neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Nero 3 umožňuje napaľovať Blu-ray a HD DVD na Linuxe

DSL.sk, 25.5.2007


Spoločnosť Nero, producent populárneho napaľovacieho softvéru, oznámila vo štvrtok vydanie finálnej verzie Nero Linux 3 určenej pre operačný systém Linux.

Podľa spoločnosti je Nero Linux 3 prvým softvérom, ktorý umožňuje napaľovať na tomto operačnom systéme na Blu-ray a HD DVD médiá.

Nová verzia okrem toho plne podporuje UDF súborový systém a je k dispozícii aj v 64-bitovej verzii.

Celkovo sa Nero distribuje v štyroch verziách, v 32 a 64-bitových RPM a DEB balíčkoch.

Plne podporovanými distribúciami sú Red Hat Enterprise Linux 4+, SuSE Linux 10.0+, Fedora 4+, Debian GNU/Linux 3.1+ a Ubuntu 5.10+.

Trial verziu softvéru je možné sťahovať tu, plná cena softvéru je 25 euro.

Nero bol pre Linux vydaný v marci 2005. Prvá verzia pre tento operačný systém výrazne zaostávala za verziou pre Windows v podporovaných funkciách aj užívateľskom rozhraní.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

Very nice;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

no super..a co k tomu potrebujem...malickost..drahu napalovacku a vzdat sa ofrflaneho windowsu..
Odpovedať Hodnotiť:
 

kto hovory ze na windowsoch to nejde? tu sa len hovorilo ze zaostali linux to zvladne az teraz.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tu sa nehovorilo o tom, že Win to nemá ale ani o tom, že Lin je zaostalý. Nero je myslím prvou aplikáciou pre Lin, čo páli Blu-Ray aj HD-DVD, čo nie je zaostalosťou Lin.



LuCKy
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak tak presne tak. tu ide len o to, ze nero sa nejako zastavil v dobe kamennej a az teraz sa zobudili a hned to dohnali...
Odpovedať Hodnotiť:
 

V Ahead-e nemozu mat dovolenku to musia vkuse makat, a utierat ti kazdy den tvoju prdel ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

praveze sa otom hovorilo... a ta zaostalost je recesisticka...
Odpovedať Hodnotiť:
 

nero nieje prvou aplikaciou pre linux co to dokaze ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale predsa toto je hlavna nevyhoda Linuxu. Ani zdaleka nie je a nebude pocet aplikacii beziacich pod nim sa kvalitov a mnozstvom a hlavne specializaciou vyrovnat tomu kvantu co je po Windows. Takze vlastne vsetci zaspali co? Ja si myslim, ze skor sa im mnohym nechce ist do slepej ulicky a vyzionarskej myslienky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

jj..suhlas..linux je ina kava a mnohi sa nechcu ucit nove veci ak im staci windows v ktorom sa este stale ucia..ja som si skusil linux a takmer vsetko je tam ine a ucit sa v nom bolo treba od "piky"..a radcej som sa vratil tomu ofrflanemu win...a preto smutne konstatujem "komercneho giganta je tazke dobehnut"..

chyby nerieste..
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Nero Linux bol v minulosti výrazne najlepším napaľovacím softvérom pre platformu Linux, v súčasnosti sa ale začínajú na jeho úroveň dostávať niektoré open-source zdarma dostupné alternatívy, napríklad K3B."

A na to ste ako prišli? Poriadny LoooL! Nero vo Windowze je podľa mňa super ale v Linuxe to tak určite nebolo (donedávna, alebo lepšie povedané doteraz), takže to čo píšete bolo opačne. Malo by to byť takto:
"Nero pre Linux bolo zo začiatku výrazne horšie ako v tej dobe dostupné open-source riešenia ale postupne sa dostávalo na ich úroveň a teraz ich v predbehlo."



LuCKy
Odpovedať Hodnotiť:
 

si niekedy napaloval na linuxe? :) ak hej, tak by si vedel ze free veci boli donedavna fakt mizerne, teda minimalne z pohladu mna ako uzivatela.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Asi si nečítal pozorne. Nero pre Linux bolo o ničom (rozumej, že bolo horšie ako open-source aplikácie) ale táto verzia 3 je už o inom, je to prakticky to isté čo pod Win, aj prostredie aj funkcie. Ja osobne mám najradšej práve Nero a len ma teší, že ho robia aj pre Linux. Ja k práci nepotrebujem aby bol program open-source (aj keď túto možnosť výtam) ale aby bol spoľahlivý a dalo sa v ňom pracovať.

PS: používam Linux a už som moc krát pod ním pálil ;o) Samozrejme, že sa vyskytli aj nejaké problémy ale s prvou verziou Nera pre Lin to bolo ešte horšie ako s O-S riešeniami.



LuCKy
Odpovedať Hodnotiť:
 

...vítam...



LuCKy
Odpovedať Hodnotiť:
 

Urcite pustas nero Start smart alebo Nero Expres co je urcene by som povedal....... pre deti...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keď je určené pre deti, tak hop nepoužívaj, tak ako ja. ;o)



LuCKy
Odpovedať Hodnotiť:
 

ve dja ho nepouzivam, ja mam klasickeho nera kde si vsetko sam nastavim...
Odpovedať Hodnotiť:
 

teraz bude zaujimave co noveho bude v novom k3b :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

mno neviem nero linux bol imho jednoznacne chudobny pribuzny nera. a k3b toho vedelo viac je mozne ze uz sa nerro dotiahol. otazka je kolko toho ponuka navyse oproti K3B za tie peniaze
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

k3b pokial viem ani doteraz nevie poriadne veci ako importovanie session napalenych vo windows iba s Joliet extension a RR napriklad... zmrsi potom nazvy suborov na 8+3. dalej casto prepaluje za hranice media, ak neuzavres session a konci ti tesne pred koncom. on to neprepocita a medium je potom nepouzitelne...

nero pre linux bol sice chudobny pribuzny windows nera, ale aspon fungoval
Odpovedať Hodnotiť:
 

v zivote som taketo problemy s k3b nemal. a teraz, ked porovnavam k3b 1.0 s nero tak nero sa moze ist klzat... napriek tomu ze s nerom som pracoval asi 7 rokov, k3b mi prislo hned od zaciatku jednoduchsie na ovladanie, logickejsie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

potvrdzujem, nero som dlhe roky pouzival a predtym winOnCD. nera mam dokonca original, ale k3b je besser
Odpovedať Hodnotiť:
 

kto ma blue ray mechaniku nech sa ozve.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zdravicko...
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem si predstavit trial na linuxe :) teda konkretne casovo obmedzeny ..
Odpovedať Hodnotiť:
 

preco? je sice pravda, ze shareware, trial a pod je domenou win, kde vacsina ludi taha cracky aby mali co to zadara. v linuxe to maju zadara z repozitaru, ale komercne softy, ktore maju daleko viac funkcii (viz blender vs Maya napr) kludne mozu byt trial ci demo mode
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vacsina programov v linuxe ktore sluzia na napalovanie su nadstavbami konzolovych aplikacii cez ktore sa napaluje a verte mi ze v Linuxe ide dobre napalovat ako vo win ale nie je to len klik sem klik tam :) Musite sa tomu trosku venovat. Linux je kazdym rokom blizsie a blizsie k win ak by s Blu-ray a HD DVD neprislo Nero bolo by to nieco ine staci aby to pozadovali uzivatelia linuxu a niekto sikovny by to urcite spravil a zadarmo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Trial verziu softvéru je možné sťahovať tu, plná cena softvéru je 25 euro. " neporusuje to nero licenciu GPL? lebo ak dobre viem tak vsetky programy distribuovane pre linux by mali byt vydane ako open source. Je to vobec legalne platit za soft v lunuxe?
Odpovedať Hodnotiť:
 

nic zadarmo, nieje celkom zadarmo,, tim aheadu do toho vyvoja investoval cas a peniaze a teraz akoze ti to daju len tak ZADARMO??? =D LOL...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mas v tom poriadny hokej.

1. Aj za opensource si mozes pytat prachy
2. Prečo by mal byt vsetok SW pod Linux zadarmo?? To si kde zobral??
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár