neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Ceny DDR2 klesli za týždeň o 22.3%

DSL.sk, 18.5.2007


Prepad cien DDR a najmä DDR2 pamätí sa nezastavil ani v druhom májovom týždni a od 7. mája do 14. mája ceny zaznamenali prepad u niektorých typov pamäťových čipov až o 22.3%.

Informuje o tom spoločnosť DRAMeXchange Technology prevádzkujúca trh s DRAM pamäťami medzi výrobcami čipov, výrobcami modulov a výrobcami PC.

Za týždeň klesli bežné trhové ceny 512 Mbit čipov DDR2 pamätí prvýkrát pod 2 doláre, a to u všetkých troch obchodovaných typov.

667 MHz značkové čipy klesli o 10.4% na 1.98 dolára, 533 MHz o 10.1% na 1.96 dolára a plne otestované neznačkové eTT čipy až o 22.3% na 1.57 dolára.

Pokles trhovaných cien pod dva doláre tak nasleduje pokles zmluvných cien medzi výrobcami čipov a veľkými výrobcami PC prvýkrát pod dva doláre v prvej polovici mája.

Ceny DDR čipov klesli v druhom májovom týždni o 2.5% až 4.0%.

Ceny NAND flash pamätí naopak mierne rástli, podľa kapacity zvyčajne o 1.5%. Pokles nastal iba u 1 Gb čipu, z 2.06 dolárov na 2.02 dolára.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

vyborne, som zvedavi ci tak bude aj unas
Odpovedať Hodnotiť:
 

to bude ramka stat 2dolare?:-O
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

jeden cip, nie jedna ramka
Odpovedať Hodnotiť:
 

2 dolare stoji jeden čip! na ramku ich potrebujes typicky 8 co je spolu 16dolarov za ram, PCB(plošák moze stat nejake 4 dolare co mame 20USD(500SK) za 512MB RAM;-) pritatajte si nejake marže predajcov a sme hned na cene 1000SK ako sa predavaju u nas(neviem presne)
Odpovedať Hodnotiť:
 

2GB DDR2-667 Kingston CL5 kit 2x1GB koncová cena 2400 sk
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

co hovorite na tuto stranku?
s2.bitefight.cz/c.php?uid=38365
Odpovedať Hodnotiť:
 

tiez by ma zaujimalo kay to ma suvis s temou ??? a co je za blba stranka

BTW viac by ma potesil nadpis

Ceny DDR2 klesli za týždeň NA 22.3%
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

ty ich predsa nekupujes v percentach
Odpovedať Hodnotiť:
 

uha niekto sa hrajka za vlkodlakov alebo za upirov no toto spamuj inde blbce... k teme: oplati sa teda kupovat ddr2 alebo cakat na ddr3
Odpovedať Hodnotiť:
 

ddr3 budu spociatku dost drahe, ale casom omnoho lacnejsie ako ddr2 a rychlejsie
Odpovedať Hodnotiť:
 

a co ma spolocne ta stranka s DDR2-jkami...???
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

Tak ja hodim svoje cisla... Jeden (2*512MB) dual channel kit Kingston 667MHz stoji 1 512,00sk aj s danou. na 1GB ramku treba tych cipov 16 to je dajme tomu 32$ cize co pri kurze 26sk/$ je 832sk,- dajme tomu nejake marze... a este stale maju slusny priestor na zlacnovanie aj ked treba pripocitat dane a ine hluposti snad to este poriadne klesne kym budem kupovat komp.
Odpovedať Hodnotiť:
 

off topic

www.blizzard.com

blizzard v sobotu predstavy novu hru :D
moznosti - Diablo3, Starcraft2, Warcraft4, Ina.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A to si kde vykoumal?
No StarCraft 2 by nebol odveci :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

www.blizzard.com
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

Kde konkrétne? Neviem to tam vidieť...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ten spash screen ktory ty nabehne ked ides na blizzard...
a skus google \"blizzard announce new game\"
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

No ja vidím síce splash, ale o novej hre tam nič nie je a keď kliknem na niektorú z ostatných hier, ktoré sú tam dole vypísané tak mi nabehne ešte jeden splash a potom už rovno index2.html.
Tak preto sa tak hlúpo pýtam.

Ale ten Google mi to poriešil, dik ;)
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

je to starcraft2.
www.starcraft2.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dik, dneska to už išlo v pohode ;) Inak zaujímavý koncept...
Odpovedať Hodnotiť:
 

i figured someone on this forum would know i heard someone say it in a chat room, and i have
no idea what the hell they were trying to get at lol thanks to anyone for some input
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty si len figurka
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

Ludia skuste sem niekto hodit linky na konkretne najlacnejsie kusy najma DDR2 800MHz 1GB moduly alebo 2x512 dualkity 800MHz dakujem.

V ageme je A-DATA DDR2 1GB 800MHz 1 039,00 Sk bez DPH.


Odpovedať Hodnotiť:
 

www.atcomp.sk 1GB DDR2-800 MHz Aeneon 36 mes. 897,00 1 067,43
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

http://www.alza.sk/ 1gb-ddr2-800mhz-pc6400-a-data-d62018.htm

za 1280 Sk s DPH

vymaz medzery z linku
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

tak toto je ta najvecia smejdovina aku kedy som videl tu by som nebral ani keby na ulici rozdavali, samotne ADATA cipu su kvalitne, ale tot je pamet BEZ ADATA cipov to su take ojeby ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale ved tie cipy vyzeraju byt adata ked si zvacsis obrazok
Odpovedať Hodnotiť:
 

ano ale objednaj si a uvidis co ti poslu na OCguru.cz by ti o tom cesi vedeli rozpravat
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som videl najlacnejsie tuto: http://www.karman.sk/product.jsp?artno=10014720

Odpovedať Hodnotiť:
 

tam by som si nekupil ani hajzlak
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

ak uz chcete tak
http://www.alza.sk/18843585/ddr2.htm
alebo kingstony s headspreedamy
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

suhlasim, mam snimi moc dobre skusenosti "iriny". Su to proste ochotni ludkovia....
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

suhlasim, mam snimi moc dobre skusenosti "irony". Su to proste ochotni ludkovia....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Do you now what is <a href=http://ephedra.netfast.org>ephedra</a>?
Please tell me... thanks!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja konkretne som asi mesiac a pol dozadu kupoval corsair dominator 2*1024MB 1066Mhz za cca 9800sk a teraz stoja 8600sk
Odpovedať Hodnotiť:
 

za tu cenu by som kupil 4GB 800MHz a este by mi ostalo na pivo
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mas pravdu, ale ked uz je raz zazity myt, ze je lepsie mat malu a rychlu RAM ako vela pomalej, tak s tym nikto nic nenarobi. Len sa potom ludia cuduju, preco im hra seka, ked sa swapuje na HDD kvoli nedostatku RAM. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ja osobne nepoznam výrobcu pamätových modulov co vyraba 2*2GB s taktom 1066Mhz
tie ramky co som kupil som zobral preto aby ta zostava bola postacujuca aj o rok dva - plan je taktnut E6600 z 2,4GHZ na 3-3,5Ghz takze si myslim ze som si za tu cenu zobral presne to co som potreboval .)
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

tak som sa trosku pohrabal na nete a nasiel som si ze v blizkej dobe GEIL uvedie na trh 8GB Black Dragon KIT
a tie mozno budu taktovane 1066MHz ale som zvedavý na tu cenu :D

Odpovedať Hodnotiť:
 

nema cenu mysliet do buducna, ten tvoj procesor je teraz sice delo,ale o dva roky to bude slabota, ceny pojdu, dole, vykon rapidne hore, ved teraz stoji Q6600 uz 6600Sk
Odpovedať Hodnotiť:
 

hh nema cenu mysliet do buducna
dovoli si tvrdit ze ten procesor bude postacovak aj o tri roky
pät rokov dozadu som kupoval AMD xp2500+ jadro Barton
ten procesor je aj v dnesnej dobe postacujuci aj na hry iba by potreboval lepsiu grafarnu ako je ta moja 6600gt
nepustis si vsetko na High detailoch to urcite nie ale hratelne mi na tom ide kazda aj nova hra takze mi nehovor ze nema cenu mysliet do buducnosti
iba ak by si mi chcel o rok kupit nový PC :D potom by to naozaj nemalo cenu :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Q-eckom si intel oznacuje procesory quadro
ukaz mi predajcu kde stoji Q6600 6600sk
podla mojich informacii sa toto CPU predava za cca 16000sk
peace :)
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

najdi di tu na dsl clanok o zlacnovani inteloch, SAK PRIAMO NA TEJTO STRANKE BOLO NAPISANE ZE Q6600 STOJI CCA6600sK !!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://www.dsl.sk/article.php?article=3865

6600sk
Odpovedať Hodnotiť:
 

v tom clanku sa pise ze ma intel na plane 22.jula tohoto roku znizit ceny
ja som reagoval na pripomienku ze ten procesor uz podla doticneho uz predava za 6600sk
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ale ver mi ze ak si spravis na tej istej konfiguracii x- testov aj tam aj v hrach dosiahnes daleko lepsie vysledky na 4GB 800MHz ako na 2GB 1066MHz :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

na vysledky v programoch som si tu zostavu nekupoval .)
a na hrach mi bohate stacia 2 GB
na trhu neni ziadna hra ktorej by nestacili 2GB pamäte
a v dohladnej dobe ani nebude
zaklad pc pre hry vzdy tvorila graficka karta a s tou mojou som spokojny

Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

na Gothic 3 max detajly mozem mat aj dve Gforce 8tisicky v SLi a bude ti to nahravat jak posrate ked mas len 2GB, a do buducna bude 2GB minimum,
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem singelplayer rpg som si uz dlhsiu dobu nezahral
ale suhsalim ze v bucucnosti bude 2gb minimum
a ak mrkvosoft bude pokracovat aj nadalej tak tych 2bg budes potrebovat iba na win :)

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8231431

mate s nou niekto skusenosti, asi ju kupim,
Odpovedať Hodnotiť:
 

cawte ktora holka polika geno? bo moju byvalu som s tym mojim delom zadusil som ju vystrikla z vnutra taq ze zdechla pica jedna rapava:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hello!
I cannot understand, why so is popular <a href=http://nelly-furtado.mainonline.info>Nelly Furtado</a>.
Why?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

vbijedzwg ikuwzj fmxj xpvi leupdmco zwyips cxmjupw
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár