neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Video prototypu najtenšieho notebooku na svete

DSL.sk, 27.5.2007


Spoločnosť Intel tento týždeň predstavila prototyp konceptu svojej predstavy notebooku, Intel Mobile Metro.

Viacero fotografií a detailných informácií konceptu prvýkrát neoficiálne predstaveného na WinHEC konferencii Microsoftu v apríli priniesol na základe informácií Intelu BusinessWeek.

Notebook má uniformnú hrúbku iba 17.78 mm. To ho radí na miesto najtenšieho notebooku na svete, keď mu konkurujú najmä Fujitsu Lifebook Q2010 s výškou 18.2 až 19.9 mm a Sony Vaio X505 s maximálnou hrúbkou 19.05 mm.

Intel Mobile Metro je pracujúcim prototypom s hmotnosťou 1.02 kg.

Detailná konfigurácia použitých komponentov zatiaľ nie je k dispozícii, notebook nevyužíva klasický pevný disk ale flashový pevný disk.

Udávaná výdrž na batérie je údajne 14 hodín, tvrdí BusinessWeek.

Intel Mobile Metro dosahuje svoju rekordnú hrúbku aj so SideShow externým displejom založeným na technológii e-papiera od spoločnosti E-Ink. Uhlopriečka tohto displeja je pomerne veľká a umožňuje tak pohodlné čítanie napríklad emailov, RSS zdrojov a ďalších informácií aj pri zatvorenom notebooku.

Zväčšiť Zväčšiť
Zväčšiť Zväčšiť
Intel Mobile Metro (foto: BusinessWeek)



Prototyp podporuje WiFi aj Wimax technológiu.

Notebook je potiahnutý kožou voliteľnej farby pre možnosť personalizácie. Dizajn notebooku navrhol Intel v spolupráci so spoločnosťou Ziba Design.

Intel ale svoj prototyp neplánuje uviesť na trh, má ísť iba o koncepčné riešenie, na ktorom by mali svoje modely založiť tradiční výrobcovia notebookov.

Zároveň s predstavením notebooku sa tento týždeň objavilo na Internete aj video prototypu natočené ešte na WinHEC. Video vo Full-HD rozlíšení sa venuje najmä pozoruhodnému SideShow externému displeju a jeho funkcionalite.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

no, s takym bookom by som sa nehanbil teda :)

Odpovedať Hodnotiť:
 

ma to chybu... nie je tam ten spravny OS, ja by som tam dal Linuxa... hehe
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem co ma kazdy s linuxom. je upne sposto ovladatelny (hned od instalacie) nemam rad ludi typu LINUX!!!

Odpovedať Hodnotiť:
 

dalsi uspesny admin ;) aka klikajuca opica
Odpovedať Hodnotiť:
 

tomu verim...
Odpovedať Hodnotiť:
 

\"Inten Mobile Metro\" Intel nie Inten.
Odpovedať Hodnotiť:
 

radsej by som tam videl Inten jak intel....:)
najradsej AMD :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

kup si book s AMD, najlepsie turionom. parkrat sa ti sam od seba prehreje a sa smiechu nezdrzis... poznam to
Odpovedať Hodnotiť:
 

milimeter sem, milimeter tam.. ako ked krajam cibulu..xi))
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak vyzera to dost dobre , ale ja som spokojny aj s mojim nb :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Velmi pekny. Taky jednoduchy vzhlad to ma. Ale zase ten lifebook tiez nevyzera zle. Predpokladam, ze ta koza bude po case pouzivania na zhyboch praskat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

dostanes k tomu 10 ks indulony :}
Odpovedať Hodnotiť:
 

no.. bral by som takyto NB.. naozaj dost tenky.. hodil by som do tasky spolu s casopisom.. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

potom by sa tazko hladal ten casopis...

ps: naco casopis ked tam je eink display :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

pozri si video.. ten externy display nieje bohvie co.. robi to chyby v zobrazovani.. este to je asi nedoladene
Odpovedať Hodnotiť:
 

chyby to nerobi ... len pri refreshovani preblikava ... chlapik to tam vysvetlil, ze to nie je pre tento typ displeja optimalozovane zatial ... zobrazenie samotne je ale bezchybne ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

weeeee, brutal notebook. mozem trochu skritizovat ten 2hy displej? to je nahovno sak to neni motorola! 1,7cm? do riti co myslite kedy si ho budemem moct kupit?
Odpovedať Hodnotiť:
 

krasny notebook ale furt som nepochopil naco je ten druhy display dobry.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Precital si si to cele?
Odpovedať Hodnotiť:
 

precital ale stale nechapem, podla mna je to zbytocnost
Odpovedať Hodnotiť:
 

otazka znie aky procesor tam daju?? Turion?? :D-- ina kzaujimala by ma odozva toho displeja...
Odpovedať Hodnotiť:
 

predpokladam ze pouziju OLED displej. ak to pojde do "ostrej" vyroby...
Odpovedať Hodnotiť:
 

sa uvedom ty curak co pises
Odpovedať Hodnotiť:
 

sucet pismen tvojho nicku udava vysku tvojho iq? alebo je to nahoda
Odpovedať Hodnotiť:
 

odmocnina tvojho mozgu je dlzka tvojho vtaka v pozore? (2 cm)
Odpovedať Hodnotiť:
 

alebo je to opat nahoda?
Odpovedať Hodnotiť:
 

sory, zasa mi mrda, ved ma poznate, Bozzik blbecek... co uz so mnou nehnevajte sa
Odpovedať Hodnotiť:
 

nepostavil sa mi v súloži s maminou, prepáčte... mam nervy
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty sa uvedom a pis si pod svojim menom! Ked mas nejaky problem, tak chod vyberat vstupne na verejne WC!
a teraz k veci. Ten NB je dost dobry, mojho tatka kona syna brat ho ma vedla tanku v garazi v malej dedinke pri slovensku a nazyva sa Bratyslava. Dobre, ne? A abi ste vedeľi, tak len ja som ten pravi! Gramaticke chibi sy nefsimajte! Peace!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hladam chlapca do 16 rokov na spolocne prezitie prijemnych chvil. Hotel platim.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Beriem, kontaktuj ma na miro_vano@msn.com.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a curak sa ozval..
Odpovedať Hodnotiť:
 

nenadavajte :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

curak nieje nadavka! nadavka je WiFi-HACKer :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja viem..;))
Odpovedať Hodnotiť:
 

pekny pocitac
Odpovedať Hodnotiť:
 

nazvite ma pragmatikom ale zda sa mi image-ovy na ukor praktickosti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som krajši nez ten počítac a praktický zároven...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty si k o k o :D ale aspon som sa zasmial
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som ale orYgYnalni!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja si myslim ze by sa raz vsetci citatelia dsl.sk mali dohodnut a v jeden den spravit Bozz day a vsetci by sa podpisovali iba Bozz.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ma to wazne chybu,nie je moj
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár