a pis si pod svojim menom! Ked mas nejaky problem, tak chod vyberat vstupne na verejne WC!
a teraz k veci. Ten NB je dost dobry, mojho tatka kona syna brat ho ma vedla tanku v garazi v malej dedinke pri slovensku a nazyva sa Bratyslava. Dobre, ne? A abi ste vedeľi, tak len ja som ten pravi! Gramaticke chibi sy nefsimajte! Peace!
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
28.5.2007 11:32
Hladam chlapca do 16 rokov na spolocne prezitie prijemnych chvil. Hotel platim.
|
| |
Miroslav Vaňo
Od: Miroslav Vaňo
|
Pridané:
28.5.2007 11:58
Beriem, kontaktuj ma na miro_vano@msn.com.
|
| |
WiFi-HACKer
Od: WiFi-HACKer
|
Pridané:
28.5.2007 0:29
a curak sa ozval..
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
28.5.2007 10:33
nenadavajte :P
|
| |
BOZZaj ma
Od: BOZZaj ma
|
Pridané:
28.5.2007 13:43
curak nieje nadavka! nadavka je WiFi-HACKer :)
|
| |
WiFi-HACKer
Od: WiFi-HACKer
|
Pridané:
28.5.2007 14:45
ja viem..;))
|
| |
dodo
Od: dodo
|
Pridané:
28.5.2007 15:58
pekny pocitac
|
| |
kiwi
Od: kiwi
|
Pridané:
28.5.2007 21:31
nazvite ma pragmatikom ale zda sa mi image-ovy na ukor praktickosti.
|
| |
WiFi-HACKer
Od: WiFi-HACKer
|
Pridané:
29.5.2007 15:33
Ja som krajši nez ten počítac a praktický zároven...
|
| |
WiFi-HACKer
Od: WiFi-HACKer
|
Pridané:
29.5.2007 20:23
ty si k o k o :D ale aspon som sa zasmial
|
| |
Bozz orYgYnal
Od: Bozz orYgYnal
|
Pridané:
30.5.2007 11:09
ja som ale orYgYnalni!!!
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
30.5.2007 11:10
ja si myslim ze by sa raz vsetci citatelia dsl.sk mali dohodnut a v jeden den spravit Bozz day a vsetci by sa podpisovali iba Bozz.
|
| |
Thc
Od: Thc
|
Pridané:
31.5.2007 12:39
ma to wazne chybu,nie je moj
|