| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Loki
Od: Loki
|
Pridané:
22.5.2007 19:33
zbohom mp3 , vitaj ogg
|
| |
nech
Od: nech
|
Pridané:
22.5.2007 19:35
nech si kazdy robi to co chce
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
22.5.2007 23:08
presne, len ten inteligentnejsi, (pokial mu to jeho prehravace dovolia) robi ogg alebo nestratovy flac
nokia mi prehrava ogg, tak som vsetko skonvertil a usetril som polovicu miesta. pri 2gb sa to moze zdat ako zbytocne, ale asi mam rad velky vyber kdekolvek som...
|
| |
tom
Od: tom
|
Pridané:
22.5.2007 19:39
Uz vidim namietky - cely svet pouziva mp3.
Lenze aj s wma tak bolo. Ked som si pred casom zacal archivovat platne do wma - vsetlci sa mi smiali - to sa nerozsiri. A rozsirilo. Tak bude aj s Oggom - staci aby sa dost rozsirilo medzi ludi, ze je dobry ak nie lepsi.
|
| |
marceel
Od: marceel
|
Pridané:
22.5.2007 19:54
no jedna vec mi natom vadi ze kopu prehravacov neprehrava ogg ani mobily to neprehraju si to mozem akurat doma v pc pustat
|
| |
zemetras
Od: zemetras
|
Pridané:
22.5.2007 22:03
Kedy cely svet pouzival WMA ? Asi som este len niekolkomesacne batola ale ja si taku dobu nepamatam. Nastastie.
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
22.5.2007 23:09
nastastie sa wma nerozsirilo. nastastie.
|
| |
zemetras
Od: zemetras
|
Pridané:
23.5.2007 0:13
sak tak som to aj myslel, dubacik =D
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
23.5.2007 9:53
neodporujem, pritakavam ;)
|
| |
opec
Od: opec
|
Pridané:
22.5.2007 19:58
kto ma patentovani mp3???
|
| |
tom
Od: tom
|
Pridané:
22.5.2007 20:02
thomson, a Frauenhofer Institut. Ak som dobre napisal
|
| |
Nerte
Od: Nerte
|
Pridané:
22.5.2007 21:37
Tak tak... ale Fraunhofer Institute.
|
| |
simle
Od: simle
|
Pridané:
22.5.2007 20:25
ja som za flac, aj ked oproti mp3 a ogg je o dost vacsi
|
| |
vysyus
Od: vysyus
|
Pridané:
22.5.2007 20:40
FLAC je lossless format, takze to je trosku ina kategoria...
|
| |
Staci mi mp3 na 320
Od: Staci mi mp3 na 320
|
Pridané:
23.5.2007 12:02
(prehras na vsetkom) a potom uz radsej bezstratove formaty.
|
| |
Tinky Binky
Od: Tinky Binky
|
Pridané:
22.5.2007 20:41
no nech sa presadi ogg, lenze ked pojdem stiahnut nejaku hudbu cez torrent tak mi este dlho najde mp3
|
| |
xyz
Od: xyz
|
Pridané:
22.5.2007 20:45
chcelo by to nejaky converter z mp3 do ogg neviete o nejakom?
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
22.5.2007 23:10
mp32ogg v debian/*buntu si naintalujes balicek a ides
mp32ogg *.*
a mas
|
| |
pri konvertovani
Od: pri konvertovani
|
Pridané:
23.5.2007 12:05
z mp3 na ogg budes mat zas stratu kvality.
|
| |
mal
Od: mal
|
Pridané:
23.5.2007 13:09
v ubuntu pouzivam SoundConverter, velmi jednoduchy a kvalitny konvertor do/z mp3, ogg, flac, wav...
http://soundconverter.berlios.de/
|
| |
gofi
Od: gofi
|
Pridané:
22.5.2007 20:56
"MP3 kódeky" - dalsi Ludovit Stur vyraba slova?
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
22.5.2007 21:01
ty stara skola
|
| |
OmeGa
Od: OmeGa
|
Pridané:
22.5.2007 22:38
normalne slovenske slovo, zlozene zo skratiek.
KÓdovať
DEKódovať
KÓDEK - chapes?
|
| |
gofi
Od: gofi
|
Pridané:
23.5.2007 23:50
to samozrejme viem z coho je to zlozene, tak isto ako modem, len to slovo je uchylne...
.
ked si taky expert mozes urobit lingvisticku analyzu toho 'normalneho slovenskeho slova'?
|
| |
Ako pouzivat internet?
Od: Ako pouzivat internet?
|
Pridané:
22.5.2007 21:02
..na ripovanie do ogg aj mp3 skus www.mpsharp.com
..na konvert skus http://sourceforge.net /projects/mp3toogg/
(pozor medzera), alebo http://www.vorbis.com/faq/ pre FAQ.
A doporucujem skusit este jednu stranku> www.google.com.
Tam postupujes tak ze zadas vyraz napr konvert ogg to mp3 ...
:)
|
| |
crusty
Od: crusty
|
Pridané:
22.5.2007 21:06
ja by som to radšej nekonvertoval..
|
| |
xyz
Od: xyz
|
Pridané:
23.5.2007 11:03
nemachruj tu z googlom debilko ja som sa pytal na nazor uzivatelov cize co pozivaju ostatny
|
| |
Sha-man
Od: Sha-man
|
Pridané:
23.5.2007 13:07
sam si debilko...nikoho nezaujma co si sa sam seba pytal, ale co si tu napisal.
|
| |
mimi
Od: mimi
|
Pridané:
22.5.2007 21:34
a co format AAC ten vypada tiez dost slubne, kto vie ako sa chyti
|
| |
Robert
Od: Robert
|
Pridané:
22.5.2007 23:05
V pripade AAC je to iste riziko ako MP3. Uz v sucasnosti existuje rad rozsireni, ktore su proprietarne a IMHO chranene patentmi, napr. Spectral Band Replication (SBR), co je zakladom AAC verzie 2.
Mimochodom, MP3 aj AAC tiez patria do kategorie MPEG kodekov. Presne oznacenie MP3 je, myslim, MPEG 2 audio Level III.
|
| |
Xwing
Od: Xwing
|
Pridané:
23.5.2007 9:37
myslím že to je layer nie level
|
| |
Myslim ze
Od: Myslim ze
|
Pridané:
23.5.2007 11:59
MPEG 1 audio Layer III
|
| |
wirgonc
Od: wirgonc
|
Pridané:
22.5.2007 21:47
vyzera to podobne ako rozpravka o GIF...
bude mat podobny koniec, alebo sa prejavi ako nekonecny pribeh?
|
| |
chameleon
Od: chameleon
|
Pridané:
22.5.2007 23:22
nebola to nahodou rozpravka o PNG? :)
|
| |
quix
Od: quix
|
Pridané:
23.5.2007 11:28
pokial viem tak vo svete windows je to stale len rozpravka ale vo svete open source to je skutocnost(PNG)
|
| |
ARny
Od: ARny
|
Pridané:
22.5.2007 23:19
No vsetko je to velmi pekne ale obavam sa, ze aj format Ogg mozu rychlo napandut koli porusovaniu "nejakych" patentov. Dokonca sa mi zda nieco take, ze pokus tu uz bol.
|
| |
mal
Od: mal
|
Pridané:
23.5.2007 13:11
Dost pochybujem, a ked uz tak nie u nas, pretoze u nas neplatia softverove patenty.
|
| |
ARny
Od: ARny
|
Pridané:
23.5.2007 14:23
To je jedno, ze u nas nie. Akonahle uplatnia patent v nejakej krajine ostatny vyrobcovia zariadeni a softwaru sa zacnu stahovat a teda aj ogg uz nikto nebude chciet podporovat lebo by to bol velky risk. Ale inak su hlasim s tym, ze patenty spomaluju rozvoj. Osobne si myslim, ze by patenty mohli stratit svoju ucinnost po povedzme 2-3 rokov a mohli by byt pouzivane v produktoch typu opensource a hardwarovych prehravacov.
|
| |
suhlas
Od: suhlas
|
Pridané:
24.5.2007 9:16
tak isto aj v tvorbe HW ..nie len v SW .. Chapem, treba zaplatit ten cas sedenia a rozmyslania ale je to brzda ... :)
|
| |
dex
Od: dex
|
Pridané:
23.5.2007 6:28
Pri všetkej úcte k Ogg-u, kým ho nezačne presadzovať Microsoft, Apple a Sony, nemá šancu a zas sa krivka grafu záujmu o tento formát vráti do oblasti 0,1%. Možno by ste namietali šírením hudby cez P2P, ale cez P2P sa najčastejšie hudba šíri v hlavnom hudobnom formáte podporovanom veľkými firmami (MP3) a potom vo FLAC alebo APE lossless formátoch.
|
| |
trish
Od: trish
|
Pridané:
23.5.2007 8:02
Ogg je hracka pre linuxackych rebelov, ktora ma navyse aj pekne sprosty nazov. Ale samozrejme sa najdu nadsenci, ktori budu toto odzidzi presadzovat... neuspesne.
|
| |
lifo
Od: lifo
|
Pridané:
23.5.2007 9:27
to ze je kvalitnejsie a open stym nic nema ze...
|
| |
Xwing
Od: Xwing
|
Pridané:
23.5.2007 9:35
Už som alergický na slovné spojenie Softwarové patenty, sú z nich len samé problémy pre všetkých - developerov, distribútorov i koncových užívateľov :(
|
| |
quix
Od: quix
|
Pridané:
23.5.2007 11:32
presne o tom to je otravovat ti zivot :). tak ako boli softwarove patentny zvrateny napad pred rokmi, su nimi aj dnes a budu nim aj v buducnosti. jedine co moze najrychlejsie pomoct je este nejaky sudny spor ktory niekto ako ms prehra a som si isty ze si kazda spolocnost dobre rozmysli ci bude pouzivat mp3 pripadne ine proprietarne alebo patentovane technologie :P
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
23.5.2007 12:02
Ja osobne som za OGG a kto je proti tak ho asi este neskusil. je to paradny format a pri nizsom bitrate a teda aj nizsej spotrebe pameti podara rovnake vykony ako zastaraly MP3 format. Jedina nevyhoda je to ze sa mi neda prehrat na TEAC porehravaci..
|
| |
mal
Od: mal
|
Pridané:
23.5.2007 13:13
Presne, chcelo by to len viac prehravacov s ogg podporou, treba bojkotovat a nekupovat prehravace, ktore tento format nepodporuju.
|
| |
Breddviaxanf
Od: Breddviaxanf
|
Pridané:
11.6.2007 16:27
It is the best site! <a href=http://aaaaxxx.com/>Viagra</a> <a href=http://aaaaxxx.com/>Fioricet</a>
<a href=http://www.aaaaxxx.com>Buy Viagra, Buy Xanax, Viagra Online</a>
<a href=http://www.aaaaxxx.com>online casino bonus play poker roulette fast cash</a>
<a href=http://www.aaaaxxx.com/>ambien carisoprodol cialis fioricet levitra meridia paxil nexium </a>
<a href=http://www.aaaaxxx.com/>propecia prozac soma tramadol ultracet Ultram valium viagra</a>
<a href=http://www.aaaaxxx.com/>xanax zithromax</a>
|