neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Bezpečné EV certifikáty už podporované aj vo Firefoxe

DSL.sk, 23.5.2007


Nové Extended Validation (EV) SSL certifikáty zabezpečujúce webové https stránky, ktoré by mali priniesť zvýšenú bezpečnosť, sú už aspoň čiastočne podporované vo Firefoxe 2.0.

EV certifikáty podporuje spoločnosťou VeriSign vydané rozšírenie, ktoré identifikuje EV certifikáty a užívateľa na EV certifikát upozorní rovnakým spôsobom ako Internet Explorer 7, ktorý túto funkčnosť zaviedol v januári.

EV certifikáty neprinášajú vyššiu bezpečnosť vďaka lepším kryptografickým algoritmom a nastaveniam ale vďaka lepšiemu prevereniu spoločností, ktorým sa vydávajú. EV certifikát je identifikovaný iba podpisovým certifikátom určeným práve pre podpisovanie EV certifikátov.

Štandard bol uvedený na konci roka 2006 a reagoval na súčasnú situáciu v SSL webových certifikátoch. Po objavení sa veľkého počtu certifikačných autorít v posledných rokoch a veľkému konkurenčnému boju je v súčasnosti často možné získať platný SSL certifikát iba po overení kontroly nad doménou.

SSL certifikáty tak často už využívajú aj phisheri, pre úplne bezpečné overenie zabezpečenia stránky je potrebné preveriť manuálne identitu jej prevádzkovateľa alebo s určitosťou poznať presnú doménu.

Zväčšiť
Stránka so štandardným SSL certifikátom



Detailný proces preverenia pru vydávaní EV certifikátov zabráni získavaniu certifikátov phishermi. EV certifikáty sú vydávané iba väčším spoločnostiam a užívatelia sa môžu spoľahnúť na pravdivosť údajov o majiteľovi web stránky v certifikáte.

Zväčšiť Zväčšiť
Stránka s EV SSL certifikátom



Rozšírenie indikuje EV certifikáty vydané certifikačnými autoritami patriacimi pod VeriSign, ktoré ale doteraz podľa dostupných informácií vydali až 90% EV certifikátov. Stránky zabezpečené ostatnými EV certifikátmi sa zobrazujú ako bežné SSL stránky. Priama podpora pre EV certifikáty sa objaví vo Firefoxe vo verzii 3.0 na konci roka.

Rozšírenie je možné sťahovať z tejto stránky.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

Neviete preco Opera ani FF nevyhladzujú písmo ako IE? Da sa to nejako zapnut?
Odpovedať Hodnotiť:
 

nemyslis toto?

vlastnosti na ploche -> Appearance -> Effects -> Use the following...bla bla
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj toto by Ťa mohlo zaujímať.
Bez medzery za 'downloads':

http://www.microsoft.com/windowsxp/downloads /powertoys/xppowertoys.mspx

ClearType Tuner.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja doteraz netusim preco sa DSL.sk zaobera takymi kravinami ako su FF alebo TC. kazdu chvilku sa mozem docitat, ze ake bugy sa zase opravili vo FF a ake zbytocne pluginy pribudli do TC (a taktie ake strasne bugy sa v nom nasli...). opera sa mi javi ako najbezpecnejsi web browser a to je v dnesnom svete asi najdolezitejsie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

mna to zaujima a myslim, ze aj mnoho dalsich. asi to bude tym ze TC a FF pouzivame.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a mne sa javi ze si myslis ze ked pouzivas nieco ty tak to pouzivaju tak isto aj vsetci ostatni...tym padom FF nikto vlastne nepouziva...a uz vobec total commander...sak naco ked mame prieskumnika, ne? ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

skusali ste niekto vistu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

no... 2 dni... potom isla prec... nemam nanu dost ramky :) akoze 512mb ramky s aerom je pre vistu vysmech :) a bez aera si mozem nechat kludne XP...
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ja som mal vistu asi tyzden skusal som ju a dizajnovo sa mi lubila bola vycackana no a tiez s 512MB ramkou som toho moc neporiesil ale islo to..:)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár