| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
vbxzcvb
Od: vbxzcvb
|
Pridané:
24.5.2007 15:48
mate tam chybu
"ale v zaparkovanom aute pre ňou."
pred...
|
| |
vcxzxc
Od: vcxzxc
|
Pridané:
24.5.2007 15:50
a sa mi zda ze uz tu bol velmi podobny clanok tiez dostal pokutu alebo co za pouzivanie netu pred kaviarnou
|
| |
czecho
Od: czecho
|
Pridané:
24.5.2007 18:39
myslim ze to bol ten isty clanok. a volal sa nejak chlapa odsudili za vyuzivanie wifi zdarma zdarma
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
24.5.2007 15:53
v Amerike nesmiete sediet v aute na sedadle šoféra, pokial je auto zaparkovane...
|
| |
Nerte
Od: Nerte
|
Pridané:
24.5.2007 19:44
Blbost...
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
24.5.2007 21:56
mne sa to ako blbost nezda ... v statoch platia aj vacsie kraviny ;) ...
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
25.5.2007 1:11
"teprve za guvernera George Bushe, nynejsiho prezidenta, vstoupilo v platnost narizeni, podle nejz musi budouci delikvent informovat svou obet ustne nebo pisemne s 24hodinovym predstihem, a povahu sveho precinu take strucne popsat. Nesplneni teto povinnosti se automaticky stava pritezujici okolnosti."
staci do googla napisat "dumb law" a hned je toho mraky...
|
| |
PRAVDA
Od: PRAVDA
|
Pridané:
24.5.2007 16:00
Príspevok bol zmazaný pre nevhodný a/alebo vulgárny obsah.
|
| |
Inkvizítor
Od: Inkvizítor
|
Pridané:
24.5.2007 16:00
Ak pôjdeme do extrému, odsúdili ho správne, ak to budem vnímať ako niečo normálneho a bežného, tak je to choré tak ako celá Amerika a postupne aj svet a ak to beriem ako osobnú záležitosť, tak by som kaviareň žaloval zato, že svojvolne produkuje elmag žiarenie, ktoré osobne považujem za škodlivé a neprajem si aby ma niekto svojim smogom v mojom aute ožaroval a otravoval.
Kam tento svet speje to fakt nechápem :(((
|
| |
lamer
Od: lamer
|
Pridané:
24.5.2007 16:17
Odsudili ho spravne? Cisto teoreticky, bolo pri tom wi-fi signale uvedene, ze je len pre navstevnikov kaviarne? Lebo ak nie, tak on nemal odkial vediet, ze to je len pre nich :)
|
| |
fero
Od: fero
|
Pridané:
24.5.2007 17:32
nevedomost neospravedlnuje.,
|
| |
Jaj
Od: Jaj
|
Pridané:
24.5.2007 18:24
Prečo to ale riešila polícia a súd? Veď kaviareň ho nežalovala za neoprávnené použitie ich pripojenia.
|
| |
USAtor
Od: USAtor
|
Pridané:
24.5.2007 16:35
Ak to nebudem mat v hlave v poraidku (co je z hladiska beznych ludi v USA bezna vec) to si potom zriadim WiFi bod, len preto aby som mohol ludi posielat do lochu, resp. aby som robil zle inym.
Toto cele je Americka demokracia, clanok z roku 2015... student xxx univerzity bol odsudeny za pouzivanie internetu :o)
|
| |
Miroslav Bakoš
Od: Miroslav Bakoš
|
Pridané:
24.5.2007 16:01
zlata amerika :)
|
| |
ScorpionSX
Od: ScorpionSX
|
Pridané:
24.5.2007 16:20
Sakra, ešte že nežijem v Amerike...ináč by ma po dnešku odsúdili tiež...dovolil som si totiž pripojiť sa na WiFi ktoré je z vedlajšej kaviarne :D
|
| |
gigalol
Od: gigalol
|
Pridané:
24.5.2007 16:43
poznám týpka ktorý to bežne robí ale on príde pri bytovku a tak sa pripojí :)
|
| |
3 znaky
Od: 3 znaky
|
Pridané:
26.5.2007 13:57
ja to tak sem tam robim
|
| |
Kremienok
Od: Kremienok
|
Pridané:
24.5.2007 16:58
No a na súde na neho kričali "This is SPARTA!!!" :D
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
24.5.2007 17:43
a nasledne potom ho sudca kopol do tajomnej diery rovno uprostred sudu a odsudeny pri pade len bezmocne rozhadzoval rukami.
|
| |
Lubos
Od: Lubos
|
Pridané:
24.5.2007 17:17
Ti Amici nie su celkom normalni. Ale v USA je vsetko mozne.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
24.5.2007 17:25
to je to iste ako keby som si do restiky a na terasu pred nou zapojil hudbu, a poslal vsetkych okolo co seddia na lavickach poblizku, do basy za to ze pocuvaju hudbu ktoru som pustil len pre navstevnikov kaviarne a terasy... mal si tu kaviaren, oblozit metrovimi panelmi ze titanu...
|
| |
grl
Od: grl
|
Pridané:
24.5.2007 18:52
..ale cez to wifi skodi restike tym ze im bere konektiviitu a zabera urcite pasmo a ryhlost, ktore mohli pouzit zakaznici, popripade moze zahltit cele pripojenie kaviarne (nie je jasne co robil na tom nete...) a hudba sa siri rovnako ci pocuva 10 ludi naterase, alebo aj ked ju pocuva x dalsich s nimi. Takze dalo by sa o tom vela diskutovat. Dalsi rozdiel je zas v tom ci sa tam pripojil, alebo ci sa tam chodil pripajat a zneuzivat to... atd... HOWK! :)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
24.5.2007 19:13
to mas recht dalo by sa polemizovat...
|
| |
zippy
Od: zippy
|
Pridané:
24.5.2007 20:20
no a?
predpokladam, ze kaviaren negarantovala - ku kazdej kave 1Mb/s nech sa deje co sa deje.. a ked im to uz tak moc vadilo - neuvazovali nad nejakym firewallom?
|
| |
Miro
Od: Miro
|
Pridané:
24.5.2007 21:15
Toto mam najradsej ked niekto pouziva odborne vyrazy, ktorym nerozumie. Vies ty vobec ako funguje firewall? Tak mi povedz ako by si ho pouzil na WiFi pripojeni tak, aby si povolil pristup len navstevnikovi kaviarne, ale uz nie tomu vonku...
|
| |
marceel
Od: marceel
|
Pridané:
24.5.2007 22:03
napr tak ze by som zaheslil siet a ku kazdej kavicke by som predaval heslo
|
| |
ZSSK 350
Od: ZSSK 350
|
Pridané:
24.5.2007 22:05
Mas absolutny nedostatok invencie a nulovu predstavivost.
Co tak by-default zakazat akekolvek pripojenia s tym, ze sa presmeruje na stranku kde sa vygeneruje nejake cislo. Zakaznik sediaci v kaviarni zavola na servirku, ta pride, opise si kratke cisielko, pride k PC za pultom, nahodi to cislo (pripadne len klikne v zozname prave pripojenych ludi), software povoli vo firewalle pripojenie stroja s IP (priradenou DHCP), ktora dostala do cislo a clovek v kaviarni surfuje. Clovek mimo kaviarne si max. precita stranku ze musi byt zakaznikom kaviarne.
Ano, je to narocnejsie na implementaciu, nez pripojit nejaky wifi router priamo na poskytovatela a skor to pripomina proxy server, ale vo svojej podstate to je firewall.
Takze nepindaj.
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
25.5.2007 1:17
myslim ze to by mimimalne odradilo od vyuzivania ich pripojenia ak nie aj od vyuuzivania ich kaviarne...
|
| |
lordiceman
Od: lordiceman
|
Pridané:
25.5.2007 13:27
presne tak, prilis by to odradzovalo ludi, rovnako by to aj spomalovalo personal a zbytocne ho to zatazovalo, zaujmavejsie riesenie je skor postavit 3 wifi body ro roznych casti podniku a upravit na nich firmware tak aby sa kazdy z nich spraval presne tak isto, teda aby klient prijimal wifi od vsetkych 3 bodov a vysielal iba na 1, takto zo vsetkych 3 bodov by ho trebalo permanentne pingoval a merat casovu odozvu, nejak to priemerovat, odmerat casove odozvy v ramci podniku a jednoducho povolovat len tie ip na net, ktore maju tu spravnu casovu odozvu... vysvetlenie: 3 body koli tomu aby bolo mozne urcit presne polohu notebooku +- zopar metrov
|
| |
WiFi-HACKer
Od: WiFi-HACKer
|
Pridané:
26.5.2007 12:09
a co tak jednodusie.. ku kazdej kave by zakaznik dostal ucet za kavu a na nom by bolo vygenerovane cislo na pripojenie ktore bude mat platnost povedzme 1 hod.. a je to.))
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
26.5.2007 14:18
ucet sa nosi az pri odchode vacsinou... okrem toho, ten cas co cakam na kavu je najidealnejsi (nemienim sa hadat o spravnosti tohto slova!!!) na surfovanie...
|
| |
xizzy
Od: xizzy
|
Pridané:
26.5.2007 19:31
a co takto namiesto wifi, riesit to kablom (pripojka pri stole)...
|
| |
Miki
Od: Miki
|
Pridané:
24.5.2007 19:06
Zaujimalo by ma, ci existuju aj na Slovensku zakony podobne tymto.
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
24.5.2007 21:59
a existuju u nas vobec nejake zakony ? :o) ...
|
| |
slado
Od: slado
|
Pridané:
24.5.2007 22:42
Podla mna si mal ist radsej kupit kavu dovnutra :P
|
| |
WiFi-HACKer
Od: WiFi-HACKer
|
Pridané:
24.5.2007 23:14
jedine ze by sa vlny sirily iba v tej kaviarni, aby to bolo v poriadku..inak je to blbost (vid hore) ako s tou hudbou, ktora sa siri do okolia, to by podla toho drbleho americkeho zakona museli odsudit kazdeho kto niekde zacuje music.a za nu nezaplati..ine je vsak ak to pouzival vedome..ale je aj diskutabilne, ak bolo pouzivane nieco co nieje "zamknute"...ako len tak sediet na autobusovej zastavke a necakat na bus..))
sry za chyby ...nerieste..
|
| |
WiFi-HACKer
Od: WiFi-HACKer
|
Pridané:
24.5.2007 23:58
tu je link na podobnu temu..
http://www.bside.sk/index.php? -(spojit)-page=comments&news_id=12105&Result_Set=0
|
| |
WiFi-HACKer
Od: WiFi-HACKer
|
Pridané:
25.5.2007 0:07
alebo do google dajte \"zakon wifi\" ..nasiel som velmy zaujimave clanky.. doporucujem ! ;))
|
| |
roman
Od: roman
|
Pridané:
25.5.2007 0:56
THIS IS SPARTAAA !
|
| |
WiFi-HACKer
Od: WiFi-HACKer
|
Pridané:
25.5.2007 1:05
nie..
|
| |
lordiceman
Od: lordiceman
|
Pridané:
25.5.2007 13:29
NO, THIS IS MADNESS!!!
|
| |
WiFi-HACKer
Od: WiFi-HACKer
|
Pridané:
26.5.2007 12:04
=DD
|
| |
WiFi-HACKer
Od: WiFi-HACKer
|
Pridané:
25.5.2007 1:05
ja sam mam taky inernet..podla toho som tento pripad a tiez som porusil zakon..ale je to diskutabilne.. ak si to date do kopy, tak porusujeme zakon vsetci, ak kracame po chodniku a jazdime po ceste ktoru nikto z vas nepostavil a nefinancoval.(ak neratam dane) a zakon porusuje kazdy kto pouziva mobilny telefon (ktory zevraj ma nepriaznive zdravotne ucinky) ..mam snad zalovat kazdeho kto v mojom okruhu pouziva telefon ak ja nemam mob.telefon (co mam)..a takto by sme mohly pokracovat do nemoty...a ten, kto si nezamkne dvere, nebude sudeni no potom musi pocitat z dvosledkamy,aj ked nevedome a v istom zmysle ma na tom sam podiel.. poznate tu vetu "ktoje bez vinny nech prvy hodi kamenom" ..v kazdom pripade sme vinny vsetci..
sry za chyby..nerieste..
|
| |
jf1
Od: jf1
|
Pridané:
25.5.2007 7:58
... co je na tom diskutabilne? Jednoducho sa pripajas nelegalne na net (na ukor inych) a zakrivas to kecmi o chodnikoch a pod. Alebo nie?
|
| |
WiFi-HACKer
Od: WiFi-HACKer
|
Pridané:
25.5.2007 9:16
no jasne.. hehe =DDDDDD
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
25.5.2007 1:19
ale stale sa to ani zdaleka nechyta na cenu stelly :D
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
25.5.2007 1:21
len take kratsie aby som zbytocne nespamoval:
Kathleen Robertsonová z Austinu, Texas, vysúdila 780 000 dolárov za zlomený členok v nábytkárskom obchode, kde zakopla "...o pobiehajúceho fagana". Majitelia obchodu boli rozsudkom dosť prekvapení, pretože tým faganom bol syn pani Robertsonovej.
najdete si to na nete, fakt niektore su pecky...
|
| |
Xwing
Od: Xwing
|
Pridané:
25.5.2007 1:38
jj, mna dorazil ten zlodej co vysudil prachy od rodiny ktorej dom vykradol, lebo sa omylom vymkol v garazi a musel tyzden jest psie zradlo a pit kolu :D
|
| |
WiFi-HACKer
Od: WiFi-HACKer
|
Pridané:
25.5.2007 9:15
alebo ked jedna zenska (v amerike -kde inde;)) dala susit macku do mikrovlnky..a pak visudila miliony dolarou.)))
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
25.5.2007 12:46
najlepsi bol tipek, co si kupil obytny voz, na dialnici zapol automat a siel si uvarit kavu... samo sa vybural a od firmy co vyraba obytne vozy vysudil 1.75 mil $ + novy obytny voz, lebo v navode nebolo ze to nesmie
|
| |
jkl
Od: jkl
|
Pridané:
25.5.2007 14:08
kratko zhrnute: v USaA vam zaplatia za vasu blbost :P
|
| |
WiFi-HACKer
Od: WiFi-HACKer
|
Pridané:
25.5.2007 9:19
lol...to je huste..moc som sa pobavil.X))))
|
| |
fikus
Od: fikus
|
Pridané:
25.5.2007 14:40
su to seci chuji v tej amerike chujovej
|
| |
apofiSS
Od: apofiSS
|
Pridané:
26.5.2007 11:58
To ma zato ze zije v Sparte
|
| |
ado
Od: ado
|
Pridané:
27.5.2007 19:56
inak ten prvy prispevok... tam chyba neni. je tam normalne napisanpred nou. ak noekto citat nevie..
|