neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Nové Intel procesory budú bez olova

DSL.sk, 25.5.2007


Nové procesory od spoločnosti Intel počnúc prvými 45-nm procesormi Penryn dostupnými v druhej polovici tohto roka nebudú obsahovať olovo.

Olovo je využívané u súčasných procesoroch najmä v spájkovacej zmesi spájajúcej samotný čip s jeho pinovým rozhraním a ďalšími komponentami, súčasné procesory od Intelu obsahujú približne 0.02 gramu olova.

V nových procesoroch bude nahradené zmesou cínu, striebra a medi.

Olovo je ťažkým a toxickým kovom, má mnohé negatívne účinky na zdravie, najmä na činnosť nervovej sústavy a krv.

Intel podľa svojej tlačovej správy začal eliminovať olovo zo svojich produktov od roku 2002.

V tomto roku uviedol flash pamäte bez použitia olova, v roku 2004 prešiel na výrobnú technológiu umožňujúcu znížiť obsah olova o 95%.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

lent ak dalej
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ste ma sklamali!
Odpovedať Hodnotiť:
 

olovo sa uklada v mozgu a robi potom galibu.
preto vsetci rychle mastite PREEEEEEEEEEEEEEC od pocitacov!
Odpovedať Hodnotiť:
 

nikto ti nekaze tie procesory jest
Odpovedať Hodnotiť:
 

:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

vies co je sublimacia? nastastie, tento problem u olova nie je prilis aktualny
Odpovedať Hodnotiť:
 

skoda, ze ty si uz zdrhnut nestihol :) ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som nastastie zduchol prec dostatocne skoro. ale na teba to ma nejaky zly vplyv.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pozor procesory nie sú určené na konzumáciu, obsahujú olovo. V prípade požitia vyhľadajte lekársku pomoc.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne toto som chcel napisat. Tu vsak asi ide skor o zivotne prostredie a o \"dobry pocit\" firmy. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vlastne ide o zamestnancov prítomných pri výrobe (aj keď linky su uzavreté a vetrané).
Odpovedať Hodnotiť:
 

a v ziadnom pripade nevyvolavajte zavrat
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takze bez toho olova budu tie nove pocitace lahsie? :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

podstatne lahsie :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

no budu maximalne lahsie o 0,02g aj ked tu bude este menej, lebo to nahradi ina latka, ktora tiez nieco vazi
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie je to sice presne podla mojich predstav...ale aj drobna zmena k lepsiemu potesi :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

mna by zaujimalo ci nepoznate nejaky sposob ako to zlato a striebro odtial dostat
nejaky kuchynsky recept ak na to mate tak mozte napisat :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

1. roztav procesor
2. pozri body topenia
3. kde je otvor pre vytok, tak tam daj misku
4. vypi to
Odpovedať Hodnotiť:
 

ortuť
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja si myslim ze keby si chcel ziskat co i len gram toho zlata a striebra musel by si VEEEEELA VELMI VEEEEELA PENRINou nakupit aby si tolko stopil co by asi nebolo hodpodarne a tvoje podnikanie a hospodarenie by ta doviedlo ku krachu

a potom by bol na DSL.sk clanok : Vysledky rocneho hospodarenia firmy JEBNUTY & MANTAK za rok 2007/2008 a boli by to velmi pekne cisla nooo pre nimi by bola ta - minuska
Odpovedať Hodnotiť:
 

V podstate procesor je bezpecny.
Taka otrava olovom z 9mm -ovky je podstatne nebezpecnejsia.

:-)))
Odpovedať Hodnotiť:
 

A rychlejsia...zvycajne :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ucinejsia
Odpovedať Hodnotiť:
 

olovo volovo...
Odpovedať Hodnotiť:
 

toto neni zart? vsak olovo sa vo vyrobe nesmie pouzivat uz neaky piatok napr nokia uz cca 2 roky bga komponenty(vsetky komponenty ktore nemaju nozicky) spajkuje bez olova.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zaujimave ze zacinaju s bezolovnatym spajkivanim az teraz, ked uz aj na slovensko taka technologia dorazila.

Odpovedať Hodnotiť:
 

hlavné je,aby to malo bohovskú reklamu....na inom nezáleží.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie je o tom náhodou RoHS?
Odpovedať Hodnotiť:
 

A o 3 roky zistia, ze cin je 3x nebezpecnejsi. :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

tu sa bojite 0,002g olova ale kolko olova je v rybnikoch kde sa kupete to nikto nenapise sak na slovensku sa stale pouzivaju olovenne zavazia a je ich tam teda statocne
Inac v okolitych krajinach je to uz vymyslene bud robie zavazia z zeleza alebo z kamenov sice sa to da kupit aj tuna ale nikto to neprikazuje a co si kupi rybar? olovo za 8sk alebo alternativu za 40SK
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár