| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
mato
Od: mato
|
Pridané:
22.5.2007 12:30
heh .. takze na mojom kompe by to trvalo 100 rokov ? fuh
|
| |
Backslash
Od: Backslash
|
Pridané:
22.5.2007 12:32
No, ak by si mal len jeden procesor identický s tým, ktorý bol použitý pri výpočtoch, tak áno.
|
| |
Otazka
Od: Otazka
|
Pridané:
22.5.2007 19:00
Viem ze to je dolezite ale co vlastne vypocitali ako by som to spravil s 8bit cislom?
|
| |
PITON
Od: PITON
|
Pridané:
23.5.2007 14:41
8 bitov to je max.=2^8=256 cize 0-255 a cislo 255 rozlozene na sucin prvocisel je 255=3*5*17 :)
|
| |
tonic747
Od: tonic747
|
Pridané:
22.5.2007 12:59
To znamena zeby ti to trvalo ovela dlhsie :)))
|
| |
lordiceman
Od: lordiceman
|
Pridané:
22.5.2007 13:06
to je fakt vedecka praca nechat x kompov riesit nejaky zbytocny vypocet 11 mesiacov... ano, pravdaze ten algoritmus je vedeckou pracou, ale netusim na co treba potom nechat 11 mesiacov faktorizovat jedno jedine cislo... trapne
|
| |
krigel
Od: krigel
|
Pridané:
22.5.2007 13:12
asi chceli dokazat ze to naozaj funguje
|
| |
Miroslav Bakoš
Od: Miroslav Bakoš
|
Pridané:
22.5.2007 13:51
a ako zistili ze to naozaj funguje? :)
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
22.5.2007 17:07
No predsa zistili sucin prvocisiel daneho cisla :)
|
| |
Miroslav Bakoš
Od: Miroslav Bakoš
|
Pridané:
23.5.2007 6:10
a ako zistia ci je vypocet spravny? :-)
prepocital to niekto rucne?
vies aka je chybovost vypoctov procesora za 11 mesiacov?
:-)
|
| |
Adam
Od: Adam
|
Pridané:
23.5.2007 22:28
procesoru skoro nulová, větší chyb budou v sowtwaru.
|
| |
zippy
Od: zippy
|
Pridané:
24.5.2007 15:40
neviem, zeby vynasobili tie 2 prvocisla medzi sebou a ked dostanu povodne cislo prehlasia to za riesenie? sak rozmylam, nie?
|
| |
mirres
Od: mirres
|
Pridané:
22.5.2007 16:34
hmm no neveim ci je trapne to alebo ty, ale skor ty, lebo na tomto je postavene takmer vsetko dnesne sifrovanie. a neviem ci by ti bolo prijemne, keby to sifrovanie prebiehalo pomocou nejakeho "trapneho" 10 bitoveho cisla a potom niekto by ti trapne rozlustil pristupove udaje ku kreditke a potom tak "trapne" ju vybral. nabuduce si aspon zisti o co ide, ked sa k necomu vyjadris!
|
| |
palo
Od: palo
|
Pridané:
22.5.2007 18:19
lordiceman: keby si vedel nieco o kryptografii, mozno by si vynechal v tvojom prispevku slovne spojenia ako napr.: "nejaky zbytocny vypocet" alebo "netusim na co treba" pripadne "trapne". na asymetrickej kryptografii je zalozena bezpecnost nespocetne vela veci a som si isty, ze niektore z nich pouzivas aj ty a ani o tom zjavne nevies.
prikladam zaujimavy link: http://www.rsa.com/rsalabs/node.asp?id=2093
aj napriek tomu ze rsa challenge uz nie je aktivna, nachadza sa tam mnozstvo zaujimavych informacii. kryptografii zdar!
|
| |
opec
Od: opec
|
Pridané:
22.5.2007 13:44
mimo mojho chapania ---> staci len ze to ide :)
|
| |
opec
Od: opec
|
Pridané:
22.5.2007 13:55
inac este by ma zaujimalo kolko by to trvalo huckovi norrisovi.
ale ne vazne kolko by to robila skupinka 100 vedcov?
mozog moze byt asi tak 20GHz ale iba jedno jadro a nepodporuje multitasking <--- muzi
a zeny su 8GHz ale 2x a podporuju multitasking.
vlastne zajimave : mame 2hemisfery a nepodporujeme multitasking :)
PS: kolko Mpix je oko?
|
| |
mikosuo
Od: mikosuo
|
Pridané:
22.5.2007 14:07
no zaujimave co si napisal sice som akosi nepochopil polovicu :-) aj ja chcem vediet kolko Mpx ma oko tipujem aspon 100
|
| |
Nerte
Od: Nerte
|
Pridané:
22.5.2007 14:13
100??! Sa spamataj, co si orol?? Urcite do 10 - tak 7 by som tipol.
|
| |
mikosuo
Od: mikosuo
|
Pridané:
22.5.2007 14:16
a mi povedz ze 10 mpx fotak urobi lepsi obraz ako tvoje oko
|
| |
Nassir
Od: Nassir
|
Pridané:
22.5.2007 14:48
Takmer urcite ano.
Ostro vidime len na zltej skvrne v strede a cele periferne videnie je len rozmajznuty blivajs - takze ja osobne to odhadujem tak na 100 Kpixel max. Neoverene "zkazky" totiz hovoria, ze vyuzivana prenosova kapacita ocneho nervu je len niekolko kB, kedze pohyb a zmena podnetov sa prenasa prioritne a ostatne udaje si mozog dopocitava.
Na druhej strane - ci uz interpolovane alebo nie, tak oko obsahuje 130 milionov tyciniek a 7 milionov capikov, takze mame farebny 7Mpixel alebo 130 Mpixel ciernobiely.
|
| |
opec
Od: opec
|
Pridané:
22.5.2007 15:38
chlapeeec, ze jaka profesionalita, som nevedel kolko je tyciniek a capikov :)
|
| |
y0g
Od: y0g
|
Pridané:
22.5.2007 16:25
tak ja budem radsej pozerat CB ale vo vyssej kvalite :))
|
| |
Nerte
Od: Nerte
|
Pridané:
22.5.2007 14:11
Vies ze kazda hemisfera robi nieco ine, ze? Prava su emocie a kreativita a lava je logika vypocty atd...
|
| |
opec
Od: opec
|
Pridané:
22.5.2007 15:39
ano ale nedokaze robit 2veci naraz, a preto nemozeme telefonovat ked riadime
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
22.5.2007 16:01
ale dokazeme napriklad citat diskusiu a trhat si chlpy z nosa ;o) ...
|
| |
Meno musí mať dĺžku aspoň 3znaky
Od: Meno musí mať dĺžku aspoň 3znaky
|
Pridané:
22.5.2007 16:41
alebo vytlacat jebaky
|
| |
MaoBK
Od: MaoBK
|
Pridané:
22.5.2007 16:59
Vlastne mi teraz sucasne bije srdce, dycham, potim bo je teplo, pisem, citam, a sucasne mi pracuje viac ako sto svalov, od mimiky az po prsty v nose, ak toto nieje multy tak co???
Mimochodom task`s s najvacsou prioritou robim auto ani na ne nemyslim. Len na kontrolu preklepou mi ostalo malo dostupneho vypoctoveho priestoru :).
|
| |
opec
Od: opec
|
Pridané:
22.5.2007 19:52
veci na ktore sa musime sustredit. skus si to.
|
| |
Tinki binky
Od: Tinki binky
|
Pridané:
22.5.2007 20:26
No napriklad ja ked si honim dokazem si obzerat porono casopis, a v intervaloch prevraciat strany :oD
|
| |
opec
Od: opec
|
Pridané:
22.5.2007 22:09
nebojsa, z toho vyrasties (mozno)
|
| |
a3a3a3
Od: a3a3a3
|
Pridané:
22.5.2007 14:20
Apropo ludske oko nie je velmi vyvinute.... Len pre zaujimavost specifikacia ludskeho oka na wikipedii
Externý blesk: nie
Ďiaľkové ovládanie: nie
Závit na statív: nie
Podpora priameho tlačenia: lol
Konektory: nie
Režimy vstavaného blesku: off
Redukcia červených očí: nie
Histogram: nie
Zoom pri prozeraní: nie
nj, oci su uz proste out
|
| |
Lubbo
Od: Lubbo
|
Pridané:
22.5.2007 19:53
lool
|
| |
Adam
Od: Adam
|
Pridané:
23.5.2007 22:30
Nesouhlasím, redukcu červených očí máme :-)
|
| |
someone
Od: someone
|
Pridané:
22.5.2007 14:31
chuck norris by povedal vysledok a to cislo by sa zo strachu pred nim sformovalo do takeho tvaru aby to sedelo :-)
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
22.5.2007 16:05
chuck norris faktorizoval nekonecno ... dva krat ...
|
| |
tipsy
Od: tipsy
|
Pridané:
22.5.2007 20:28
nie on napocital do nekonecna............
.......... dva krat
|
| |
onesome
Od: onesome
|
Pridané:
22.5.2007 14:38
Chuck Norris by urcite isiel radsej sem:
http://s4.bitefight.cz/c.php?uid=18041
ako pocitat nejake primitivne cislo
|
| |
Adrian312
Od: Adrian312
|
Pridané:
22.5.2007 15:23
OMG sa prosim ta uvedom. kolko ludi ti na to uz naskocilo??? to radssej daju tie porno stranky od spam botov co su tu. si ako maly chlapec. A Chuck Norris by ti za tot zlomil tvar tak bud rad ze nie som Chuck
|
| |
Od:
|
Pridané:
22.5.2007 15:51
Jeden dobrý dôvod prečo je tá hra dobrá? Lebo keď na niekoho zaútočíš musíš čakať ako dáky trtko 15 minút? lebo keď ideš na lov, tak počas lovu nemôžeš nič robiť (10-120 minút), medzi 12x10 a 120 minútami lovu je v koristi priepastný rozdiel- na čase nezáleží, lov ako lov (za deň max 120 minút na to určených), a takto sa to celé premrhá, niektoré itemy sa nedajú získať bez takého otravného spamovania a platenia.. fakt super.. a zábava..
|
| |
mikosuo
Od: mikosuo
|
Pridané:
22.5.2007 15:54
no pozeram ze to hras ked to tak ovladas
|
| |
gggg
Od: gggg
|
Pridané:
22.5.2007 17:05
o kerej pici je rec ?
|
| |
mikosuo
Od: mikosuo
|
Pridané:
22.5.2007 17:33
no nahodou sme sa bavili o tvojej pici no prepac :-)
|
| |
Od:
|
Pridané:
23.5.2007 9:22
tak na to aby som niečo hodnotil najprv zistím čo to je, nie? alebo budem hodnotiť na základe toho že susedovie jožko povedal, že to stojí za ...?
|
| |
Lala
Od: Lala
|
Pridané:
22.5.2007 20:29
naletel ti vobec niekto na o
|
| |
fú....
Od: fú....
|
Pridané:
22.5.2007 16:25
šak jasné...nie?
|
| |
feinomore
Od: feinomore
|
Pridané:
22.5.2007 17:03
Satko by to zvladol s Riecanovou za hodinu.
|
| |
MurdocNZ
Od: MurdocNZ
|
Pridané:
23.5.2007 10:33
A Kollar to vypocital uz v deviatej ludovej na domacu ulohu :)
|
| |
fejkar
Od: fejkar
|
Pridané:
22.5.2007 17:19
A Volauf za 30 min.
|
| |
volauf
Od: volauf
|
Pridané:
22.5.2007 18:07
a este by som k tomu stihol spomenut tri kvazi ftipne prihody z moje staze v US and A :P
|
| |
panc0
Od: panc0
|
Pridané:
22.5.2007 17:34
elliptic curve cryptography , to sa uz nedalo prelozit ako kyptografia na baze eliptickych kriviek?
|
| |
Albert E.
Od: Albert E.
|
Pridané:
22.5.2007 18:14
No uz zas sa debata stocila do debilneho neznama :)
|
| |
Bozzz
Od: Bozzz
|
Pridané:
22.5.2007 18:36
UZ PRESTAN POUZIVAT MOJ NICK
|
| |
O-M-G
Od: O-M-G
|
Pridané:
22.5.2007 18:46
"vyvinutý Arjenom Lenstrom a ďalšími matematikmi na konci 80-tych rokoCH. "
POMOOOOOOOC, Hornik je bud vychodnar alebo MADAR!
:-(((
|
| |
PH
Od: PH
|
Pridané:
22.5.2007 20:40
dajte si facku!
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
22.5.2007 20:58
jeb
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
22.5.2007 21:07
NO tak to vidite ja mam taky program v Pascale za par minut.
Akurat mi to take velke cislo nezhltne. :D
|
| |
zippy
Od: zippy
|
Pridané:
24.5.2007 15:49
ano. ale s tym, ze keby ti to aj zozralo, tak ti to nebude ratat 100rokov, ale 1000 - urcite si nepouzil heuristiky, ze?
|
| |
dressler
Od: dressler
|
Pridané:
23.5.2007 7:20
krasne a co sme tym ako ziskali? :D :D :D
|
| |
__KO__
Od: __KO__
|
Pridané:
23.5.2007 8:48
Radost z toho ze mozme prelomit 1039 bitove cislo za "100 rokov" vypoctu na PC. Ked daju 2000 Bitove az potom to bude sranda...
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
24.5.2007 19:56
"elliptic curve cryptography" kurva toto ma byt urážka? a do piči aký som najebaný!!!!!!!!
|
| |
nevedko
Od: nevedko
|
Pridané:
26.5.2007 9:57
Zaujímavé je vymyslieť si takú prácu ktorú nikto nechápe a ešte ťa za to aj dobre platia, nikto nevie čo vypočítali, ale 11 mesiacov za to brali plat, a výsledok, sa nedá overiť xixi, skrátka sú šikovný, jedine ak by to Chuck skontroloval tak by mali po piici...
|